Pondelok, 9. december, 2019 | Meniny má Izabela

Trnava bodovala v Žiline, Trenčín ukončil desaťzápasovú sériu bez výhry

Ružomberok deklasoval súpera.

Futbalisti AS Trenčín sa radujú po jednom z gólov.Futbalisti AS Trenčín sa radujú po jednom z gólov.(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Futbalisti Žiliny remizovali v sobotňajšom zápase 19. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy so Spartakom Trnava 1:1.

Na gólové momenty čakali diváci až do druhého polčasu. Skóre stretnutia otvoril v 65. minúte David Depetris, ktorý je staronovou posilou úradujúceho slovenského majstra.

Hostia boli blízko k víťazstvu, ale tri minúty pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na konečných 1:1 Iván Santiago Díaz.

Žilinčania si ziskom jedného bodu upevnili tretie miesto v tabuľke. Naopak, Trnavčania stále čakajú na prvé víťazstvo vonku v tejto sezóne.

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili nad Senicou 3:0. Trenčania mali v zápase, ktorý sa odohral v Myjave, prevahu a napokon ukončili dlhú desaťzápasovú sériu bez víťazstva.

Hostia dohrávali zápas bez vylúčeného Gabriela Duboisa, ktorý lakťom zasiahol tvár Martina Šuleka.

Futbalisti Ružomberka zvíťazili nad Zlatými Moravcami jednoznačne 4:0. Domáci veľmi dobre zvládli už úvodné dejstvo, v ktorom si vypracovali dvojgólový náskok.

Ružomberok vyhral doma siedmy z desiatich ligových duelov a na tretiu v tabuľke Žilinu má odstup už len štyri body.

Prečítajte si tiež: Slovan pred historickou návštevou zdolal domácu Dunajskú Stredu Čítajte

Futbalisti Michaloviec zvíťazili nad hráčmi Serede tesne 1:0. Triumf v pre východniarov v dôležitom súboji o účasť v nadstavbovej hornej šestke - skupine o titul - zariadil 35-ročný Igor Žofčák.

Ten v 11. minúte premenil pokutový kop a prekonal Nigérijčana Davida Nwolokora v bránke nováčika.

Futbalistom Nitry nevyšiel úvod do jarnej časti, keď prehrali s Podbrezovou na domácom trávniku 1:3.

Zverenci trénera Ivana Galáda pritom od 11. minúty viedli gólom chorvátskeho útočníka Nikolu Gatariča, ktorý prišiel do lubu spod Zobora len tento týždeň zo Serede.

V šlágri kola Dunajská Streda doma podľahla Slovanu Bratislava 0:1. Zápasu predchádzalo slávnostné otvorenie zrekonštruovaného štadióna MOL Aréna.

Duel sledovalo 12 135 divákov, čo je najvyššia návštevnosť v histórii dunajskostredského klubu. Štadión má celkovú kapacitu 12 575 miest.