Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Vo finále play-off druhej najvyššej ligy sa stretnú Michalovce s Martinom

Dubnica na Martin nestačila.

HK Martin.HK Martin.(Zdroj: SLÁVKA JANKYOVÁ)

BRATISLAVA. Hráči HK Martin postúpili do finále play-off druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže St. Nicolaus I. ligy, keď triumfovali v šiestom dueli semifinálovej série nad MHK Dubnica nad Váhom 5:2.

Na Považí pritom začali lepšie domáci, ktorí po prvej tretine viedli gólom Michala Kokavca. Rozhodujúce momenty však prišli v druhom dejstve. Hokejisti z Turca v ňom skórovali štyrikrát zásluhou Jakuba Langhammera, Jakuba Urbánka, Martina Barta a Ivana Brezniaka.

Prečítajte si tiež: Slovák Krištof s gólom a asistenciou pri vysokom víťazstve Kärpät Oulu Čítajte

Tesne pred koncom stretnutia ešte Dubničania zdramatizovali priebeh gólom Miroslava Kristína, ale na vyrovnanie sa nezmohli a navyše inkasovali z hokejky Andreja Juráška. Martin vo finálovej sérii hranej rovnako na štyri víťazstvá vyzve Michalovce, prvý duel je na programe v pondelok 25. februára na Zemplíne.

V stredu sa rozhodlo aj o účastníkovi baráže o zotrvanie I. lige. Prešov v prechodnom domove na zvolenskom štadióne prehral s "béčkom" Nových Zámkov vysoko 0:9 a s určitosťou obsadí v tabuľke play-out posledné štvrté miesto.

Novozámčania triumfovali aj vďaka pomoci hráčov A-mužstva. V druhom súboji predposledného 5. kola play-out Trnava zdolala Považskú Bystricu 6:5 po predĺžení.

Výsledky stredajších stretnutí druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže St. Nicolaus I. ligy 2018/2019:

Semifinále play-off - šiesty zápas (hrá sa na štyri víťazstvá)

MHK Dubnica nad Váhom - HK Martin 2:5 (1:0, 0:4, 1:1) - konečný výsledok série: 2:4, Martin postúpil do finále

Góly: 12. Kokavec, 57. Kristín - 26. Langhammer, 31. Urbánek, 36. Barto, 37. Brezniak, 59. Jurášek

Play-out - 5. kolo:

HC Prešov - MHC Mikron Nové Zámky "B" 0:9 (0:4, 0:2, 0:3) - hralo sa vo Zvolene

Góly: 1. a 49. Jurík, 2. a 35. Bajtek, 16. H. Ručkay, 19. Zbořil, 30. Šimun, 43. Rogoň, 59. Urban

HK Gladiators Trnava - HK ‘95 Považská Bystrica 6:5 po predĺžení (0:2, 1:1, 4:2 - 1:0)

Góly: 23. a 60. Szalay, 47. Lindeman, 49. Poláček, 56. Klema, 62. Hrbáčik - 17. a 21. Drevenák, 7. Kubala, 47. Dolinajec, 55. Bezák