Jaroslav Halák blokuje samostatný nájazd Oscara Lindberga.
Jaroslav Halák blokuje samostatný nájazd Oscara Lindberga. (Autor: John Locher TASR/AP)
SITA|21. feb 2019 o 06:53

Slovenský brankár chytil v zápase 31 z 33 striel.

BRATISLAVA. Hokejisti Colorada Avalanche zvíťazili nad hráčmi Winnipegu Jets 7:1 v stredajšom stretnutí zámorskej NHL.

Sedem gólov Avalanche strelilo sedem rôznych hráčov, pričom útočník A.J. Greer dal svoj premiérový gól v zámorskej profilige.

Colorado triumfovalo v druhom zápase po sebe, podarilo sa mu to po prvý raz od novembra, kedy Avalanche ťahali šesťzápasovú šnúru víťazstiev.

Carl Söderberg s Tysonom Jostom sa podieľali na drvivom triumfe tromi bodmi (obaja 1+2). Zvyšné presné zásahy "lavín" strelili Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon, Matt Calvert a Gabriel Landeskog. Góly MacKinnona a Calverta od seba delilo len 11 sekúnd.

Brankár Colorada Semion Varlamov zneškodnil 26 striel Jets. Jediným úspešným strelcom kanadského mužstva bol Kyle Connor.

Gólman Connor Hellebuyck si pripísal 39 úspešných zákrokov. Winnipeg prehral tri ostatné duely a zvíťazil iba v dvoch z ostatných ôsmich.

Kane môže byť najlepší

Útočník Chicaga Patrick Kane predĺžil svoju osobnú bodovú sériu na 19 zápasov. Rodák z Buffala skóroval dvakrát proti Detroitu (5:4 po predĺžení). Momentálne je to najdlhšia individuálna bodová séria v ročníku, Kane počas nej získal 42 bodov (16+26).

Jeho osobným maximom je 26-zápasová bodová šnúra zo sezóny 2015/2016.

„Patrick môže byť momentálne najlepším hráčom na svete. Je schopný zničiť vašu obranu a vy ho iba naháňate a snažíte sa mu vziať puk. Dokáže to spraviť akémukoľvek tímu," uviedol tréner Detroitu Jeff Blashill pre oficiálny ligový web.

Boston vyhral siedmykrát v rade

Calgary zdolalo New York Islanders 4:2. Krídelník Flames Johnny Gaudreau ukončil svoju deväťzápasovú šnúru bez gólu a v 47. min poistil 30. presným zásahom v sezóne triumf Flames.

Ďalšími úspešnými strelcami Flames boli Mikael Backlund, Travis Hamonic a Austin Czarnik. Calgary zvíťazilo v treťom stretnutí v sérii.

Boston aj zásluhou dvojice Slovákov triumfoval na ľade Vegas Golden Knights 3:2 po samostatných nájazdoch. Pre Bruins to bolo siedme víťazstvo za sebou.

Brankár Jaroslav Halák si pripísal 31 úspešných zákrokov s úspešnosťou 93,9 %, obranca Zdeno Chára hral vyše 20 minút a prezentoval sa 2 "hitmi" a rovnakým počtom zablokovaných striel.

„Bol to boj. Myslím si, že v prvej tretine boli lepší, ale postupne sme sa dostávali do tempa. Keď sme dospeli do predĺženia, bol som rád, že máme aspoň bod. Druhý navyše ma potešil," povedal Halák podľa agentúry AP.

NHL 2018/2019 - 21. februára - výsledky:

Detroit - Chicago 4:5 (1:3, 0:1, 3:0 - 0:1)

Góly: 7. D. Larkin (Mantha, Hronek), 45. D. Larkin (Daley, Mantha), 46. Athanasiou (Mantha, D. Larkin), 59. Athanasiou (Mantha, Green) – 2. Anisimov, 13. Saad (Sikura, C. Ward), 17. DeBrincat (D. Strome, E. Gustafsson), 22. P. Kane (E. Gustafsson), 63. P. Kane (E. Gustafsson, J. Toews)

Colorado - Winnipeg 7:1 (0:0, 2:0, 5:1)

Góly: 24. Söderberg (Jost, Andrighetto), 32. Rantanen (Nieto), 41. MacKinnon (Barrie, Landeskog), 42. Calvert (Söderberg, Nieto), 46. Jost(Andrighetto, Söderberg), 58. Landeskog (Jost), 60. Greer (Compher, Graves) – 42. Connor (Wheeler, Laine)

Calgary - New York Islanders 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)

Góly: 5. Backlund (Frolík), 16. Hamonic(E. Lindholm, Backlund), 47. Czarnik (Jankowski, R. Andersson), 47. J. Gaudreau (Giordano, Monahan) – 31. Cizikas (Jo. Bailey, D. Toews), 42. Lee (Eberle, B. Nelson)

Vegas - Boston 2:3 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0) - po samostatných nájazdoch

Góly: 19. R. Smith (Eakin, Merrill), 42. Schmidt (R. Smith, Marchessault) – 12. DeBrusk (Krejčí, Kuhlman), 42. Marchand (Heinen, McAvoy), rozh. náj. Backes

/Brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal 65:00 min, 31 zákrokov z 33 striel, úspešnosť 93,9 %, obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 20:08 min, 2 "hity", 2 zablokované strely./

Domov»Hokej»NHL»Halák pomohol Bostonu k víťazstvu po nájazdoch, Colorado doma rozdrvilo Winnipeg