Slovan vysoko prehral, brankár Štěpánek inzultoval rozhodcu

Slovanisti odohrajú ešte dva zápasy.

Jakub Štěpánek po inkasovanom góle.Jakub Štěpánek po inkasovanom góle.(Zdroj: TASR/Martin Baumann)

RIGA. Hráči Slovana Bratislava neuspeli v pondelkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Dinama Riga a lotyšskému zástupcovi podľahli hladko 0:5.

O góly domáceho tímu sa postarali v 35. minúte Oskars Batna, v 38. minúte Linus Videll, v 45. minúte Andris Džeriňš, v 58. minúte Rihards Marenis a o minútu neskôr pečatil na 5:0 Andris Džeriňš.

Slovanisti vo svojom šesťdesiatom zápase sezóny nielen že nestrelili gól, ale prišli aj o českého brankára Jakuba Štěpánka. Po nešportovom správaní a treste do konca zápasu ho zrejme neminie disciplinárne konanie.

V 43. minúte dostal Štěpánek najprv dve minúty za hrubosť a neskôr po hádke s rozhodcom ho zlomenou hokejkou aj trafil. V bránke ho nahradil iba 18-ročný Michal Vojvoda, ktorý si odbil svoj debut v KHL.

Zverenci trénera Vladimíra Országha odohrajú do konca nevydarenej sezóny v KHL už len dva zápasy na klziskách súperov. Najbližšie sa predstavia v stredu 20. februára od 17:30 na ľade Jokeritu Helsinki.

Zo 60 duelov Slovana v tomto súťažnom ročníku bolo len 15 víťazných. Slovanisti dosiaľ nazbierali iba 33 bodov, suverénne najmenej spomedzi všetkých účastníkov súťaže.

Hlas po stretnutí

(zdroj: hcslovan.sk)

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Gratulujem Dinamu k víťazstvu. Hráči hrali s veľkým odhodlaním, bojovnosťou, snažili sa o čo najlepší výsledok. Mali sme šance v druhej časti hry, tie sme nevyužili, domáci naše chyby potrestali, navyše sa dostali do dvojgólového náskoku presilovkovým gólom. V závere zápasu musíme byť rozumnejší, nechali sme sa vylučovať, boli nedisciplinovaní a dovolili domácim zvíťaziť vysoko 5:0."

Zvyšné pondelňajšie stretnutia

• Chabarovsk - Červená hviezda Kchun-lun 7:2 (1:1, 4:0, 2:1)

Góly: 16. Viačeslav Ušenin, 27. Golubev, 27. Fajzullin, 29. Vladislav Ušenin, 37. Kamalov, 48. Dedunov, 49. Lazarev - 2. Parlett, 49. Yip

• Vladivostok - Astana 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 11. Mereskin, 59. Butuzov - 42. Michajlis

• Jekaterinburg - Nižnekamsk 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)

Góly: 3. a 49. Golyšev, 5. Belousov, 11. S. da Costa, 26. Dawes - 14. Ruohomaa, 22. a 34. Poriadin

• Kazaň - Magnitogorsk 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)

Góly: 1. Lander, 38. Zaripov, 40. Klinkhammer, 47. Jarulin, 57. Osnovin - 17. Moziakin, 23. Ľubimov, 39. Ellison,46. Antipin

• CSKA Moskva - Podoľsk 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)

Góly: 7. Dahlbeck, 9. Slepyšev, 20. Svetlakov, 38. Okulov, 56. Čmychov, 59. Robinson - 59. Makejev

• Dinamo Moskva - Čeľabinsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 53. Glinkin

• Jokerit Helsinki - Spartak Moskva 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)

Góly: 4. Lööv, 8. Lepistö, 32. N. Jensen, 43. Moses, 52. O´Neill - 6. a 60. Hanzl, 28. Maxwell, 30. A. Fiodorov

/brankár Július Hudáček (Spartak Moskva) odchytal 59:39 minúty, pripísal si 21 zákrokov z 26 striel, úspešnosť 80,8 percenta/

• SKA Petrohrad - Jaroslavľ 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 7. a 24. Plotnikov, 32. a 58. Barabanov

Online prenos: HC Dinamo Riga - HC Slovan Bratislava (KHL 2018/2019)

KHL 2018/2019
18. February 2019 o 18:30 | Arēna Rīga, Riga
RigaRiga
5:0
60' minúta
Koniec
SlovanSlovan
Stats
Góly a asistencie: 35. Batna (Gegeris), 38. Videll (Maione, Dārziņš), 45. Džerinš (Ališauskas, Zile), 57. Marenis (Sotnieks, Meija), 59. Džerinš (Meija, Sotnieks). Rozhodca: Ovčinnikov, Sergejev – Goľak, Černyšov. Diváci: 8.721.
Prenos
Nedávno v tejto hale hrali naše tenistky FED Cup a zápas skončil 4:0. Rovnako tak zápasová séria Dinamo – Slovan. Lotyšsko sa raduje. Nuž, v tretej tretine hneď v jej úvode hlavní nepostrehli šaškovanie McMillana a Štepánek ho atakoval. To už hlavný videl a vylúčil nášho brankára. Jakub to reklamoval a postupne si vyslúžil desiatku a hneď aj dvadsiatku. Do bránky sa postavil mladý Michal Vojvoda, Slovan pridal na osobných súbojoch a to bola voda na mlyn pre Dinamo. Veď okrem prvého, tie ďalšie štyri góly padli v presilovkách domácich. Zápas ešte okorenila pästná vložka Jánošíka so Zilem, diváci si užili víťazstvo svojho klubu a Dinamo sa dotiahlo na Podoľsk na rozdiel jedného bodu. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 11:7, celkom 28:22. Dobrú noc fanúšikom belasých želá Vladimír Korduliak.
Koniec zápasu.
59:35Zápas sa už len dohráva za búrlivého pokriku domácich fans Dinamo, Dinamo.
59:00
59:00Dinamo Riga dalo gól!
Brejk domácich, Meija z ľavej strany po prechode modrou našiel na ľavom kruhu ANDRISA DŽERINŠA, ktorý pomedzi betóny poslal puk do siete hostí. Asistencie: Gints Meija a Kristaps Sotnieks.
58:41Nie nie, Sloboda tam atakoval hráča do tváre, dve minúty za hrubosť.
58:35Sloboda za útočnou modrou v súboji s domácim hráčom, bolo to čisté? Dinamo pôjde do akcie.
57:00
57:00Dinamo Riga dalo gól!
Sotnieks vystrelil z ľavej strany, Vojvoda puk vyrazil späť do hry a RIHARDS MARENIS ho poslal do siete na úrovni brvna. Gól uznal aj videorozhodca zápasu. Asistencie: Kristaps Sotnieks a Gints Meija.
57:00Sotnieks vystrelil z ľavej strany, Vojvoda puk vyrazil späť do hry a Marenis ho poslal do siete na úrovni brvna. Hlavný najskôr ukázal na bránku, no potom zrejme na protest belasých volá Moskvu a situáciu posúdi videorozhodca zápasu.
56:15Meija vystrelil z ostrého uhla z ľavej strany, predtým belasí poslali puk von zo svojho obranného pásma.
55:11
55:11Nervy pracujú a dalo sa to čakať. Sersen najskôr vyškolil v strednom pásme Berzinša. Priplietol sa k tomu Zile, ktorého vyzval na súboj Jánošík a že mal Adam navrch, vysvetlil to svojmu sokovi ručne-stručne. Sersen dve minúty za hrubosť. Zile päť minút za bitku a Jánošík rovnako tak päť minút, ale že odkorčuľoval do šatne.
54:09Boldižár výborne v obrannom zákroku, keď odstavil od puku Lipsbergsa, ktorého zaparkoval na mantinel.
53:48Sotnieks od modrej od mantinelu z ľavej strany poslal puk na bránku hostí, Vojvoda puk schoval vo svojej lapačke.
52:52Hostia v plnom počte, Klok už naskočil na ľad pomôcť svojim spoluhráčom.
52:12McMillan dorážal z otočky pred bránkoviskom, puk poslal do betónu Vojvodu, ktorý v rozkľaku zlikvidoval šancu Kanaďana, ktorý sa postaral o Jakubovo vylúčenie.
51:25Vojvoda likviduje malú skrumáž na pravej strane pred bránkoviskom, puk poslal späť do hry a belasí zakrátko von z pásma.
50:52Klok za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou putuje na trestnú, presilovka pre Dinamo.
50:46McMillan hľadal pred bránkou Meiju, nenašiel ho, puk skončil v rohu klziska.
49:00Slovan sa pred bránkou k zakončeniu nedostal, na druhej strane Gillies pálil spoza ľavého kruhu a puk poslal mimo priestor bránky Vojvodu.
48:15Pribúdajú nám osobné súboje, hlavní arbitri to zatiaľ púšťajú, uvidíme, ako sa bude súboj vyvíjať v poslednej desaťminútovke.
46:18Sukeľ z otočky vystrelil z pravého kruhu, Biľalov puk poslal na druhú stranu klziska a nebezpečenstvo zažehnal.
44:14
44:14Dinamo Riga dalo gól!
Domáci nahadzovali puk do pásma hostí, Vojvoda vykorčuľoval za bránku, puk sa však z rohu klziska cez ochranné sklo odrazil nezmyselne pred prázdnu bránku hostí a do bránky ho poslal pohotovo ANDRIS DŘERINŠ. Asistencie: Nerijus Alisauskas a Kristaps Zile.
43:11Hostia so štyrmi hráčmi na ľadovej ploche.
42:25Striedanie v tíme HC Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Jakub Štěpánek, prichádza Michal Vojvoda.
42:25No dejú sa nám veci, avízovane vylúčenie hráča hostí. McMillan predtým bránil Štěpánkovi vizuálne v hre, Jakub ho atakoval a dostal dve minúty za hrubosť. Reklamoval to u hlavného, no ten mu dal "panenku". To Jakuba nasrdilo a poslal na hlavného hokejku, ktorá bola zlomená na ľade po akcii Dinama. Štepánek dostal trest aj do konca zápasu.
41:50Ďalší puk poslali hostia až za bránku Biľalova, ktorý rozohral presilovkovú akciu svojho tímu.
41:25Po vyhodení puku Grmanom cez všetky čiary Maione začína od Biľalova akciu domácich.
41:11Sersen za vrazenie dve minúty a na začiatku tretej tretiny Dinamo dostalo výhodu v podobe presilovej hry.
40:01Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:13.
V druhej tretine bojovný hokej aj s nepresnosťami odštartoval puk v sieti hostí, keď akciu domácich pohodlne zakončil Batna. Slovan pridal na dôraze a osobných súbojoch, prišlo vylúčenie a Dinamo krátko na to po druhýkrát rozjasalo svojich divákov. O všetkom sa rozhodne v tretej tretine, Dinamo má nakročené k zisku dvoch bodov. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 8:12.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:28Opäť rovnaký obraz hry, hra sa prelieva zo strany na stranu, defenzíva na tej ktorej strane teraz na výbornú.
37:31
37:31Dinamo Riga dalo gól!
LINUS VIDELL využíva presilovú hru domácich, Riga vyhrala buly, krátko zakombinovala s pukom a z ľavého kruhu to trafil Švéd v službách Rigy. Štěpánek mal zakrytý výhľad a Linus to trafil excelentne. Asistencie:Mathew Maione a Lauris Darzinš.
37:23Podrazenie v podaní Baranova a Dinamo si zahrá presilovú hru.
37:11
37:11Zakončenie Jánošíka od modrej končí v rukavici Biľalova, keď predtým Grman z ľavej strany našiel pred bránkoviskom Baileyho, ktorý sa snažil presekať puk do siete domácich.
36:26Klok stratil puk v obrannom pásme, domáci jeho chybu potrestať nedokázali, puk minul bránku Štěpánka a Slovan napokon puk poslal von z pásma.
34:32
34:32Dinamo Riga dalo gól!
Gegeris z pravej strany poslal puk pred bránkovisko, Buc ho posunul na betón Štěpánka, ktorý ho poslal pred seba a po ľade skóroval OSKARS BATNA. Asistencia: Emils Gegeris.
33:46McMillan sa natlačil s pukom pred bránkovisko z pravej strany, Štěpánek ho vychytal. Grman predtým poslal na ľad Redlihsa a publikum si pýtalo vylúčenie. Hru so zdvihnutou hokejkou v strednom pásme Taffeho arbitri nechali tak.
31:37Zile zo stredného pásma nahodil puk do pásma, ten sa odrazil od zadného mantinelu k bránke hostí a Štěpánek ho radšej schoval do lapačky.
30:38Videll vystrelil z ľavého kruhu, Štěpánek puk schoval vo svojej rukavici. Svetlý moment tejto hluchej pasáže hry plnej nepresností na oboch stranách.
29:03Ofsajd hostí čiarový posúdil ako úmyselný a vhadzovanie nariadil pred Štěpánkom.
27:22Dinamo sa dostávalo do prečíslenia dva na jeden, Sersen však zablokoval Batnu a na druhej strane Meija čakal puk zbytočne.
26:48Baileyho puk z pravého kruhu zblokovaný domácim obrancom sa pomaly dokotúľal do rukavice Biľalova.
25:41Teraz vyrobil zakázané uvoľnenie Slovan a hra sa tak vráti pred gólmana belasých.
25:05Redlihs spoza kruhov a následne z ľavej strany od kruhu Darzinš, prvý puk Štěpánek poslal späť do hry, druhý, letiaci tesne nad ľadom, schoval vo svojej lapačke.
22:42Domáci v plnom počte, Slovan hral presilovku veľmi dobre, Biľalov to zvládol bez straty desiatky.
22:40Klok z ľavej strany našiel medzi kruhmi Jegliča, ktorý usmernil puk do priestoru domácej bránky, Biľalov aj tento puk poslal späť do hry a zmenu skóre nepripustil.
21:37Sersen vystrelil z pravej strany, Biľalov vychytal aj dorážku Chipchuru a puk poslal za svoju bránku.
20:42Gimajev dve minúty za hákovanie a presilovka pre belasých.
20:42Jánošík sa ocitol v šanci pred bránkoviskom, zakončiť nedokázal, Gimajev ho poslal na ľad.
20:01Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:22.
V prvej tretine sme gól nevideli, počiatočnú aktivitu hostí domáci zakrátko vymazali a prevzali aktivitu na svoje hokejky. Slovan v defenzíve na čele so Štěpánkom na výbornú, no blysol sa v závere tretiny na druhej strane aj Biľalov. Pomer striel medzi žrde 9:3, uvidíme, aký scenár nám pripraví druhá časť duelu.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:16Biľalov zožal potlesk tribún, Taffe medzi kruhmi zakončil, keď mu ideálne od bránkovej čiary puk naservíroval Bailey, Jeff fans pri Dunaji nepotešil.
18:45Baranov a jeho strela z ľavej strany od mantinelu od kruhu skončila na ochrannom skle.
18:19Spoza bránky smeroval puk pred bránkovisko, Batna vystrelil, Štěpánek cez hokejku puk posadil na vrchnú sieť svojej bránky a hlavný okamžite hru prerušil.
16:40Jeglič zachytil puk na modrej po chybnej rozohrávke domácich, s pukom sa preštrikoval až k bránkovisku a vystrelil, škoda len, že minul priestor domácej bránky.
15:12Taffe to vyskúšal príklepom z ľavého kruhu, Biľalov natiahol ruku a ani som nevidel, kde presne ten puk skončil, či ho Biľalov zasiahol, alebo puk minul jeho bránku.
13:43Súperi si garde vymenili, teraz to pokazil Slovan, ktorý striedať nemôže, zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po pravej ruke Štěpánka.
12:55Riga pokazila prechod do útoku a vyrobila zakázané uvoľnenie, vhadzujeme pred Biľalovom.
12:25Sersen zahral v pásme so zdvihnutou hokejkou, arbitri hru prerušili a nariadili vhadzovanie pred Štěpánkom.
11:59Riga vyhrala buly v pásme hostí, puk smeroval za kruh a Sotnieks pohotovo z prvej vystrelil, Štěpánek mal odkrytý výhľad a puk hravo zlikvidoval.
11:43Boldižár od modrej pekným príklepom vyprášil ľavý betón Biľalova, ktorý v rozkľaku poslal puk späť do hry.
09:35McMillan vystrelil po prechode modrou, aby sa vzápätí za obrancom súpera dostal k dorážke, Štěpánek v pokľaku pri ľavej žrdi puk bezpečne kryje vo svojom výstroji.
08:36Sotnieks to skúsil po ľade spoza ľavého kruhu, puk sa od korčule jedného z hráčov v bielom drese odrazil do bezpečia, Slovan potom puk poslal aspoň do stredného pásma.
08:09Maione vystrelil z ostrého uhla tesne pred bránkoviskom, puk však poslal hore na sieť, vhadzovať budeme v strednom pásme.
07:30Zile to vyskúšal zápästím spoza ľavého kruhu, puk skončil po teči na ochrannej sieti, vhadzujeme po pravej ruke Štěpánka.
06:53Riga kombinovala s pukom v pásme hostí, Zile sa však s pukom dostal tesne za modrú, čiarový akciu domácim zastavil pre ofsajd.
06:16Taffe napriahol k strele príklepom z vrcholov kruhov, jeho puk defenzíva domácich zablokovala, Biľalov bol bez práce.
04:55Riga vyhrala buly na ľavej strane v zóne hostí, puk smeroval za kruh, odtiaľ príklepom pálil Maione, Štěpánek cez vyrážačku poslal puk na druhú stranu k mantinelu.
04:26Spoza bránky domáci servírovali puk za kruhy, odtiaľ vystrelil bek domácich, Bailey puk usmernil na ochrannú sieť.
03:14Darzinš pálil príklepom z pravého kruhu, Štěpánek puk upratal za svoju bránku a belasí pôjdu do akcie.
01:58Gegeris sa dostal do šance a vystrelil z medzikružia, Štěpánek cez lapačku puk poslal pred seba na ľad a jeho spoluhráči ho dostali pod kontrolu na svoje hokejky.
01:34Od úvodu aktívnejším tímom hostia, i keď aj domáci boli na výlete v pásme, strelu na bránku sme nevideli.
00:01Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy už máme na ľade, vypočujeme si hymny oboch krajín a všetko bude prichystané k úvodnému buly duelu.
Príjemný podvečer vám želám pri sledovaní nášho textového prenosu. HC Slovan v bielych dresoch sa dnes predstaví v Rige, domáce Dinamo zvolilo na zápas karmínové dresy.
Úvodné zostavy:

HC Dinamo Riga:

HC Slovan Bratislava:

Štěpánek (Vojvoda) – Sersen (C), Jánošík, Klok, Grman, Boldižár, Švarný (A) – Jeglič, Sukeľ, Liška – Bailey, Taffe (A), Chipchura – Baranov, Buc, Sloboda – Rau

Rozhodca:

Ovčinnikov, Sergejev – Goľak, Černyšov.
HC Slovan zavíta teraz do Rigy, kde domáce Dinamo bojuje o účasť v play-off a tak body potrebuje ako soľ. V aktuálnej sezóne sa súperi stretli už trikrát. Vo všetkých troch vždy za kratší koniec ťahal tím belasých, Dinamo vždy zvíťazilo v riadnom hracom čase o jeden gól. Čo prinesie posledné meranie síl vo štvrtom vzájomnom stretnutí?

Riga je hlavným mestom Lotyšska a najväčším pobaltským mestom s takmer 700.000 obyvateľmi. Mesto leží v zálive Riga pri ústi rieky Daugava a žije v ňom takmer tretina obyvateľstva Lotyšska. Mesto Riga bolo založené v roku 1201 a jeho historická časť je zapísaná na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Mesto Riga bolo v roku 2014 Hlavným Európskym mestom kultúry spolu so švédskym mestom Umeå.

Hokejový klub Dinamo Riga bol znovu založený v roku 2008, keď predtým fungoval v období rokov 1946 až 1995. Od znovuzrodenia vstúpil tím do KHL, keď jej prvým trénerom sa stal Slovák Július Šupler. Ten na konci sezóny 2011/2012 z tímu odišiel do CSKA Moskva, predtým však vo všetkých troch sezónach dosiahol s Dinamom vždy záverečné play-off súťaže. V prvom ročníku vypadlo Dinamo v prvom kole s menovcom Dinamo Moskva po sérii 0:3 na zápasy. V druhom ročníku to bolo veselšie, v prvom kole Dinamo vyradilo SKA Petrohrad 3:1 na zápasy. Potom však nestačilo na HK MVD Balašicha po sérií 1:4 na zápasy. V tretej sezóne v KHL to bolo opäť Konferenčné semifinále, v prvom kole vyradilo Dinamo Riga svojho menovca z Moskvy po sérii 4:2 na zápasy, no potom podľahli 2:4 na zápasy hráčom Lokomotiv Jaroslavľ. Po Šuplerovi prevzal tím Fín Pekka Rautakalio, vo štvrtej sezóne to bolo opäť „len“ prvé kolo play-off, Torpedo Nižnij Novgorod vyradil Dinamo po sérii 4:3 na zápasy. V piatej sezóne skončilo Dinamo na 24. mieste, na účasť v play-off súťaže strácalo 22 bodov. Náplasťou však bola výhra v Pohári nádeje, keď Dinamo vyhralo vo finále s Amurom Chabarovskom 3:1 na zápasy. V šiestej sezóne vypadlo Dinamo hneď v úvodnom kole play-off s tímom Donbass Doneck, jeden zo zápasov sa hral aj v Bratislave, po sérii 3:4 na zápasy obsadilo Dinamo v konečnom účtovaní 12. priečku. V siedmom ročníku zostali brány play-off pre Dinamo zatvorené a v konečnom účtovaní klub obsadil 21. priečku. Rovnako tak tomu bolo i v ôsmej sezóne, no v záverečnom hodnotení o stupienok nižšia priečka s poradovým číslom 22. V deviatej sezóne Dinamo skončilo najhoršie zo všetkých svojich účinkovaní v KHL a napokon z toho bola predposledná, 28. priečka plejády klubov KHL. Nuž a v tej poslednej Dinamo skončilo rovnako na predposlednej, tentoraz na 26. priečke pelotónu hokejových klubov.

Strieborno-karmínový dres obliekajú predovšetkým domáci hráči z Lotyšska, káder dopĺňajú štyria hráči z Ruskej federácie, traja z Kanady, po jednom hráčovi má zastúpenie aj Fínsko, Švédsko, Taliansko a Litva. Dinamo hráva svoje domáce zápasy v Arēna Rīga, ktorá má kapacitu 10.300 divákov, súčasným hlavným trénerom je domáci Lotyš Ģirts Ankipāns.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Arēna Rīga privíta klub spod Tatier a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.