Boston - San Jose.
Boston - San Jose. (Autor: SITA)
Sportnet|19. feb 2019 o 06:18

Jaroš bol pri divokej prestrelke v Chicagu.

NEW YORK. Slovenský hokejista Zdeno Chára strelil jeden zo šiestich gólov Bostonu na ľade San Jose v pondelkovom zápase NHL. Hostia v zápase viacerých obratov zvíťazili 6:5 po predĺžení.

Rozhodol obranca Charlie McAvoy minútu pred koncom extra päťminútovky. Kapitán Bruins v 17. min zvýšil náskok hostí na 2:0, keď puk po jeho delovke s príklepom skončil za chrbtom Martina Jonesa.

Chára trafil po štvrtý raz v tejto sezóne a celkovo skóroval prvýkrát od 25. októbra 2018, keď dvoma gólmi zariadil triumf Bostonu nad Philadelphiou 3:0.

V zápase San Jose - Boston sa nepredstavili ďalší dvaja Slováci. Pred brankárom Jaroslavom Halákom dostal prednosť Fín Tuukka Rask a mladý útočník Peter Cehlárik sa tentoraz nezmestil do zostavy "medveďov".

V pondelok boli v hre aj ďalší dvaja slovenskí hokejisti. Erik Černák odohral vyše 22 minút vo víťaznom zápase Tampy Bay na ľade Columbusu 5:1. Slovenský obranca sa pripomenul 8 bodyčekmi, 2 zablokovanými strelami a 1 plusovým bodom.

V zápase exceloval ruský útočník Nikita Kučerov, ktorý bol pri všetkých piatich góloch hostí. Najproduktívnejší hráč NHL dvakrát skóroval a pridal aj tri asistencie. Po 60 zápasoch má na konte už 99 bodov (29+70).

Nevídanú gólovú prestrelku videli diváci v Chicagu. Blackhawks zdolali Ottawu Senators 8:7. V drese hostí sa predstavil obranca Christián Jaroš, ale štatisticky výraznejšie na seba neupozornil za vyše 18 minút na ľade.

Hetrikom sa zaskvel útočník Alex DeBrincat, jeho spoluhráč Patrick Kane vďaka gólu a dvom asistenciám predĺžil málo vídanú bodovú sériu už na 18 zápasov. Je vôbec najdlhšia v NHL v tejto sezóne.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Calgary - Arizona 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Góly: 2. D. Ryan (Giordano, Hathaway), 33. Giordano (M. Tkachuk, Andersson), 37, Czarnik (Bennett, Andersson), 46, Michael Frolík (E. Lindholm, Backlund), 60. Backlund (Michael Frolík, E. Lindholm) - 27. Garland (Cousins), 35. Weal (Galchenyuk, Ekman-Larsson)

/útočník Richard Pánik (Arizona) pre chorobu nehral/

Columbus - Tampa Bay 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Góly: 59. Sedlák (Nash, Harrington) - 12. Kučerov (Gourde, Sergačev), 15. Kučerov, 40. Stamkos (Kučerov, Point), 41. Point (Kučerov, Sergačev), 41. Point (Kučerov)

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22:10 minút, pripísal si jeden plusový bod, zaznamenal osem hitov a dve zablokované strely/

Chicago - Ottawa 8:7 (5:4, 2:1, 1:2)

Góly: 4. DeBrincat (J. Toews, P. Kane), 6. DeBrincat (Kahun, Strome), 13. P. Kane (Keith), 14. Strome (Keith), 15. Saad (Sikura, Anisimov), 29. DeBrincat (Strome), 31. Forsling (Saad, DeBrincat), 44. J. Toews (DeBrincat, P. Kane) - 3, B, Ryan (Duchene, Dzingel), 3. Balcers (Tierney, Bödker), 8. White, 18. Mark Stone (B. Tkachuk, White), 22. White (B. Tkachuk, Mark Stone), 50. Chabot (Ceci, Duchene), 55. Chabot (Pageau, Pääjärvi)

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 18:21 minúty, zaznamenal jednu strelu na bránu a získal jeden puk/

Colorado - Las Vegas 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 7. Jost, 26. Agozzino (Landeskog, MacKinnon), 47. Calvert (Nieto, Agozzino)

San Jose - Boston 5:6 po predĺžení (1:3, 3:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 20. Thornton (Pavelski), 23. Pavelski (Burns, Couture), 37. Thornton (Sörensen, Šimek), 40. Couture, 54. Thornton (Pavelski, Braun) - 14. Krug (Krejči, Bergeron), 17. CHÁRA (Kuraly), 19. Kuhlman (DeBrusk, Krejči), 27. DeBrusk (Heinen, Backes), 59. Ch. Wagner (Carlo, Acciari), 64. McAvoy (Krejči, DeBrusk)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) sedel na lavičke náhradníkov/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 22:08 min, strelil gól, zaznamenal jednu strelu, jeden plusový bod a dve trestné minúty/

/útočník Peter Cehlárik (Boston) nehral/

Los Angeles - Washington 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Góly: 49. Iafallo (D. Brown, LaDue), 60. Kovaľčuk (Kopitar, Doughty) - 12. Ovečkin (Carlson, Vrána), 13. Connolly (Burakovsky, Orlov), 26. Ovečkin (Carlson, Bäckström)

Domov»Hokej»NHL»Chára nechytateľnou strelou prekonal brankára, Černák bol najtvrdším mužom zápasu