Real Madrid nečakane prehral s Gironou, Ramos nedohral

Sergio Ramos
Sergio Ramos (Autor: SITA/AP)
SITA|17. feb 2019 o 14:41

Real stráca na Barcelonu už deväť bodov.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid nezvládli nedeľňajší domáci zápas 24. kola La Ligy s Gironou a nečakane podľahli 1:2.

Favorit viedol od 25. minúty gólom Casemira, ale v druhom polčase prišli nepríjemné chvíle pre 68 000 fanúšikov na San Bernábeu.

V 65. minúte vyrovnal na 1:1 z pokutového kopu Christian Stuani, gólovej situácii predchádzala ruka Sergia Ramosa po streleckom pokuse Stuaniho, za ktorú videl žltú kartu.

Rozhodnutie padlo v 75. minúte, zariadil ho hlavičkou Portu. V 90. minúte videl Ramos druhú žltú a tým aj červenú kartu za nebezpečnú hru voči súperovmu hráčovi. Táto situácia len podčiarkla nevydarený zápas Realu.

Sergio Ramos dostal svoju dvadsiatu červenú kartu. Žiadneho iného futbalistu v histórii španielskej najvyššej súťaže nevylúčili rozhodcovia viackrát. Dlhoročný kapitán Realu Madrid videl v 454 zápasoch španielskej ligy celkovo 146 kariet. Informoval o tom portál goal.com.

Real Madrid zostal v tabuľke na 3. mieste, ale jeho odstup na lídra a odvekého rivala FC Barcelona sa zvýšil na 9 bodov. Girona poskočila zo 17. na 15. miesto.

Prekvapenie sa udialo na aj štadióne de la Ceramica, kde trápiaci sa domáci tím Villarreal presvedčivo zdolal v tabuľke štvrtý FC Sevilla 3:0.

Vďaka tomuto víťazstvu sa domáci priblížili Celte Vigo, ktorá okupuje 17., teda poslednú nezostupovú pozíciu, len na rozdiel jedného bodu. Sevillčania zostali na 4. priečke tabuľky La Ligy.

La Liga - 24. kolo:

Real Madrid - Girona 1:2 (1:0)

Góly: 25. Casemiro - 65. Stuani (z pok. kopu), 75. Portu, ČK: 90. Sergio Ramos (Real Madrid) po 2. ŽK

Valencia - Espanyol Barcelona 0:0

ČK: 90.+ J. López (Espanyol) po druhej ŽK

Villarreal - FC Sevilla 3:0 (2:0)

Góly: 20. Álvaro, 45. Ekambi, 86. Alfonso

Betis Sevilla - Alavés 1:1 (1:1)

Góly: 15. Lo Celso - 28. Maripán

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real Madrid nečakane prehral s Gironou, Ramos nedohral