Trnava bodovala v Žiline, Trenčín ukončil desaťzápasovú sériu bez výhry

Futbalisti AS Trenčín sa radujú po jednom z gólov.
Futbalisti AS Trenčín sa radujú po jednom z gólov. (Autor: TASR)
Sportnet|16. feb 2019 o 16:30

Ružomberok deklasoval súpera.

BRATISLAVA. Futbalisti Žiliny remizovali v sobotňajšom zápase 19. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy so Spartakom Trnava 1:1.

Na gólové momenty čakali diváci až do druhého polčasu. Skóre stretnutia otvoril v 65. minúte David Depetris, ktorý je staronovou posilou úradujúceho slovenského majstra.

Hostia boli blízko k víťazstvu, ale tri minúty pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na konečných 1:1 Iván Santiago Díaz.

Žilinčania si ziskom jedného bodu upevnili tretie miesto v tabuľke. Naopak, Trnavčania stále čakajú na prvé víťazstvo vonku v tejto sezóne.

MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 1:1: fotogaléria

20.2.2019

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili nad Senicou 3:0. Trenčania mali v zápase, ktorý sa odohral v Myjave, prevahu a napokon ukončili dlhú desaťzápasovú sériu bez víťazstva.

Hostia dohrávali zápas bez vylúčeného Gabriela Duboisa, ktorý lakťom zasiahol tvár Martina Šuleka.

Futbalisti Ružomberka zvíťazili nad Zlatými Moravcami jednoznačne 4:0. Domáci veľmi dobre zvládli už úvodné dejstvo, v ktorom si vypracovali dvojgólový náskok.

Ružomberok vyhral doma siedmy z desiatich ligových duelov a na tretiu v tabuľke Žilinu má odstup už len štyri body.

Futbalisti Michaloviec zvíťazili nad hráčmi Serede tesne 1:0. Triumf v pre východniarov v dôležitom súboji o účasť v nadstavbovej hornej šestke - skupine o titul - zariadil 35-ročný Igor Žofčák.

Ten v 11. minúte premenil pokutový kop a prekonal Nigérijčana Davida Nwolokora v bránke nováčika.

Futbalistom Nitry nevyšiel úvod do jarnej časti, keď prehrali s Podbrezovou na domácom trávniku 1:3.

Zverenci trénera Ivana Galáda pritom od 11. minúty viedli gólom chorvátskeho útočníka Nikolu Gatariča, ktorý prišiel do lubu spod Zobora len tento týždeň zo Serede.

V šlágri kola Dunajská Streda doma podľahla Slovanu Bratislava 0:1. Zápasu predchádzalo slávnostné otvorenie zrekonštruovaného štadióna MOL Aréna.

Duel sledovalo 12 135 divákov, čo je najvyššia návštevnosť v histórii dunajskostredského klubu. Štadión má celkovú kapacitu 12 575 miest.

Fortuna liga 2018/2019 - 19. kolo:

Žilina - Trnava 1:1 (0:0)

Góly: 87. Díaz - 65. Depetris

ŽK: 41. Kaša, 44. Boženík - 45. Grendel, 89. Janečka, ČK: 90.+ Kaša (Žilina) po druhej ŽK, rozhodovali: D. Sedlák - P. Bednár, Jekkel, 3490 divákov

Žilina: D. Holec - Majdan, Kaša, M. Králik, B. Sluka - Káčer, Pečovský (77. Balaj), Holúbek (49. Gamboš) - J. Mihalík (70. Tomič), Boženík, I. Díaz

Trnava: Rusov - Čonka, M. Turňa, Janečka, Dudl (72. Markoski) - Abena, T. Košút, Grendel, Depetris - K. Yilmaz (87. Š. Pekár), Ashiru (35. Miesenböck)

Hlasy po stretnutí:

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: "Videl som dve pozitívne veci. Prvou bola skvelá atmosféra, ktorú vytvorili oba fanúšikovské tábory, keď povzbudzovali svoj tím. Druhou pozitívnou vecou bolo, že sme opäť nezložili zbrane a našli sme správnu mentalitu.

S naším výkonom nie som spokojný, najmä v prvom polčase sme hrali pomaly, zatvárali sme si priestor, mali sme málo pohybu a náš výkon nebol v poriadku. V druhom polčase sme boli silnejší a dominantnejší na lopte, ale aj tak nám chýbala väčšia kvalita vo finálnej fáze, mali sme málo centrov.

Po jednej individuálnej chybe sme inkasovali a bolo ťažké sa vracať do zápasu. Striedaniami sme sa snažili zlepšiť náš výkon a noví hráči pomohli, priniesli do hry oživenie. Celkovo to bol remízový zápas, po ktorom máme čo zlepšovať a na čom pracovať. Verím, že už v Senici to ukážeme."

Michal Ščasný, tréner Trnavy: "Pred zápasom by sme bod zo Žiliny brali. Vieme, aký je to súper, že je silný na lopte a má rýchly prechod do útoku. Po zápase máme však na to iný pohľad. V prvom polčase sme mali tri či štyri šance, ktoré sme mohli využiť a možno by to vyzeralo inak."

Trenčín - Senica 3:0 (1:0)

/hralo sa v Myjave/

Góly: 7. Čatakovič, 82. Ubbink (z pok. kopu)

90.+ Paur, ŽK: 20. Dubois (Senica), ČK: 81. Dubois (Senica), rozhodovali: Smolák - P. Kováč, Roszbeck, 327 divákov

Trenčín: D. Chudý - Yem, M. Šulek, Mašovič, Skovajsa - Lamine - Ubbink, Zubairu - Sleegers (90.+ Slávik), Čatakovič (68. Paur), Corryn (85. J. Kadák)

Senica: Taborda - Dubois, Silveira Da Graca Kay, R. Dias, Asmah - El Moudane, Petshi - Zezinho - Klapan (76. Castaňeda), E. Ramirez (87. Addo), Deretti (67. Atkinson)

Ružomberok - Zlaté Moravce-Vráble 4:0 (2:0)

Góly: 16. T. Kostadinov, 36. Qose, 60. Mustedanagič, 85. Kmeť

ŽK: 22. Mustedanagič, 43. D. Kružliak, 54. M. Kochan - 57. Čögley, 83. Ďubek, rozhodovali: I. Kružliak - T. Somoláni, B. Hancko, 1087 divákov

Ružomberok: Macík - Čurma, J. Maslo, D. Kružliak, Urdinov - Qose, M. Kochan (80. A. Brenkus) - T. Kostadinov, Mustedanagič (80. D. Takáč), Gál-Andrezly (71. Kmeť) - Tandir

Zlaté Moravce: A. Chovan - Čögley, Práznovský, Asanovič, Chren - B. Ľupták, Richtárech, Karlík (46. J. Švec), Brašeň - Válovčan - Chomutov (72. Ďubek)

David Holoubek, tréner Ružomberka: "Svojím spôsobom sme mali aj strach po zimnej príprave. Som rád, že mužstvo predovšetkým výsledkovo zápas zvládlo, aj keď čo sa týka výkonu, tam bol kopec chýb. Teší ma, že sme strelili štyri góly, že jeden padol zo štandardnej situácie, že sme stretnutie zvládli s nulou. Myslím si, že dokážeme zahrať podstatne lepšie. V najbližších zápasoch musia hráči ešte pridať, aby sme mohli atakovať tie priečky, ktoré chceme."

Karol Praženica, tréner ViOn-u: "Boli sme pripravení na to, že Ružomberok vstúpi do zápasu s tlakom a čo najskôr ho bude chcieť rozhodnúť. Paradoxne, keď sme z najväčšieho tlaku vyšli a pomaly sme sa dostávali do hry, tak sme našou chybou postavili súpera na nohy. Z protiútoku dal gól a odvtedy dominoval a zaslúžene vyhral. V tej 16. minúte sa nám to po chybe najskúsenejšieho hráč celé zrútilo, naše sebavedomie išlo dole."

Michalovce - Sereď 1:0 (1:0)

Gól: 11. Žofčák (z pok. kopu)

ŽK: 36. Sulley, 79. M. Vojtko - 36. Ľ. Michalík, 40. Baéz, 51. M. Kuzma, 80. Sus, rozhodovali: Pavlík - Vorel, Hrmo, 1514 divákov

Michalovce: M. Kira - Rota, J. Carrillo, Beskorovajnyj, M. Vojtko - J. Casado - Cheick Alan Diarra (89. Špiriak), I. Žofčák (52. Kunturiotis), S. Danko, P. Kolesár - Sulley

Sereď: Nwolokor - Sus, Ľ. Michalík, Djiby Ba, T. Hučko - Baéz (74. Bilas), Ventúra (59. M. Mečiar) - Pankaričan (62. Ľ. Ulrich), D. Špehar, Morong - M. Kuzma

Nitra - Podbrezová 1:3 (1:1)

Góly: 11. Gatarič - 32. M. Oravec, 58. Špyrka, 90.+ L. Urbanič

ŽK: 34. Šimončič, 76. Charizopulos, 90. M. Fábry (všetci Nitra), rozhodovali: Ziemba - Pozor, Štrbo, 1278 divákov

Nitra: Šípoš - Charizopulos, Zgrablič (83. M. Fábry), Pavol Farkaš, Ján Chovanec - Šimončič, Bilovský (71. R. Valenta) - T. Kóňa - Gatarič, T. Vestenický, Sokovič (63. Machovec)

Podbrezová: Ludha - Viazanko, M. Oravec, Kiwior, Mojžiš - Obročník, Pastorek (47. Paraj) - L. Urbanič, Špyrka, Breznaník (86. Bartoš) - D. Pavúk (62. Olatunji)

Ivan Galád, tréner Nitry: "Výsledok je pre nás pravdepodobne spravodlivý. Súper vyhral zaslúžene. Treba povedať, že za stavu 1:0 mal Vestenický tri čisté šance. Keby ich bol premenil, teraz hodnotíme zápas inak. Nestalo sa a potom už ten náš výkon nebol taký, aký si predstavujeme."

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: "Tento zápas hodnotím veľmi dobre. Nielen preto, že sme vyhrali, ale aj preto, že sme podali dobrý výkon. Úvod stretnutia sme nemali dobrý. Inkasovali sme smoliarsky prvý gól. S chlapcami to nezatriaslo a stále chceli hrať svoju kombinačnú hru. Som rád, že sa nám podarilo vyrovnať. Druhý polčas sme boli futbalovejší. Chceli sme byť aktívni, držať loptu a myslím si, že aj na počet šancí, ktoré sme si vytvorili a nedotiahli do konca, sme si víťazstvo zaslúžili."

Dunajská Streda - Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 79. Šporar (z pok. kopu)

ŽK: 83. K. Vida, 90.+ Kalmár - 66. Ljubičič, 90.+ Šporar, rozhodovali: Glova - Benko, D. Hrčka, 12 135 divákov

Dunajská Streda: Jedlička - César Blackman (85. S. Koné), Šatka, T. Huk, Koštrna - M. Vida - Herc, Kalmár - Tretiakov, Abdulrahman Taiwo (81. Čmelík), K. Vida

Slovan: Greif - Apau (37. Medveděv), Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič, de Kamps - Holman (85. Guzmics) - Čavrič (90.+ Dražič), Šporar, Moha

Peter Hyballa, tréner DAC-u: "Naším cieľom bolo v prvom polčase dominovať, byť viac na lopte. Chceli sme prvú líniu vysunúť vysoko, aj sme tak hrali. Chceli sme, aby Slovan hral na dlhé lopty. Nedarilo sa nám, viackrát sme sa ocitli v ofsajde.

Do druhého polčasu sme išli s tým, aby sme hru kontrolovali. Od 60. minúty to nebol skutočný futbal, potom prišla penalta. Celkovo to bol dobrý zápas, ale aby sme zdolali Slovan, musíme vystihnúť perfektný deň. Výsledok 0:0 by bol zaslúženejší."

Martin Ševela, tréner Slovana: "Dnes to bola šachová partia. Boli sme si vedomí náskoku z jesennej časti. Vedeli sme, že súper bude musieť byť odvážnejší. Dobre pracovala defenzíva. Dnes sme proti silnému súperovi neinkasovali, čo je výborná vizitka.

V prvom polčase sme mali viac šancí z brejkových situácií, mohli sme vyhrať vyšším rozdielom. Sme radi za víťazstvo, neinkasovali sme, čo je výborné. Preniesli sme víťaznú sériu z jesene, v tomto chceme pokračovať. Víťazstvo si vážime, ale potrebujeme pozerať dopredu, aj keď bodový odstup je zaujímavý. Potrebujeme potvrdiť kvalitu v každom zápase."

Domov»Futbalnet»Trnava bodovala v Žiline, Trenčín ukončil desaťzápasovú sériu bez výhry