Košičania zdolali Trenčanov, posledná Žilina tesne porazila Budapešť

Reprezentant Haščák strelil dva góly.

V poslednom domácom zápase si Košičania poradili s Trenčínom 4:2.V poslednom domácom zápase si Košičania poradili s Trenčínom 4:2.(Zdroj: Roman Hanc TASR)

KOŠICE 15. februára (SITA) - Hokejisti Košíc zvíťazili 4:2 nad Trenčanmi v piatkovom stretnutí 51. kola hokejovej Tipsport ligy.

Haščák hviezdil

Východniari ešte bojujú o prvé miesto po základnej časti a duel proti Trenčanom, snažiacim sa prepracovať na 6. priečku, mali pod kontrolou.

Už v 5. min viedli po góle Marcela Haščáka 2:0.

Hoci Trenčania dvakrát znížili na rozdiel jediného gólu, reprezentant Haščák svojim druhým zápisom v stretnutí zavŕšil skóre už v úvode záverečnej časti hry v presilovke.

Bystrická odplata

V priamom súboji o čelo tabuľky zvíťazili hráči Banskej Bystrice nad Zvolenom 4:2. Bystričania viedli pred takmer štvortisícovou návštevou vo Zvolene po druhej tretine 2:1, keď všetky tri góly padli v presilovke.

Tri a pol minúty pred koncom vyrovnal Samuel Petráš, no duel do predĺženia nedospel. O 77 sekúnd strelil víťazný gól obranca Vladimír Mihálik. Dve sekundy pred koncom ešte pridal poistku do prázdnej bránky Éric Faille.

Zvolen nezískal ani bod v druhom stretnutí v rade. Bystričania odplatili svojmu súperovi nedávnu domácu prehru 2:3 zo zápasu pod holým nebom na Štiavničkách, tzv. Winter Classic. Hráči Banskej Bystrice vedú tabuľku s náskokom 3 bodov pred Zvolenom.

Pomohli dva rýchle góly

Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina zvíťazili nad hráčmi MAC Budapešť 3:2.

Som veľmi rád, že chalani v druhej tretine úplne otočili zápas a boli sme lepší. Škoda, že sme nedali v tejto fáze zápasu viac gólov, možno by tretia tretina nebola taká nervózna.

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny

Posledný tím tabuľky zdolal desiate mužstvo Tipsport ligy najmä vďaka dvom gólom v rozpätí necelých dvoch minút tretej tretiny (46. a 48.), ktorých autormi boli Emil Bagin a Martin Podešva.

Žilinčania si pripísali iba desiate víťazstvo v riadnom hracom čase v tejto sezóne. Hokejisti slovenského tímu odplatili súperovi z Budapešti prehru spred 12 dní z jeho ľadu 2:5.

Mikuláš natiahol sériu bez bodu

Hráči Nitry nemali komplikácie s predposledným tímom hokejovej Tipsport ligy Liptovským Mikulášom a zdolali ho 4:1.

Najlepší štatistický zápis z domáceho kádra zaznamenal Branislav Rapáč, ktorý 29 sekúnd po začiatku záverečnej tretiny zvýšil na 3:0 a pripísal si aj jednu asistenciu.

Nitrania bodovali naplno v treťom stretnutí po sebe, Liptáci nezískali ani bod už šesťkrát v rade.

Detva doma potrápila Poprad

Až samostatné nájazdy museli rozhodnúť o triumfe hokejistov Popradu v Detve 4:3 v piatkovom zápase 51. kola Tipsport ligy.

Chcel by som hráčov pochváliť za veľmi dobrý výkon, dobre sme sa pohybovali, škoda že v predĺžení, alebo pri nájazdoch sme nezískali dva body. Ešte máme pred sebou štyri zápasy.

Josef Turek, tréner Detvy

V mimoriadne vyrovnanom stretnutí sa všetky tri tretiny skončili 1:1, v predĺžení gól nepadol, a tak sa muselo do nájazdov. Ten rozhodujúci premenil popradský útočník Samuel Takáč.

Podtatranci predĺžili sériu víťazstiev na štyri, v tabuľke im patrí 4. miesto.

Hráči Detvy sú na 9. priečke.

Miškovec bojuje o play off

Hokejisti Miškovca v súboji tabuľkových susedov podľahli doma Novým Zámkom 1:2 po samostatných nájazdoch.

Maďarské družstvo má ešte matematickú šancu obsadiť šiestu priečku a vyhnúť sa predkolu play-off, no na svojho najbližšieho súpera stratilo ďalší bod.

Rozhodujúcim nájazdom sa o to zaslúžil Tomáš Pospíšil. Miškovec nebodoval naplno po dvoch dueloch.

Tipsport liga 2018/2019 - 51. kolo - piatok:

HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Góly: 3. Spilar (Š. Petráš, Brophey), 5. M. Haščák (Šerbatov, Ignatuškin), 29. Hričina (Galamboš, Pulli), 41. M. Haščák (Kafka, Derľuk) - 9. Radivojevič (Starosta, Sojčík), 33. Sojčík (Radjenovič, Gula)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, Németh - Durmis, Vincze, 4856 divákov

Zostavy:

Košice: Škorvánek - T. Slovák, Koch, Dudáš, McDowell, Derľuk, Pulli, Šedivý - Kafka, Suja, J. Sýkora - Š. Petráš, Brophey, Spilar - M. Haščák, Ignatuškin, Šerbatov - Lušňák, Galamboš, Hričina - Žitný

Trenčín: J. Hollý - Starosta, Rýgl, Krejčí, Cebák, Gula, Bohunický, T. Bokroš - O. Mikula, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - Sojčík, Radjenovič, T. Varga - D. Hudec, Dlouhý, J. Švec - M. Hlinka

MsHK Doxxbet Žilina - MAC Budapešť (Maď.) 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 26. Hvila (Beránek), 46. Bagin (Rudolf Huna, Huževka), 48. Podešva (Beránek, Dubeň) - 4. Orban (Langkow), 48. Odnoga (K. Nagy, Burt)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Valach - Vyšný, Valo, 581 divákov

Zostavy:

Žilina: Fučík - Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, Dlugoš, Surán - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Beránek, Podešva, Hvila - Milý, Surovka, Dominik Rehák - Síkela, Ondruš, Coma

Budapešť: Rajna - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla - Bodó, Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Szigeti, Majoross, Pápa

HK Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 6. Lantoši (trestné strieľanie), 27. Majdan, 41. B. Rapáč (Versteeg), 58. Buček (B. Rapáč, Bortňák) - 48. Róbert Huna (Richard Huna, J. Sukeľ)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Novák - M. Orolín, Kacej, 1984 divákov

Zostavy:

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím - Lantoši, M. Slovák, Blackwater - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, Čaládi, Fominych - Minárik

Liptovský Mikuláš: Kislicyn - Fereta, Kurali, J. Nemec, Nádašdi, Mezovský, Matej Bača, Droppa, Števuliak - Richard Huna, Róbert Huna, J. Sukeľ - Čenka, Tamáši, R. Varga - Lištiak, Uhrík, Nechaj - Vybiral, Oško, L. Žiak

HC 07 Detva - HK Poprad 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 18. Ščurko (Puliš, Murček), 37. Gašpar (Puliš, Betker), 51. Puliš (Murček, Ščurko) - 7. P. Svitana (Takáč), 32. Paukovček (Belluš, Petran), 44. D. Bondra (Salija, Buzzeo), rozhod. sam. nájazd Takáč

Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Paukovček (Poprad) 10+DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Soós - Šefčík, Pálkövi, 435 divákov

Zostavy:

Detva: Petrík - Kuklev, Martin Chovan, Gachulinec, Sládok, Betker, F. Fekiač, Golian - Puliš, Murček, Ščurko - Žilka, V. Fekiač, Hodgson - R. Gašpar, Matúš Chovan, Král - Martin Ďaloga, P. Valent, Török - M. Surový

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Miner, Petran, Fabian, Salija, Erving, Paločko, Karalahti - Kevin Miller, Heizer, D. Bondra - P. Svitana, Zagrapan, Takáč - Abdul, Kundrik, Buzzeo - Belluš, Paukovček, Macík

HKM Zvolen - HC '05 iClinic Banská Bystrica2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 28. Vandane (Michal Chovan), 57. S. Petráš (Šišovský) - 4. Higgs (Faille), 25. Higgs (Faille, Asselin), 58. Mihálik (Selleck, Faille), 60. Faille

Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše Mitchell 10 min za pästný súboj - Ďatelinka 10 min za pästný súboj, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Stano - Tvrdoň, Výleta, 3965 divákov

Zostavy:

Zvolen: Tomek - Fraser, Pöyhönen, Pufahl, Vandane, Ulrych, Hraško, Michal Roman, D. Ružička - Handlovský, Kytnár, Vandas - P. Zuzin, Michal Chovan, Obdržálek - Kelemen, Mitchell, S. Petráš - Andrisík, Holovič, Šišovský

Banská Bystrica: Williams - Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Glenn, Nemčík - Asselin, Faille, Selleck - M. Bartánus, Higgs, Lunter - Šoltés, T. Surový, Zigo - Koper, A. Šťastný, Matoušek

DVTK Jegesmedvék Miškovec - MHC Mikron Nové Zámky 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 32. Láda (Pancze) - 4. Šimun (Kudla, T. Pospíšil), rozhodujúci sam. nájazd T. Pospíšil

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Kudla 10 min osobný trest, Šimun (obaja Nové Zámky) 10 min osobný trest, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Korba - Šoltés, Jobbágy, 1315 divákov

Zostavy:

Miškovec: Vay - D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz - Kulmala, Vas, Pance - Magosi, Loiseau, R. Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Ritó, Hajós, Vojtkó - Albert

Nové Zámky: Košarišťan - Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, Henderson, Andersons - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Urban, Šimun - T. Pospíšil, Hruška, Štrauch - Ondrušek, Fábry, Rogoň