Dominika Cibulková.
Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|19. feb 2019 o 18:00

Vypadla aj svetová jednotka Osaková.

DUBAJ. Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala s turnajovou štvorkou Karolínou Plíškovou 2:6, 6:3, 3:6 v utorňajšom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji WTA Premier 5 Dubai Duty Free Tennis Championships v Dubaji v SAE.

Dvadsaťdeväťročná Cibulková (30. v rebríčku WTA) a o tri roky mladšia Plíšková (5.) odohrali piate vzájomné stretnutie.

V prvých troch dueloch uspela Slovenka, vrátane triumfu vo finále na trávnatom turnaji v anglickom Eastbourne v roku 2016. Česká tenistka zvíťazila prvýkrát nad Cibulkovou v roku 2017 v rámci semifinálového stretnutia na podujatí v Dauhe.

Zápas prerušili pre dážď

Prvý set bol vyrovnaný len do stavu 2:2. Následne získala Plíšková štyri gemy za sebou a vyhrala ho presvedčivo 6:2. Druhé dejstvo patrilo 29-ročnej Slovenke, ktorá prelomila hneď prvé podanie súperky a dostala sa do vedenia 2:0.

V ďalšom priebehu si obe hráčky svoj servis podržali, Cibulková vyhrala set 6:3. Následne organizátori prerušili zápas kvôli dažďu. Česká tenistka získala rozhodujúci brejk v šiestej hre tretieho setu, dostala sa do vedenia 4:2 a stretnutie doviedla do víťazného konca.

Zverenka Mateja Liptáka Cibulková nemala ideálny vstup do aktuálnej sezóny. V úvode roka prehrala v 1. kole na turnaji v Sydney.

Na Australian Open jej vystavila stopku už v 1. kole Číňanka Šuaj Čang. Na prvé víťazstvo v roku 2019 si musela počkať až do pondelka, kedy v rámci 1. kola na prebiehajúcom turnaji v Dubaji zdolala Španielku Laru Arruabarrenovú 5:7, 6:1, 6:2.

Osaková prekvapivo vypadla

Japonská tenistka Naomi Osaková prehrala svoj prvý zápas v pozícii svetovej jednotky. V utorňajšom zápase 2. kola turnaja WTA v Dubaji podľahla Francúzke Kristine Mladenovicovej dvakrát 3:6.

"Vyhrať nad svetovou jednotkou je vždy špeciálne. Toto je môj domáci turnaj, tu žijem. Je to skvelý pocit zvíťaziť pred toľkými fanúšikmi," citovala Mladenovicovú agentúra AFP.

Francúzka, ktorá je bývalou svetovou desiatkou, sa v 3. kole stretne s Carlou Suarezovou Navarrovou zo Španielska.

WTA Premier 5 Dubai Duty Free Tennis Championships - dvojhra - 2. kolo:

• Karolína Plíšková (ČR-4) - DOMINIKA CIBULKOVÁ (SR) 6:2, 3:6, 6:3
  • VIKTÓRIA KUŽMOVÁ (SR) - Kiki Bertensová (Hol.-7) 6:2, 4:6, 7:6 (6)
  • Chsieh Su-wej (Taiw.) - Alexandra Sasnovičová (Biel.) 6:1, 6:2

Online prenos: Dominika Cibulková - Karolína Plíšková (WTA Dubaj 2019, 2. kolo)

Prenos
Dominika Cibulková sa teda nepripojila k Viktórii Kužmovej a končí na turnaji v Dubaji. S týmto konštatovaním sa teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera.
Koniec zápasu
3:6
importantGEM, SET, ZÁPAS Karolína Plíšková! Česká tenistka napokon zvládla lepšie tretí set, keď brejkla našu tenistku a svoje podanie už nestratila. Sledovali sme tak zaujímavé federálne derby, ktoré sa končí v prospech českej tenistky, ale Dominika Cibulková ju poriadne vytrápila.
15-40
importantDva mečbaly pre českú tenistku!
15-30
Pekne skrátená loptička od Plíškovej, ktorá tak opäť vedie o jeden fiftín.
15-15
Dvojchyba českej tenistky, po 15 na oboch stranách.
0-15
Presný bekhend na čiaru od Plíškovej.
3:5
importantVíťazným bekhendom ukončila Dominika Cibulková tento gem, znižuje stav tretieho setu na 3:5! Karolína Plíšková má teraz servis na ukončenie stretnutia vo svoj prospech.
40-30
Gembal na udržanie sa v tomto zápase pre slovenskú tenistku.
30-30
Druhý fiftín v rade pre našu tenistku, ktorá tak ešte bojuje statočne a chce to predĺžiť.
15-30
Loptu získava Cibulková.
0-30
Víťazný forhend po čiare od českej tenistky, ktorá tak vedie o dva fiftíny.
0-15
Dominika Cibulková nezahajuje dôležitý servis úspešne.
2:5
Koniec prestávky, podávať bude Dominika Cibulková.
2:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:5
importantKarolína Plíšková úspešne potvrdzuje brejk a vyhráva v treťom sete 5:2! Dominika Cibulková tak ide podávať na udržanie sa v tomto zápase.
15-40
0-40
Tri gembaly na potvrdenie brejku pre českú tenistku.
0-30
Eso podávajúcej hráčky, vedie tak o dva fiftíny.
0-15
Cestu za potvrdením brejku zahajuje Plíšková priamym bodom.
2:4
importantForhend po čiare našej hráčke nevyšiel, takže stráca prvé podanie v treťom sete a prehráva 2:4!
30-40
Dominika Cibulková sa prezentuje víťazným bekhendom, odvrátila tak prvú hrozbu straty podania.
15-40
Ani z forhendu to našej tenisky nevyšlo, bude čeliť dvom brejkbalom súperky!
15-30
Situácia sa opakovala, druhý fiftín v rade pre českú hráčku.
15-15
Bekhend slovenskej tenistky končí v aute, po 15.
15-0
Karolína Plíšková sa prezentuje nepresným forhendom, fiftín pre podávajúcu tenistku.
2:3
2:3
2:3
importantJastrabie oko teraz potvrdilo eso pre českú tenistku, takže Karolína Plíšková vyhráva v treťom sete 3:2! Zatiaľ to je teda v rozhodujúcej fáze zápasu vyrovnané, čakáme na prvý brejk.
30-40
A máme tu neúspešný bekhend českej tenistky, takže zatiaľ tento gem nekončí.
15-40
Nebude to však čistá hra, Dominika Cibulková sa prezentuje kvalitným bekhendovým returnom.
0-40
Česká tenistka získava šancu na čistú hru.
0-30
Karolína Plíšková sa prezentuje esom a tak na podaní vedie o dva fiftíny.
0-15
Dlhšia výmena z oboch strán, zakončená je však nepresným bekhendom našej tenistky.
2:2
importantSituácia sa zopakovala, slovenská tenistka vyrovnáva stav tretieho setu na 2:2!
40-15
Nepresný return štvorky tohto turnaja, dva gembaly pre Dominiku Cibulkovú.
30-15
Priamy bod z podania pre slovenskú tenistku.
15-15
Pekná situácia na sieti! Karolína Plíšková to skúsilo lobom, na ktorý Dominika ešte stihla reagovať, ale jej smeč nebol presný.
15-0
Dominika Cibulková zahájila úspešne tento servis, forhend súperky bol nepresný.
1:2
1:2
1:2
importantPo kvalitnom servise tu máme čistú hru českej tenistky, ktorá tak vedie v treťom sete 2:1!
0-40
A po víťaznom bekhende získava tri gembaly.
0-30
Presne umiestnený úder podávajúcej tenistky, ktorá vedie o dva fiftíny.
0-15
Priamy bod z podania českej tenistky zahájil tento gem.
1:1
importantSlovenská tenistka ukončila tento gem víťazným forhendom a vyrovnáva stav rozhodujúceho tretieho setu na 1:1!
A-40
Druhý gembal pre slovenskú tenistku po nepresnom bekhende súperky.
40-40
Dominika Cibulková vyťahuje kvalitný servis a tak odvracia túto hrozbu.
40-A
importantA hneď v úvode rozhodujúceho setu tu máme brejkbal!
40-40
Nepodarilo sa jej ho však využiť, Karolína Plíšková dostala našu tenistku pod tlak a tá nedostáva loptičku cez pásku na druhú stranu. Zhoda.
40-30
Dominika Cibulková to teraz umiestnila presne do rohu a získava prvý gembal v treťom sete.
30-30
Teraz nepresný úder našej tenistky, forhend putuje do autu. Po 30 na oboch stranách.
30-15
Karolína Plíšková vyťahuje bekendový úder, ale len do pásky.
15-15
Náročnú situáciu na sieti teraz Dominika zvládla, po 15.
0-15
Dominika Cibulková stále čaká na prvý fiftín tretieho setu, jej forhend končí na sieti.
0:1
Druhé eso v rade, takže čistá hra českej tenistky nám zahájila dianie v treťom sete!
0-40
Eso českej tenistky, ktorá ma šancu odštartovať tretí set čistou hrou.
0-30
Ani tento úder našej tenistky nie je úspešný.
0-15
Karolína Plíšková zahájila tretí set fiftínom, potom čo Dominika Cibulková napálila loptičku do siete.
importantObe tenistky sa vracajú späť na kurt, takže sa čoskoro prerušené stretnutie bude dohrávať, na programe je tretí rozhodujúci set!
importantDominika Cibulková a Karolína Plíšková sa pobrali preč z kurtu! Už je teda jasné, že sa zápas pre dážď prerušuje, ale nemáme informácie, či sa bude stretnutie dohrávať dnes alebo zajtra. O všetkom vás bude informovať!
0:0
Obe tenistky zatiaľ ostávajú na kurte a poverení pracovníci sa snažia vysušiť kurt. Stále sa však nedá nič predpovedať.
0:0
importantV dejisku stretnutia sa spustil dážď! Takže uvidíme, ako sa bude ďalej pokračovať.
0:0
6:3
importantTúto ponuku Dominika Cibulková neodmietla a tak vyhráva v druhom sete pomerom 6:3! Tu už dokázala naša tenistka preraziť súperke podanie, svoje nestratila a tak o osude tohto stretnutia rozhodne tretí set.
40-30
importantKarolína Plíšková umeistnila svoj forhend do siete a tak je tu setbal pre Dominiku Cibulkovú!
30-30
Po 30 na oboch stranách! Karolína Plíšková si pomohla kraťasom a tak to ešte môže byť zaujímavé.
30-15
Loptu získava Plíšková.
30-0
Nepresný bekhend českej tenistky, Dominika vedie na podaní o dve loptičky.
15-0
Dôležité podanie zahájila úspešne a získava tak fiftín.
5:3
importantDominika Cibulková ukončila tento gem nepresným forhendom, takže jej dnešná súperka znižuje na 3:5 v druhom sete. Teraz bude mať naša tenistka k dispozícii servis na víťazstvo v tejto sade hry!
15-40
Česká tenistka so siedmym esom na svojom konte a získava tak dva gembaly na udržanie sa v druhom sete.
15-30
Karolína Plíšková lepšie zahrala na sieti a znova tak vedie o jeden fiftín.
15-15
Situácia sa opakovala, ale vymenilo sa obsadenie. Po 15 na oboch stranách.
0-15
Karolína Plíšková odštartovala toto podanie presným bekhendom.
5:2
Koniec prestávky, podávať bude Karolína Plíšková.
5:2
5:2
importantKarolína Plíšková ukončila tento dlhší gem forhendom do autu a tak Dominika Cibulková vyhráva v druhom sete 5:2! Po krátkej prestávke bude česká tenistka podávať na udržanie sa v druhej sade hry.
A-40
Piaty gembal pre Cibulkovú.
40-40
Aj ten však ostáva nevyužitý, pretože si Karolína Plíšková pomohla bekhendovým winnerom.
A-40
Forhend jej súperky teraz zastavuje páska, takže štvrtý gembal pre Cibulkovú.
40-40
Pôjdeme cez zhodu! Dominika pod tlakom spravila chybu a tak si to celé poriadne komplikuje.
40-30
Ani druhý gembal sa našej tenistke nepodarilo využiť, kedže sa previnila dvojchybou, ktorá je už štvrtá pre našu hráčku.
40-15
Čistá hra to teda nebude, tento pokus o víťazný forhend nebol úspešný.
40-0
Po víťaznom bekhende sa otvára šanca na čistú hru.
30-0
Karolína Plíšková sa pokúsilo o bekhendový return, ale ten nebol úspešný.
15-0
Dominika Cibulková odštartovala toto podanie úspešne a pripisuje si tak fiftín.
4:2
importantDruhý pokus na ukončenie gemu je už úspešný, po priamom bode znižuje Karolína Plíšková stav v druhom sete na 2:4 z jej pohľadu!
15-40
Konečne je tu aj dvojchyba na konte českej tenistky, ktorá sa tak musela rozlúčiť s čistou hrou v tomto geme.
0-40
No a po víťaznom bekhende prichádzajú tri gembaly pre českú tenistku.
4:1
importantSlovenská tenistka si teraz pomohla kvalitným podaním a tak vedie v druhom sete 4:1! Má to tak rozbehnuté veľmi dobre, ale ešte nie je o ničom v tejto sade hry rozhodnuté.
40-30
Aut z rakety českej tenistky po druhom podaní, gembal pre Cibulkovú.
30-30
Tretia dvojchyba slovenskej tenistky v tomto zápase, takže po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Dominika Cibulková sa presunula na sieť a odtiaľ prichádza presný volej, ktorým teda opäť vedie o jeden fiftín na svojom podaní.
15-15
Po 15 na oboch stranách, úder našej tenistky zastavuje páska.
15-0
Dominika Cibulková musela teraz ísť cez druhé podanie, ktoré bolo úspešné a return súperky končí v aute.
3:1
importantEsom na záver ukončila Karolína Plíšková tento gem. Znižuje tak na 1:3 v druhom sete z jej pohľadu!
15-40
Sú tu dva gembaly pre českú tenistku.
15-30
Dominika Cibulková sa prezentuje presným volejom a tak znižuje na rozdiel jednej loptičky.
0-30
Výborná hra českej tenistky, úderom do otvoreného priestoru sa dostáva do vedenia o dva fiftíny.
0-15
Karolína Plíšková odštartovala toto podanie úspešne, postaral sa o to presný bekhendový winner.
3:0
3:0
3:0
importantAj sa tak stáva a vedie v druhom sete 3:0! To je vynikajúci vstup Dominiky Cibulkovej do druhého setu, ktorý potrebuje získať.
40-0
A po víťaznom forhende má šancu čistou hrou obhájiť brejk.
30-0
Prichádza prvé eso slovenskej tenistky v tomto zápase, vedie tak na podaní o dva fiftíny.
15-0
Dominika Cibulková začína cestu za potvrdením brejkom kvalitným podaním.
2:0
importantPresne umiestnený forhend k čiare, takže Dominika Cibulková získava prvé podanie súperky v tomto zápase a vedie v druhom sete 2:0!
40-15
importantDominika Cibulková získava dva brejkbaly! Jej súperka zahrala nepresný forhend a tak má naša hráčku vziať prvýkrát podanie súperky v tomto stretnutí.
30-15
30-0
Aj tento fiftín môžme pripísať našej tenistke, ktorá vedie pri podaní súperky o dve loptičky.
15-0
Karolína Plíšková podobne nezačala prvé podanie druhého setu úspešne, kedže sa Dominika Cibulková prezentovala presným returnom.
1:0
importantSlovenská tenistka si napokon udržala prvý servis druhého setu a tak vedie 1:0 po víťaznom údere!
40-30
Bekhendový return od českej tenistky končí v aute, gembal pre Dominiku Cibulkovú.
30-30
Teraz však prichádza dvojchyba Cibulkovej, po 30 na oboch stranách a uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Priamy bod z podania, druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.
15-15
Forhend jej súperky končí v aute, po 15 na oboch stranách.
0-15
Dominika Cibulková odštartovala druhý set nepresným úderom do siete.
0:0
0:0
2:6
importantDruhé eso v rade od českej tenistky, ktorá v podstate dominovala v prvom sete a vyhráva ho pomerom 6:2! Úvod tohto dejstva bol vyrovnaný, ale akonáhle získala Karolína Plíšková brejk, už sa to niesol výlučne v jej réžii.
15-40
importantTretie eso v zápase, o ktoré sa postarala opäť Karolína Plíšková a tak získava dva setbaly!
15-30
Druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku po úspešnom bekhende.
15-15
Česká tenistka vyťahuje presný servis na stred, po 15 na oboch stranách.
15-0
Plíšková však odštartovala túto výmenu nepresným bekhendom.
2:5
2:5
2:5
importantHneď prvý pokus Karolíny Plíškovej je úspešný a tak Dominika Cibulková prehráva v prvom sete 2:5! Česká tenistka tak po krátkej prestávke bude podávať na potvrdenie brejku a tak víťazstvo v prvom sete!
15-40
importantPresný return z rakety českej tenistky, ktorá získava dva brejkbaly!
15-30
0-30
Bekhend slovenskej tenistky končí na sieti! Dominika Cibulková tak opäť s problémami pri svojom podaní.
0-15
Vynikajúci prechod českej tenistky na sieť a po presnom voleji získava prvý fiftín tejto hry.
2:4
importantEsom na záver ukončila Karolína Plíšková túto hru, úspešne tak potvrdzuje brejk a vyhráva v prvom sete 4:2!
15-40
Opäť tu máme priamy bod z podania a tak dva gemaly na potvrdenie brejku.
15-30
Veľmi kvalitné podanie českej tenistky, ktorá získava druhý fiftín v rade.
15-15
Následne musela ísť Karolína Plíšková cez druhé podanie, ktorá zvládla a po nepresnom returne je to po 15 na oboch stranách.
15-0
Forhend podávajúcej tenistky končí na sieti, takže cestu za potvrdením brejku nezačala úspešne.
2:3
2:3
2:3
importantKarolína Plíšková čistou hrou berie našej tenistke podanie! Česká reprezentantka sa dostáva v prvom sete do vedenia 3:2 a po krátkej prestávke pôjde podávať na potvrdenie brejku!
0-40
importantTento forhend našej tenistky nebol presný, Karolína Plíšková získava tri brejkbaly!
0-30
Dominika Cibulková prehráva na podaní o dva fiftíny, keď Karolína Plíšková predviedla úspešný kraťas.
0-15
Úvod podania našej tenistke teraz nevyšiel, jej forhend končí po výmene za základnou čiarou.
2:2
importantPriamym bodom z podania ukončila Karolína Plíšková tento gem, ktorý získava čistou hrou a vyrovnáva stav prvého setu na 2:2!
0-40
Máme tu úvodné eso tohto stretnutia, postarala sa oň Karolína Plíšková a tak získava tri gembaly.
0-30
Po presnom bekhende vyhráva na podaní o dve loptičky.
0-15
Karolína Plíšková sa po servise presunula na sieť a presným volejom získava fiftín.
2:1
2:1
2:1
importantTo bekhend slovenskej tenisky už bol úspešný a tak si opäť aj s problémami udržala servis. Dominika Cibulková vyhráva v prvom sete 2:1!
A-40
Bekhend turnajovej štvorky končí v aute, gembal pre Cibulkovú.
40-40
Lepšia hra na sieti v podaní našej tenistky, zhoda.
40-A
importantKarolína Plíšková získava brejkbal, kedže jej forhendový winner bol presný a tak bude Dominika Cibulková čeliť ďalšej hrozbe v podobe straty podania!
40-40
Situácia sa opakovala, ale vymenili sa úlohy. Opäť tak pôjdeme cez zhodu 40:40, čo len svedčí o vyrovnanosti úvodu tohto stretnutia.
40-30
Nepresný forhend od českej tenistky, takže gembal pre Cibulkovú.
30-30
Po 30 na oboch stranách, Cibulková umiestnila svoj forhend do protipohybu súperky. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Trápenie slovenskej tenistky na tomto servise pokračuje, ale poradila si s ťažkou situáciou po druhom podaní.
0-30
Aj táto loptička z rakety našej tenistky končí v aute, prehráva tak na podaní o dva fiftíny a dostáva sa teda pod menší tlak.
0-15
Dominika Cibulková odštartovala svoje druhé podanie v tomto zápase, ale jej pokus o víťazný bekhend sa končí neúspešne.
1:1
importantKarolína Plíšková predviedla kvalitné druhé podanie a tak si aj ona s ťažkosťami udržala prvé podanie, brejkbalovým hrozbám však nečelila. 1:1 v prvom sete!
40-A
Sme svedkami aj tretieho gembalu pre českú tenistku, kedže Dominika Cibulková nedokázala vytiahnuť presný return.
40-40
Ale nedokázala využiť ani ten. Jej bekhend bol znova nepresný a tak sa tento gem ešte predĺži.
40-A
Karolína Plíšková musela cez druhé podanie, ktoré však zvládla a po nepresnom forhende našej tenistky získava aj druhý gembal.
40-40
Tento bekhend podávajúcej hráčky však končí v aute a tak aj teraz pôjdeme cez zhodu 40:40!
30-40
Česká tenistka sa rozhodla pre prechod na sieť a urobila to veľmi dobre, kedže odtiaľ vyťahuje presný volej a získava tak gembal.
30-30
Po 30 na oboch stranách, Karolína Plíšková si teraz pomohla priamym bodom z podania.
30-15
Zatiaľ teda nie, toto podanie zvládla česká tenistka úspešne a winnerom znižuje na rozdiel jednej loptičky.
30-0
Druhý fiftín slovenskej tenistky v rade pri podaní súperky, žeby sme sa opäť dočkali brejkalových príležitostí?
15-0
Úvod prvého podania svetovej päťke nevyšiel, keď svoj bekhend po výmene zahrala len do siete.
1:0
importantKarolína Plíšková zahrala svoj return len za základnú čiaru a tak si Dominika Cibulková s ťažkosťami udržala prvé podanie a ujíma sa vedenia 1:0!
A-40
Presný forhendový winner našej tenistky, ktorá tak získava výhodu a teda aj gembal.
40-40
No a napokon aj ten druhý! Obhodenie súperky teraz našej tenistke vyšlo a tak v úvode stretnutia pôjdeme cez zhodu 40:40!
30-40
Slovenská tenistka to však ešte nevzdáva, teraz môžme hovoriť o presnom forhende Cibulkovej, ktorá tak odvrátila prvý brejkbal.
15-40
importantHneď v úvode stretnutia sme svedkami brejkbalov! Dominika Cibulková nedokázala presne reagovať na return súperky a tak môže Karolína Plíšková vziať úvodné podanie svojej súperky.
15-30
Následne sme už mohli sledovať aj dlhšiu výmenu, ktorú ukončila slovenská tenistka nepresným úderom z forhendu. Druhý fiftín v rade pre jej súperku.
15-15
Po 15 na oboch stranách, kedže sa takto v úvode stretnutia previnila naša tenistka prvou dvojchybou.
15-0
Dominika Cibulková odštartovala svoj úvodný servis tohto stretnutia úspešne, keď return súperky končí v aute.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Obe tenistky sú už na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Ako prvá začne na servise slovenská tenistka Dominika Cibulková, prajem vám teda príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný športový večer! Dianie na tenisovom podujatí WTA Dubaj pokračuje dnes ďalšími stretnutiami. Druhou slovenskou zástupkyňou po Viktórii Kužmovej, ktorá sa predstaví v druhom kole je Dominika Cibulková. Slovenská tenistka bude čeliť svetovej päťke Karolíne Plíškovej z Česka, takže tu máme federálne derby. Favoritkou by mala byť celková štvorka tohto turnaja, ale vo vzájomnej bilancii vedie práve naša tenistke. Môžme sa tak určite tešiť na zaujímavé stretnutie, ktoré by sa malo o malú chvíľu začať.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Dominika Cibulková a Karolína Plíšková. Predbežný začiatok zápasu je naplánovaný na 17:30.

V týchto dňoch prebieha v Spojených Arabských Emirátoch tenisové podujatie WTA Dubaj aj so slovenskou účasťou. Viktória Kužmová dokázala dnes vyradiť sedmičku turnaja Kiki Bertensovú a postúpila tak do tretieho kola. Tam sa bude snažiť postúpiť aj Dominika Cibulková, ktorá sa stretne so štvorkou turnaja českou tenistkou Karolínou Plíškovou.

Dominika Cibulková:
Slovenskej tenistke patrí v rebríčku WTA momentálne 30. miesto. Kvôli zdravotným komplikáciám vynechala Fed Cup a jej zatiaľ posledným vystúpením je prvé kolo Australian Open. Verme tak, že už je Dominika po zdravotnej stránke v poriadku a opäť sa jej bude na tenisových kurtoch dariť. V prvom kole na tomto podujatí v Dubaji vyradila španielsku tenistku Lauru Arruabarrenaovú-Vecinovú 2:1 na sety po hrách 5:7, 6:1 a 6:2. Dominika v prvom sete viedla 5:1 a mala päť setbalov, avšak napokon ho vyhrať nedokázala. Dnes bude musieť takéto príležitosti proti silnejšej súperke jednoznačne využívať.

Karolína Plíšková:
Česká tenistka sa aktuálne v rebríčku WTA nachádza na 5. mieste. Darilo sa jej na nedávno skončenom Australian Open, kde vypadla až v semifinále na rakety neskoršej celkovej víťazky. V následnom Fed Cupe sa jej darilo priemerne, keď vyhralo jedno z dvoch stretnutí. V Dubaji štartuje až v druhom kole a určite patrí medzi hlavné favoritky tohto podujatia.

Doposiaľ sa tieto dve tenistky stretli spolu štyrikrát a až trikrát zvíťazila Dominika Cibulková. Posledné stretnutie sa odohralo pred dvoma rokmi v Katare, kde zvíťazila Karolína Plíšková 2:1 na sety. Ako dopadne toto federálne derby? Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Domov»Tenis»Cibulková v Dubaji skončila, podľahla svetovej päťke Karolíne Plíškovej