Slovan pred historickou návštevou zdolal domácu Dunajskú Stredu

Andraž Šporar zo Slovana Bratislava v súboji s brankárom Martinom Jedličkom.
Andraž Šporar zo Slovana Bratislava v súboji s brankárom Martinom Jedličkom. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|16. feb 2019 o 16:00

Bratislavský klub stále neprehral.

Fortuna liga - 19. kolo:

Dunajská Streda - Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 79. Šporar (z pok. kopu)

ŽK: 83. K. Vida, 90.+ Kalmár - 66. Ljubičič, 90.+ Šporar, rozhodovali: Glova - Benko, D. Hrčka, 12 135 divákov

Dunajská Streda: Jedlička - César Blackman (85. S. Koné), Šatka, T. Huk, Koštrna - M. Vida - Herc, Kalmár - Tretiakov, Abdulrahman Taiwo (81. Čmelík), K. Vida

Slovan: Greif - Apau (37. Medveděv), Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič, de Kamps - Holman (85. Guzmics) - Čavrič (90.+ Dražič), Šporar, Moha

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti Dunajskej Stredy prehrali v sobotňajšom zápase 19. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy so Slovanom Bratislava 0:1.

Šlágru kola predchádzalo slávnostné otvorenie zrekonštruovaného štadióna MOL Aréna, o čo sa postarala maďarská plavkyňa a trojnásobná olympijská víťazka Katinka Hosszúová.

Duel sledovalo 12 135 divákov, čo je najvyššia návštevnosť v histórii dunajskostredského klubu. Štadión má celkovú kapacitu 12 575 miest.

V prvom polčase videli diváci na Žitnom ostrove po jednom streleckom pokuse na oboch stranách, ale gól nepadol. V úvode druhého polčasu mohol skórovať Moha, ale v tutovke mieril len do brankára Martina Jedličku.

Fortuna liga 2018/2019: Pozrite si momentky zo zápasu Dunajská Streda - Slovan Bratislava: fotogaléria

22.2.2019

Po hodine hry síce musel domáci gólman vyťahoval loptu z bránky, no gól neplatil pre ofsajdové postavenie Andraža Šporara. Tento slovinský útočník sa však napokon dočkal.

V 79. minúte premenil pokutový kop a 16. gólom v sezóne rozhodol o najtesnejšom triumfe Slovana. O tri minúty neskôr mohol spečatiť výhru hostí Marin Ljubičič, ale po priamom kope hlavičkoval iba do brvna.

Každopádne, ŠK Slovan Bratislava vyhral aj deviaty duel na ihriskách súperov v aktuálnom ročníku a svoj náskok na čele tabuľky zvýšil práve pred FC DAC 1904 Dunajská Streda už na rozdiel jedenástich bodov.

Slovanisti sa v predstihu stali víťazom základnej časti Fortuna ligy.

Hlasy po stretnutí

Peter Hyballa, tréner DAC-u: "Naším cieľom bolo v prvom polčase dominovať, byť viac na lopte. Chceli sme prvú líniu vysunúť vysoko, aj sme tak hrali. Chceli sme, aby Slovan hral na dlhé lopty. Nedarilo sa nám, viackrát sme sa ocitli v ofsajde.

Do druhého polčasu sme išli s tým, aby sme hru kontrolovali. Od 60. minúty to nebol skutočný futbal, potom prišla penalta. Celkovo to bol dobrý zápas, ale aby sme zdolali Slovan, musíme vystihnúť perfektný deň. Výsledok 0:0 by bol zaslúženejší."

Martin Ševela, tréner Slovana: "Dnes to bola šachová partia. Boli sme si vedomí náskoku z jesennej časti. Vedeli sme, že súper bude musieť byť odvážnejší. Dobre pracovala defenzíva. Dnes sme proti silnému súperovi neinkasovali, čo je výborná vizitka.

V prvom polčase sme mali viac šancí z brejkových situácií, mohli sme vyhrať vyšším rozdielom. Sme radi za víťazstvo, neinkasovali sme, čo je výborné. Preniesli sme víťaznú sériu z jesene, v tomto chceme pokračovať. Víťazstvo si vážime, ale potrebujeme pozerať dopredu, aj keď bodový odstup je zaujímavý. Potrebujeme potvrdiť kvalitu v každom zápase."

Online prenos: FC DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava (Fortuna liga 2018/2019, 19. kolo)

Fortuna liga  2018/2019
16.02.2019 o 16:00
D. Streda
0:1
(0:0, 0:1)
90+5 minúta
Slovan Bratislava
Góly: 79. Šporar (pen.). ŽK: 83. K. Vida (DUN), 90+2. Kalmár (DUN) – 66. Ljubicić (SBA), 90+2. Šporar (SBA), 90+4. Moha (SBA). Rozhodca: Glova – Benko, Hrčka – Marhefka. Diváci: 12 135.
Je tu koniec stretnutia, ktorý možno označiť ako priemerný. Videli sme len jeden presný zásah. O ten sa postaral Andraž Šporar, ktorý dokázal premeniť nariadený pokutový kop. Slovan sa víťazstvom 1:0 odlepil od Dunajskej Stredy na rozdiel jedenástich bodov, a tak si pomaly kráčajú k majstrovskému titulu. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dnešného dňa. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek.
90+4
yellowCardŽltú kartu dostáva Rharsalla Moha (ŠK Slovan Bratislava). To si vyslúžil za zdržiavanie hry.
90+3
V závere stretnutia budeme sledovať ešte rohový kop hostí po obrannom zákroku Zsolta Kalmára.
90+2
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Aleksandar Čavrić, prichádza Dejan Dražić.
90+2
yellowCardŽltú kartu dostáva Andraž Šporar (ŠK Slovan Bratislava).
Žltú kartu dostáva Zsolt Kalmár (FC DAC Dunajská Streda).
90+1
importantŠtvrtý rozhodca sa rozhodol v druhom polčase nadstaviť ešte tri minúty.
90
Budeme sledovať odkop od brány Slovana, de sa Dominik Greif príliš neponáhľa s rozohrávkou.
89
Hostia zahrávali štandardku z väčšej vzdialenosti, po ktorej sme nič zaujímavé nevideli. Len ďalší nedovolený zákrok na Tomáša Huka.
88
Moha prihrával loptu do vnútra šestnástky, kde si pre ňu zbehol Andraž Šporar, ten však nemal dostatok priestoru k tomu, aby dokázal presne zakončiť.
87
21:21, to je aktuálna štatistika nedovolených zákrokov na oboch stranách.
86
Maksym Tretiakov si v súboji počínal nedovolene, a tak si na svoje konto pripíše útočný faul.
85
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Holman, prichádza Richárd Guzmics.
85
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Cesar Rodolfo, prichádza Souleymane Koné.
83
yellowCardŽltú kartu dostáva Kristopher Vida (FC DAC Dunajská Streda).
82
importantSlovanisti mali ďalšiu obrovskú príležitosť, ale tentoraz domáci mali šťastie, pretože Marin Ljubičić usmernil loptu len do brvna.
81
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Taiwo Abdulrahman, prichádza Lukáš Čmelík.
79
goalSlovan dal gól!
Autorom gólu z pokutového kopu je ANDRAŽ ŠPORAR, ktorý loptu z prehľadom poslal do protipohybu Martina Jedličku. Stav stretnutia je 0:1!
78
importantSlovan Bratislava má perfektnú príležitosť ku skórovaniu po nariadenom pokutovom kope. K bielemu loptu si loptu postavil Andraž Šporar.
77
K realizácií rohového kopu sa postavil David Holman, ktorého center smeroval len do miest, kde stáli hráči súpera. Dunajská Streda zakladá rýchly protiútok.
76
Tomáš Huk to teraz nevyriešil najlepšie, pretože pomerne zbytočne loptu odhlavičkoval na rohový kop.
75
6:5, to je aktuálny pomer streleckých pokusov na oboch stranách.
74
Realizácia voľného kopu nedopadla podľa predstáv. David Holman svojím centrom našiel len brániaceho hráča.
73
Hostia sa môžu dostať do vedenia po nariadenom voľnom kope zo strednej vzdialenosti. Martin Jedlička si už chystá dvojčlenný múr.
72
Slovanisti mohli udrieť po nariadenom rohovom kope, ale úspešní neboli, Centrovaný pokus ako prvý zachytil brániaci hráč.
71
Máme tu čas na malé štatistické okienko. Aktuálny pomer držania lopty na oboch stranách je: 56% – 44%.
70
Marin Ljubičić si po súboji pýta opateru lekárov, s ktorými smeruje za postrannú čiaru. Slovan Bratislava bude hrať malú chvíľu v oslabení o jedného hráča.
69
Informácie máme také, že Mitch Apau má problémy s kľúčnou kosťou. Uvidíme, či bude schopný zapojiť sa do najbližšieho zápasu.
68
importantHlásateľ oznámil, že na dnešné stretnutie sa prišlo pozrieť 12 135 platiacich divákov, čo je zároveň najvyššia návšteva histórie klubu.
67
importantDo obrovskej príležitosti sa dostal Blackman, ktorý mieril presne do voľného priestoru k ľavej tyči. Ak by bol tento pokus razantnejší, tak by Dominik Greif nemal šancu na podobný zákrok.
66
yellowCardŽltú kartu dostáva Marin Ljubicić (ŠK Slovan Bratislava).
65
Centrovaná lopta po rohovom kope nebola vôbec dobrá a nenašla nikoho z hráčov stojacich v šestnástke.
64
importantMaksym Tretiakov zakončil z väčšej vzdialenosti a nebolo to vôbec zlé. Lopta smerovala k pravej tyčke a Dominik Greif musel reagovať. Bude z toho rohový kop pre Dunajskú Stredu.
63
Loptu už majú pevne pod kontrolou domáci borci, ktorí do svojej kombinácie zapájajú aj Martina Jedličku.
62
Slovan Bratislava bude zahrávať outové vhadzovanie na polovici súpera. To je skvelá príležitosť k usadeniu sa.
61
importantLopta sa po štandardnej situácií dostala do siete a hostia sa už radovali z presného zásahu, ale proti bol čiarový rozhodca, ktorý si všimol ofsajdové postavenie Andraža Šporara. Stav stretnutia ostáva nezmenený 0:0!
60
Aleksandar Čavrić bol na začiatku 60. minúty faulovaný tesne pred hranicou veľkého vápna. Slovan Bratislava môže ísť do vedenia po priamom kope zo zaujímavej pozície.
59
Domácim sa podarilo vymyslieť niečo zaujímavé smerom dopredu. Na konci tejto akcie bol Vida, ktorého strelecký pokus smeroval len do stredu brány, kde stál pozorný Dominik Greif.
58
Vasil Bozhikov bol v zadných radoch pod tlakom, ale napriek tomu to zvládol a loptu upratal do bezpečia.
57
Akcia Slovana je prerušená po ďalšom faule. Previnil sa Marin Ljubičić, ktorý poslal na trávnik Zsolta Kalmára.
56
Exekútor voľného kopu sa rozhodol pre rýchlu rozohrávku so svojím spoluhráčom.
55
Blackman bol v súboji faulovaný. Dunajská Streda bude zahrávať voľný kop z väčšej vzdialenosti.
54
Lopta sa už dostala za postrannú čiaru, a tak bude Dunajská Streda zahrávať outové vhadzovanie.
53
Aleksandar Čavrić prihrával loptu na rozbehnutého Kenana Bajrića, ale ten bol napokon od lopty odstavený.
52
Maksym Tretiakov zdvihol hlavu a pozeral, kde by mohol loptu poslať. Napokon z toho bola taká strielaná prihrávka, ktorá smerovala do rukavíc Dominika Greifa.
51
Marin Ljubičić bol faulovaný Abdulrahmanom Taiwom. Bude z toho voľný kop takmer od poliacej čiary.
50
Abdulrahman Taiwo sa nevyhol ofsajdovému postaveniu, a tak daruje loptu svojmu súperovi.
49
Andraž Šporar vyslal smerom k bráne strelecký pokus, ktorý smeroval mimo. Nasleduje odkop od brány Dunajskej Stredy.
48
Dunajská Streda útočí, ale táto snaha sa končí zákrokom Dominika Greifa.
46
importantPo dvadsiatich sekundách druhého polčasu tu mohol byť úvodný gól. Andraž Šporar svojou prihrávkou poslal do čistej gólovej príležitosti Mohu, ktorý sa ocitol zoči-voči gólmanovi. Jeho strelecký pokus smeroval však len do miest, kde stál pripravený Martin Jedlička.
46
Začal sa druhý polčas.
V tejto chvíli sa skončila prvá časť zápasu, v ktorej sme sledovali dominanciu domáceho celku, čo sa aspoň držania lopty týka. Tá je aktuálne 56% v prospech domácich a 44% v neprospech hostí. Videli sme po jednom streleckom pokuse smerujúcom na bránu v podaní oboch celkov, ale na presný zásah stále čakáme. Výsledok prvého polčasu je bezgólový 0:0! My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
importantV prvom polčase budeme sledovať ešte dve nadstavené minúty.
45
importantDavid Holman vyslal krásny center z rohu. Na vzdialenejšej žrdi našiel Vasila Bozhikova, ktorý svojou hlavičkou len tesne minul pravú žrď.
45
Aleksandar Čavrič si chcel obhodiť Tomáša Huka, čo sa mu podarilo. Loptu už ďalej nezachytil, ale bude z toho aspoň rohový kop v prospech Slovana.
44
importantAbdulrahman Taiwo svojou prihrávkou našiel lepšie postaveného Maksyma Tretiakova, ktorý zakončil k vzdialenejšej žrdi. Lopta len tesne minula pravú žrď.
43
Hostia sa pokúsili niečo vymyslieť smerom dopredu, ale tesne za stredovou čiarou bol faulovaný Moha. Slovan Bratislava získava voľný kop z veľkej vzdialenosti.
42
Loptu majú pevne pod kontrolou hostia, ktorí si ju medzi sebou prihrávajú na vlastnej polovici ihriska.
41
importantMáté Vida sa rozhodol zakončiť približne z dvadsiatich metrov. Pokus to bol nepríjemný, pretože smeroval presne k ľavej tyčke. Dominik Greif dokázal nadvakrát zachytiť túto ťažkú loptu.
40
David Holman sa snažil preniknúť individuálnym spôsobom, ale to sa mu proti Christiánovi Hercovi nepodarilo a o loptu prišiel.
39
Loptu má na svojej kopačke Martin Jedlička, ktorý ju posúva vedľa stojacemu Tomášovi Hukovi.
38
Vasil Bozhikov hral v zadných radoch na istotu a loptu len odkopol za postrannú čiaru. Dunajská Streda bude zahrávať outové vhadzovanie.
37
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Mitch Apau, prichádza Jurij Medvěděv.
36
Mitch Apau sa síce pripojil na trávnik k svojím spoluhráčom, ale je evidentné, že nebude môcť v zápase pokračovať. Držiac sa za rameno dáva jasné gesto smerom k lavičke, že potrebuje vystriedať.
35
9:11, to je aktuálny pomer nedovolených zákrokov na oboch stranách. Pripomíname, že beží ešte len 35. minúta.
34
Hra po dlhšom prerušení pokračuje zatiaľ bez ošetrovaného Mitcha Apaua.
32
Mitch Apau spoločne s Abdulrahmanom Taiwom ostávajú ležať na hracej ploche. Dúfajme, že sú v poriadku a v hre budú aj naďalej pokračovať.
31
Slovan Bratislava má výhodu v podobe outového vhadzovania na polovici súpera.
30
Blackman síce prešiel cez Vasila Bozhikova, ale v tomto súboji si pomáhal rukami. Lopta pre Slovan Bratislava.
29
Beží 29. minúta a zatiaľ evidujeme len jeden strelecký pokus na bránu, a to z hlavičky Andraža Šporara, ktorú vytlačil Martin Jedlička na rohový kop.
28
David Holman sa v čase prihrávky nachádzal za obrannou línou súpera. Ofsajd!
27
Lopta sa nachádza na polovici Slovanu, ale sú to práve domáci hráči kto ju má pevne pod kontrolou.
26
Loptu majú pevne pod kontrolou domáci futbalisti, ktorí si ju medzi sebou prihrávajú na polovici súpera.
25
Už to vyzeralo tak, že sa Maksym Tretiakov dostane do zaujímavej príležitosti, ale zastavil ho verdikt čiarového rozhodcu, ktorý si všimol ofsajdové postavenie.
24
Andraž Šporar si teraz zbytočne púšťal prihrávku od Aleksandara Čavrića, ktorá smerovala za postrannú čiaru.
23
Na opačnej strane sa do samostatného úniku dostal Moha, ktorý si však loptu ideálne nespracoval. Martin Jedlička loptu zachytil.
23
Po rohovom kope sa vo vnútri šestnástky dostal k zakončeniu Maté Vida, ale jeho akrobatický pokus zblokoval Andraž Šporar.
22
Andraž Šporar dobre zapracoval aj v zadných radoch, keď zlikvidoval center súpera. Loptu odhlavičkoval na rohový kop, ktorý rozohrá Dunajská Streda.
21
Marin Ljubičić opäť fauloval protihráča a bolo to zrejme posledné upozornenie od hlavného rozhodcu.
20
K rohovej zástavke sa postavil Maksym Tretiakov, ktorý svojím centrom našiel hlavu Zsolta Kalmára. Jeho hlavičkový pokus smeroval len mimo brány.
19
Domáci založili rýchly útok smerom dopredu, ktorý zúžitkovali k zisku rohového kopu.
18
Moha šikovne prešiel hneď cez dvojicu brániacich hráčov. S loptou sa dostal až za hranicu veľkého vápna, odkiaľ sa rozhodol centrovať. Tento úmysel bol zblokovaný brániacim hráčom.
17
Zsolt Kalmár si chystal loptu na strelu, ale chystal sa príliš dlho. Pristúpil k nemu brániaci hráč, ktorý tento pokus zblokoval.
16
Centrovaný pokus po rohovom kope smeroval do hĺbky šestnástky, kde sa najlepšie zorientoval brániaci hráč, ktorý ju poslal za hranicu veľkého vápna.
15
importantAndraž Šporar sa dostal k ďalšiemu hlavičkovému pokusu, ktorý bol už oveľa nebezpečnejší. Smeroval do pravej šibenice, ale Martin Jedlička nám predviedol famózny zákrok a loptu vytesnil na rohový kop.
14
David Holman sa snažil pretlačiť cez dvojicu brániacich hráčov, čo sa mu však nepodarilo a o loptu prišiel.
13
Na strelecké pokuse to je zatiaľ 0:1. Videli sme len hlavičkový pokus Andraža Šporara po rohovom kope.
12
Mitch Apau sa prezentoval útočný faulom, ktorý neunikol pozornosti čiarového rozhodcu.
11
Sledovali sme dlhý kros z kopačky Christiána Herca, ktoré smerovalo až do rukavíc Dominika Greifa.
10
Domáci futbalisti držia loptu na svojich kopačkách. Vymieňajú si ju medzi sebou na vlastnej polovici ihriska.
9
Lopta sa dostala za bránkovú čiaru, a tak bude nasledovať odkop od bránky Dunajskej Stredy.
8
Abdulrahman Taiwo si v súboji pomáhal nedovoleným spôsobom, čo neuniklo pozornosti hlavného arbitra, ktorý prerušil hru.
7
Loptu má vo svojej moci Martin Jedlička, ktorý ju posiela vedľa stojacemu spoluhráčovi.
6
importantNa centrovaný pokus po rohovom kope si najvyššie vyskočil Andraž Šporar, ktorého hlavičkový pokus smeroval vedľa ľavej tyčky.
5
Martin Jedlička musel vyutekať zo svojej obvyklej pozícií, aby bol pri lopte skôr ako útočiaci Andraž Šporar. To sa mu podarilo, ale bude z toho rohový kop v prospech Slovana.
4
Zaznel hvizd hlavného rozhodcu, ktorý si všimol nedovolený zákrok v podaní Chistiána Herca.
3
Domáci sú z úvodu stretnutia aktívni smerom dopredu. Podarilo sa im na dlhšiu dobu usadiť na polovici súpera, kde si snažia vytvoriť menší tlak.
2
Lopta sa po dotyku hráča hostí dostala za postrannú čiaru, a tak budú domáci zahrávať outové vhadzovanie.
1

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Šatka, Huk, Koštrna – Vida – Herc, Kalmár – Tretiakov, Abdulrahman, K. Vida.
Náhradníci: Kucz – Šimčák, Ronan, Koné, Bilenkyi, Nagy.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, Bajrić, Božikov, Suchockij – Ljubicić, de Kamps – Holman – Čavrić, Šporar, Moha.
Náhradníci: Šulla – Rabiu, Dražić, Cmiljanić, Nono, Medvěděv, Guzmics.

Rozhodca: Glova – Benko, Hrčka – Marhefka.
Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na 19. kolo Fortuna ligy, kde domáca Dunajská Streda privíta na svojom štadióne tím Slovan Bratislava. Poďme si v krátkosti predstaviť formu oboch celkov.

FC DAC DUNAJSKÁ STREDA:

Futbalisti Dunajskej Stredy po 18. kole Fortuna ligy figurujú na 2. priečke so ziskom 38 bodov. Na svojom konte majú jedenásť víťazstiev, päť remíz a dve prehry. Na vedúci Slovan strácajú osem bodov. Svojím súperom dovedna nastrieľali 38 gólov a len 22 inkasovali. V lige ťahajú päťzápasovú sériu bez prehry. Naposledy vycestovali do Serede, odkiaľ si odniesli plný počet po víťazstve 1:0, keď sa o jediný zásah postaral v 90. minúte Šatka.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA:

Hráči tohto klubu sa v aktuálnom ročníku nachádzajú na špici tabuľky so ziskom 46 bodov. To sa im podarilo po štrnástich víťazstvách a štyroch remízach. Dovedna ešte neprehrali. Ich skóre je 47:17. Naposledy hostili na svojom štadióne Žilinu, ktorú zdolali vysoko 5:2. Gólmi sa prezentovali hráči Sukhotsky, Ljubičić, Šporar, Apau a striedajúci Strelec, ktorému na presný zásah stačili dve minúty.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.