BRATISLAVA. Na majstrovstvách Slovenska v atletike sa v bratislavskej hale Elán okrem titulov riešili aj limity na marcové halové majstrovstvá Európy v Glasgowe.
Popri nich sa pozornosť sústredila na niektoré zaujímavé súboje a jedným z nich bola aj šesťdesiatka mužov s Jánom Volkom a Šimonom Bujnom.
Volko v rozbehu dosiahol 6,80 sekundy, Bujna bol o šesť stotín sekundy pomalší. Vo finále Volko dominoval a prekonal časom 6,62 sekundy rekord šampionátu.
Z titulu sa radoval tretíkrát za sebou a potvrdil si pred HME výbornú formu.
O druhú priečku sa tuho bojovalo v prospech Bujnu so sezónnym maximom 6,77 sekundy, tretí finišoval v dorasteneckom rekorde Tomáš Matuščák so 6,83 sekundy.
K limitu do Glasgowa mala na 60 metrov blízko Monika Weigertová, v rozbehoch 7,52 sekundy, no potrebovala sa zlepšiť na predpísaných 7,42 sekundy.
Pomôcť jej mala v role súperky najmä Viktória Forster (v rozbehu 7,65 sekundy), no Weigertová zvíťazila úplne suverénne a jej čas sa zastavil na osobnom rekorde 7,45 sekundy.
Do Glasgowa jej chýbali len tri stotiny sekundy.
V skoku do výšky sa predstavili dvaja už istí účastníci na HME v Glasgowe, Lukáš Beer a Matúš Bubeník. Po zdravotných problémoch Bubeník ešte hľadá formu a prekonal len 218 centimetrov.
Titul patril Beerovi po tom, čo na prvý pokus preskočil 221 centimetrov a 226 centimetrov už bolo nad jeho sily.
V skoku do diaľky lákal súboj Jany Velďákovej s Luciou Vadlejch. Od limitu na HME (650) mali obe pomerne ďaleko, viac sa k nemu priblížila obhajkyňa titulu Vadlejch so 624 centimetrami.
Majstrovstvá Slovenska v atletike (MSR) 2019
Ženy - 60 metrov:
1. | Monika Weigertová | UK Bratislava | 7,45 s |
2. | Viktória Forster | ŠOG Nitra | 7,63 s |
3. | Martina Nagyová | ATU Košice | 7,81 s |
Ženy - 1500 metrov:
1. | Katarína Beľová | ZTS Martin | 4:44,03 min |
2. | Lucia Keszeghová | Inter - SC Bratislava | 4:45,00 min |
3. | Zuzana Michaličková | AO Žilina | 4:47,51 min |
Ženy - 60 metrov prekážky:
1. | Monika Baňovičová | UK Bratislava | 8,55 s |
2. | Lucia Vadlejch | Dukla Banská Bystrica | 8,63 s |
3. | Simona Takácsová | ŠOG Nitra | 8,82 s |
Ženy - diaľka:
1. | Lucia Vadlejch | Dukla Banská Bystrica | 624 cm |
2. | Jana Velďáková | Dukla Banská Bystrica | 620 cm |
3. | Monika Lehenová | Slávia Trnava | 543 cm |
Ženy - výška:
1. | Tatiana Dunajská | Dukla Banská Bystrica | 177 cm |
2. | Kristína Bošková | Sparta Považská Bystrica | 173 cm |
3. | Simona Butkovská | STU Bratislava | 169 cm |
Muži - 60 metrov:
1. | Ján Volko | Naša atletika Bratislava | 6,62 s |
2. | Šimon Bujna | UK Bratislava | 6,77 s |
3. | Tomáš Matuščák | 1. Atletický klub Humenné | 6,83 s |
Muži - 1500 metrov:
1. | Peter Kováč | STU Bratislava | 3:58,78 min |
2. | Miroslav Borovka | ŠOG Nitra | 4:01,20 min |
3. | David Mazúch | ŠOG Nitra | 4:02,39 min |
Muži - 60 metrov prekážky:
1. | Marco Adrien Drozda | UK Bratislava | 8,32 s |
2. | Matej Baluch | Slávia Sp. N. Ves | 8,46 s |
3. | Patrik Dömötör | Olympia Galanta | 8,58 s |
Muži - diaľka:
1. | Ján Šuba | Stavbár Nitra | 706 cm |
2. | Patrik Megela | 1. Atletický klub Humenné | 685 cm |
3. | Jakub Kubinec | Dukla Banská Bystrica | 681 cm |
Muži - výška:
1. | Lukáš Beer | Stavbár Nitra | 221 cm |
2. | Matúš Bubeník | Dukla Banská Bystrica | 218 cm |
3. | Tomáš Zeman | Stavbár Nitra | 210 cm |
. | Filip Mrčič | Chorvátsko | 210 cm |