Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní - Aare - pondelok - výsledky:

Alpská kombinácia mužov (zjazd + slalomové kolo):

1.Alexis PinturaultFrancúzsko1:47,71 min
7.Mauro CaviezelŠvajčiarsko+0,86
8.Luca AerniŠvajčiarsko+1,02
-Martin BendikSlovenskonedokončil slalom
-Matej PrieložnýSlovenskonedokončil slalom

AARE. Francúz Alexis Pinturault sa stal majstrom sveta v alpskej kombinácii medzi mužmi na svetovom šampionáte v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare.

V súčte zjazdu a slalomového kola Pinturault dosiahol výsledný čas 1:47,71 min. Pinturault triumfoval v súťaži univerzálnosti napriek tomu, že po zjazde figuroval až na 24. mieste.

Zlato mu zabezpečil druhý najlepší čas v slalome. Francúzi sa tešia z majstra sveta v mužskej kombinácii po 37 rokoch. Na MS v roku 1982 v Schladmingu triumfoval Michel Vion.

Hadalin a Schwarz premiérovo s medailami

Skúsený 27-ročný Pinturault pridal do súkromnej zbierky tretiu medailu z majstrovstiev sveta a druhú zlatú.

Pred dvoma rokmi vo švajčiarskom St. Moritzi bol členom víťazného družstva Francúzska v tímovej súťaži a pred štyrmi rokmi v americkom Beaver Creeku bol bronzový v obrovskom slalome.

,,Toto zlato je fantastické! Bolo pre mňa ťažké jazdiť s pomliaždeninou v kolene. Ale čím viac jazdím, tým je to lepšie a teraz sa už budem koncentrovať na slalom. Podmienky boli ťažké, trať úplne iná ako v tréningoch. Mal som však výborne pripravené lyže," uviedol Alexis Pinturault aj na webe laola1.at.

Striebro si v pondelok podvečer v Aare vybojoval Slovinec Stefan Hadalin, ktorý za víťazom zaostal o 24 stotín sekundy. Bronz putuje do Rakúska zásluhou Marca Schwarza (+0,46).

V prípade Hadalina a Schwarza ide o medailovú premiéru na svetovom majstrovskom fóre medzi dospelými.

Hirscher chýbal

Kombinačný zjazd mužov vyhral Talian Dominik Paris. Na skrátenom profile majster sveta v super G Paris dosiahol výsledný čas 1:07,27 min, ale v slalome podľa predpokladov výraznejšie zaostal.

Napokon obsadil deviatu priečku. Obhajca titulu spred dvoch rokov Švajčiar Luca Aerni skončil tentoraz ôsmy.

Účastníkmi pretekov boli aj dvaja Slováci. Martinovi Bendikovi patrila po zjazde 41. priečka, Matej Prieložný bol po úvodnom kole na 47. mieste. Obaja však nedokončili slalom.

Na štart kombinácie sa nepostavila najväčšia hviezda mužského zjazdového lyžovania Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý príde do dejiska šampionátu až v stredu 13. februára. Hirscher je obhajcom titulu v slalome aj obrovskom slalome.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Pinturault bol po zjazde až na dvadsiatom štvrtom mieste, nakoniec kombináciu vyhral