Jaroš dvomi asistenciami pomohol Ottawe, bodoval aj Cehlárik

V slovenskom súboji sa radoval Černák.

Christián Jaroš (vľavo) v drese Ottawy.Christián Jaroš (vľavo) v drese Ottawy.(Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Hokejisti Ottawy Senators zvíťazili nad hráčmi Winnipegu Jets 4:3 po predĺžení v sobotňajšom stretnutí zámorskej NHL. Slovenský obranca Christián Jaroš prispel k triumfu Senators dvomi asistenciami.

Pre košického rodáka to bol vôbec prvý zápas s viac než jednou asistenciou a druhý dvojbodový v profiligovej kariére. Dvadsaťdvaročný bek odohral v aktuálnom ročníku 43 duelov so ziskom siedmich bodov (1+6).

Prečítajte si tiež: Sekera potrebuje ešte minimálne dva zápasy, vrátiť by sa mohol proti Arizone

O triumfe Senators rozhodol v predĺžení Ryan Dzingel. Okrem neho sa presadili aj Mark Stone, Matt Duchene (obaja 1+1) a Rudolfs Balcers. Brankár Anders Nilsson zneškodnil 23 striel domácich.

"V poslednom čase hráme naozaj dobre. V niektorých zápasoch sme nevyužili naše príležitosti a prehrali o jeden gól. Dnes to bol tesný zápas," uviedol tréner Senators Guy Boucher pre oficiálny ligový web.

Tri zo štyroch presných zásahov Ottawy padli v presilovej hre. Senators zdolali Jets druhýkrát v rozmedzí siedmich dní, minulú sobotu zvíťazili 5:2.

Dva góly Winnipegu strelil obranca Tyler Myers. "Skórovať je vždy príjemný pocit, ale bolo by ešte lepšie, ak by sme zvíťazili a získali bod navyše," povedal Myers. Gólman Laurent Brossoit si pripísal 37 úspešných zákrokov. Hráči Jets prehrali druhý zápas po sebe a piaty z ostatných siedmich.

Načítavám video...

V slovenskom súboji sa radoval Černák

Tampa Bay vynulovala Montreal a zvíťazila 3:0. Brankár Tampy Andrej Vasilevskij potreboval na čisté konto 20 úspešných zákrokov. Bol to osemnásty shutout ruského gólmana v drese Tampy, čím stanovil nový klubový rekord.

"Nebolo to také zlé. Chlapci hrali naozaj dobre, nepustili na mňa veľa striel a veľa z nich zablokovali. Všetko je to o tímovom duchu," vyjadril sa Vasilevskij.

Tampa Bay triumfovala v piatom stretnutí v sérii. Ruský útočník Nikita Kučerov skóroval v ostatných štyroch z nich a s 94 bodmi (27+67) je najproduktívnejším hráčom súťaže.

Slovenský obranca Tampy Erik Černák odohral 17:48 min bez zápisu do kanadského bodovania. Košický rodák bol so siedmimi strelami najaktívnejším strelcom zápasu, pripísal si aj jeden plusový bod a rozdal tri bodyčeky.

Útočník Montrealu Tomáš Tatar vyslal počas 14:37 min na ľade dve strely na Andreja Vasilevského.

Boston rozhodol v závere zápasu

Boston zdolal Los Angeles 4:2. Slovenský útočník Bruins Peter Cehlárik si pripísal druhú asistenciu v sezóne NHL 2018/2019, keď prihrával na úvodný gól Bostonu, ktorý dal Jake DeBrusk.

Žilinský rodák má po 13 dueloch na konte 6 bodov (4+2). Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral 21:32 min bez bodového zisku, inkasoval jeden menší trest.

Prečítajte si tiež: Halák odchytal skvelý zápas, vyhlásili ho za prvú hviezdu

Philadelphia zvíťazila nad Detroitom 6:5 po predĺžení. Hráči Flyers viedli v 42. minúte štvorgólovým rozdielom a zdalo sa, že bez problémov dovedú duel do úspešného konca.

Hostia sa však vzchopili a najmä zásluhou dvojgólového Anthonyho Manthu dokázali vyrovnať skóre na 5:5. Vo Wells Fargo Center sa tak muselo predlžovať. V pridanom čase nakoniec uspeli domáci, ktorým dva body zariadil Travis Konecny.

Na góly bohaté stretnutie videli aj diváci v Pittsburghu, kde domáci podľahli Calgary 4:5. Hostia prelomili sériu štyroch prehier po sebe.

V Pensylvánii využili domáci hokejisti tri presilovky, v záverečnej tretine dvakrát skóroval Jevgenij Malkin, ale na body to nestačilo. Tridsaťdvaročný útočník Calgary Derek Ryan nazbieral tri gólové prihrávky.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Philadelphia - Detroit 6:5pp (1:1, 2:0, 2:4 - 1:0)

Góly: 5. Gostisbehere (Patrick, Laughton), 23. Konecny (Provorov, Couturier), 25. Laughton (Simmonds, Patrick), 41. Voráček (Lindblom), 42. Patrick (Simmonds, MacDonald), 62. Konecny (Couturier, Gostisbehere) - 15. Nyquist (Bertuzzi, Green), 43. Bertuzzi (D. Larkin), 44. Vanek, 49. Mantha (DeKeyser, Ehn), 60. Mantha (Green, Kronwall)

Pittsburgh - Calgary 4:5 (1:1, 1:4, 2:0)

Góly: 18. Guentzel (Schultz, Bjugstad), 27. Crosby (Malkin, Kessel), 46. Malkin (Crosby, Kessel), 55. Malkin (Letang, Crosby) - 8. Mangiapane (Kylington, D. Ryan), 22. Frolík (Tkachuk, R. Andersson), 24. Czarnik (D. Ryan), 37. Hamonic (Monahan, Lindholm), 39. Bennett (D. Ryan, Backlund)

Colorado - St. Louis 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Góly: 45. Tarasenko (O´Reilly, Schenn), 45. Sanford (Sundqvist, Maroon), 59. Schwartz (Tarasenko, Bozak)

Arizona - Toronto 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Góly: 24. Galchenyuk (Oesterle), 26. Archibald (Stepan, Crouse)

/útočník Richard Pánik (Arizona) nehral pre chorobu/

NY Islanders - Edmonton 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Góly: 24. Pulock (Toews, Bailey), 34. Filppula (Leddy, Boychuk), 46. Barzal (Toews, Bailey), 58. Lee (Komarov), 59. Nelson - 40. Nugent-Hopkins (Russell, Rieder), 51. Draisaitl (McDavid, Klefbom)

Tampa Bay - Montreal 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Góly: 43. Kučerov (Stamkos, Palát), 44. Gourde (Point, Kučerov), 57. Johnson (Stamkos, Palát)

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17:48 minúty, pripísal si jeden plusový bod, až sedemkrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa tiež tromi bodyčekmi a dvomi zablokovanými strelami/

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:37 minúty, raz vystrelil na bránku súpera a prezentoval sa jednou zablokovanou strelou/

Winnipeg - Ottawa 3:4pp (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 3. Tanev (Lowry), 6. Myers (Tanev), 56.Myers (Roslovic, Little) - 2. Stone (Tkachuk, Duchene), 34. Balcers (Dzingel, JAROŠ), 41. Duchene (Ryan, Stone), 64. Dzingel (Tierney, JAROŠ)

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 15:47 minúty, dvakrát asistoval, pripísal si jeden plusový bod, dvakrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa tiež jedným bodyčekom a jednou zablokovanou strelou/

Carolina - Dallas 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 6. Williams (Aho, Niederreiter), 9. McHinn (Faulk), 57. Ferland (Svechnikov, Wallmark)

Chicago - Columbus 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Góly: 17. Kane (DeBrincat, Strome), 40. Toews (Gustafsson, Kane) - 13. Dubois (Savard), 17. Panarin (Bjorkstrand, Dubois), 20. Atkinson (Panarin, Murray), 41. Panarin (Jones, Murray), 56. Anderson (Murray)

San Jose - Vancouver 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 4. Meier (Karlsson, Kane), 32. Couture (Pavelski, Burns), 54. Pavelski (Meier, Couture) - 5. Roussel (Biega), 45. Boeser (Pettersson, Pouliot)

Las Vegas - Nashville 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Góly: 18. Pacioretty (Eakin, Lindberg), 31. Pirri (Smith, Karlsson), 42. Theodore (Stastny, Tuch), 54. Lindberg (Tuch), 56. Pacioretty - 55. Fiala (Ekholm)

Los Angeles - Boston 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 31. Kovaľčuk (Kopitar, Doughty), 56. Iafallo (LaDue, Kempe) - 6. DeBrusk (CEHLÁRIK, Krejčí), 37. Marchand (Bergeron), 58. McAvoy (DeBrusk, Krejčí), 59. Bergeron

/brankár Jaroslav Halák (Boston) sedel na striedačke/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 21:32 minúty, pripísal si dva plusové body, prezentoval sa tiež dvomi zablokovanými strelami a jedným ziskom puku/

/útočník Peter Cehlárik (Boston) odohral 10:57 minúty, raz asistoval, pripísal si jeden plusový bod, prezentoval sa jednou zablokovanou strelou a jedným ziskom puku/