Medailovú bilanciu vyhrali Švajčiari s Nórmi, Slovensko skončilo piate

Petra Vlhová a jej tri medaily z MS v lyžovaní 2019 - zlato z obrovského slalomu, striebro z alpskej kombinácie a bronz zo slalomu. (Autor: TASR)
SITA|17. feb 2019 o 16:53

Slovensko vďaka Petre Vlhovej rozšírilo svoju zbierku na štyri medaily.

.Švédsko0101

AARE. Víťazmi medailovej bilancie 45. majstrovstiev sveta v alpských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Aare sa stali reprezentanti Švajčiarska a Nórska, ktorí získali zhodne dve zlaté, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu.

Na treťom mieste sa umiestnilo USA za dve zlaté a dve bronzové medaily. Pred piate Slovensko s jednou zlatou, striebornou a bronzovou medailou sa v poslednom dni majstrovstiev vďaka zlatu Marcela Hirschera dostali reprezentanti Rakúska (1-4-3).

"Koniec dobrý, všetko dobré. Za Slovenskom by sme v medailovom zrkadle neradi skončili. Máme osem medailí, ostatní maximálne štyri. Ukázali sme, že máme veľmi, veľmi silný slalomový manšaft. A Marcel je neskutočný," citovala agentúra APA slová prezidenta Rakúskeho lyžiarskeho zväzu (ÖSV) Petra Schröcksnadela.

Pre Slovensko ide o najúspešnejší svetový šampionát v histórii. O všetky tri pódiové umiestnenia sa postarala Petra Vlhová. Doteraz jedinou medailou Slovenska bolo striebro v tímovej súťaži na MS v roku 2017.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Medailovú bilanciu vyhrali Švajčiari s Nórmi, Slovensko skončilo piate