Škrtel v Európskej lige skončil, Škriniar a Stoch oslavujú postup

Postup si na domácej pôde vybojoval aj Arsenal.

Martin Škrel počas zápasu.Martin Škrel počas zápasu.(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Futbalisti Viktórie Plzeň prehrali vo štvrtkovom odvetnom stretnutí šestnásťfinále futbalovej Európskej ligy na ihrisku Dinama Záhreb 0:3 a so súťažou sa lúčia.

V prvom stretnutí uspel český tím v domácom prostredí 2:1, v odvete dokázali hráči Záhrebu zmazať manko z úvodného duelu po góloch Mislava Oršiča a Emira Dilavera už v prvom polčase a v druhej časti hry pridal tretí gól domácich v 73. min chorvátsky útočník Bruno Petkovič.

Mak nastúpil v druhom polčase

Za český tím odohrali celé stretnutie slovenskí futbalisti Matúš Kozáčik, Patrik Hrošovský a Roman Procházka. Ďalší Slovák v drese hostí Marek Bakoš hral od 57. min a o štyri minúty neskôr videl ŽK.

Futbalisti ruského Zenitu Petrohrad uspeli doma nad tureckým klubom Fenerbahce Istanbul 3:1 a po prehre 1:2 v prvom dueli si vybojovali účasť v osemfinále tohtoročnej edície Europskej ligy.

Prvý gól stretnutia strelil v 4. min Magomed Ozdojev, na 2:0 v prospech domácich zvyšoval v 37. min iránsky útočník Sardar Azmún. Ešte do prestávky sa hosťom podarilo znížiť zásluhou tureckého reprezentanta Mehmeta Topala.

Postupový gól ruského tímu zaznamenal v 76. min dvojgólový Azmún. V základnej zostave hostí nastúpil slovenský reprezentant Martin Škrtel a v 40. min videl ŽK. Jeho krajan Róbert Mak naskočil za domácich do stretnutia v 56. min.

Arsenal obhájil pozíciu favorita

Hráči anglického Arsenalu napravili svoje zaváhanie z prvého stretnutia, v ktorom podľahli domácemu BATE Borisov 0:1. V odvetnom dueli triumfovali na Emirates Stadium 3:0 a postúpili medzi najlepších 16 mužstiev súťaže.

Skóre otvoril už v 4. min vlastným gólom hosťujúci Zachar Volkov, v 39. min upravil na 2:0 pre Arsenal Shkodran Mustafi. Tretí gól pridal v 60. min domáci obranca Sokratis Papastathopoulos.

Vlaňajší semifinalista súťaže RB Salzburg zvíťazil na vlastnom ihrisku nad FC Bruggy 4:0. V úvodnom stretnutí dvojzápasu prehrali hráči rakúskeho tímu v Belgicku 1:2, no domáce víťazstvo o štyri góly im zabezpečilo postup do osemfinále.

Stoch a Škriniar oslavujú postup

Futbalisti Slavie Praha zvíťazili vo štvrtkovom odvetnom stretnutí šestnásťfinále Európskej ligy na ihrisku belgického Genku 4:1 a zaistili si postup do osemfinále súťaže.

Skóre duelu otvoril v 10. min domáci útočník Leandro Trossard, o vyrovnanie na 1:1 sa v 23. min postaral obranca hostí Vladimir Coufal. O svojom triumfe rozhodol český tím troma gólmi v druhom polčase.

Prečítajte si tiež: Dúbravka je jedným z najkonzistentnejších v lige, tvrdí tréner brankárov Newcastlu

Dvoma presnými zásahmi sa zaskvel útočník Milan Škoda. Slovenský reprezentant Miroslav Stoch hral za Slaviu od 63. min.

Taliansky klub Inter Miláno so slovenským stopérom Milanom Škriniarom v základnej zostave zdolal na domácom štadióne rakúsky tím Rapid Viedeň 4:0 a keďže zvíťazil pred týždňom aj v Rakúsku, stal sa ďalším osemfinalistom Európskej ligy.

Ako prvý sa do streleckej listiny zapísal v 11. min domáci Matías Vecino, o sedem minút neskôr ho napodobnil jeho spoluhráč Andrea Ranocchia. V druhom polčase uzavreli skóre na konečných 4:0 Ivan Perišič a Matteo Politano. Dvadsaťštyriročný Škriniar bol na ihrisku do 77. min.

Výsledky štvrtkových odvetných stretnutí šestnásťfinále futbalovej Európskej ligy 2018/2019:

Arsenal Londýn (Angl.) - BATE Borisov (Biel.) 3:0 (2:0) - prvý zápas 0:1, do osemfinále postúpil Arsenal

Góly: 4. Volkov (vlastný), 39. Mustafi, 60. Papastathopulos, rozhodoval: Alberto Undiano Mallenco (Šp.)

FC Villarreal (Šp.) - Sporting Lisabon (Portug.) 1:1 (0:1) - prvý zápas 1:0, do osemfinále postúpil Villarreal

Góly: 80. Pablo Fornals - 45.+ Bruno Fernades, ČK: 50. Jefferson (Sporting) po druhej ŽK, rozhodoval: Pavel Královec (ČR)

Zenit Petrohrad (Rus.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 3:1 (2:1) - prvý zápas 0:1, do osemfinále postúpil Zenit

Góly: 37. a 76. Azmún, 4. Ozdojev - 43. Topal, rozhodoval: Michael Oliver (Angl.)

Róbert Mak nastúpil v 56. min - Martin Škrtel odohral celé stretnutie a v 40. min uvidel žltú kartu

FC Valencia (Šp.) - Celtic Glasgow (Škót.) 1:0 (0:0) - prvý zápas 2:0, do osemfinále postúpila Valencia

Gól: 70. Gameiro, ČK: 37. Toljan (Celtic) po druhej ŽK, rozhodoval: Deniz Aytekin (Nem.)

Eintracht Frankfurt (Nem.) - Šachtar Doneck (Ukr.) 4:1 (2:0) - prvý zápas 2:2, do osemfinále postúpil Frankfurt

Góly: 27. a 80. Haller (prvý z pok. kopu), 23. Jovič, 88. Rebič - 63. Júnior Moraes, rozhodoval: Antonio Mateu Lahoz (Šp.)

SSC Neapol (Tal.) - FC Zürich (Švaj.) 2:0 (1:0) - prvý zápas 3:1, do osemfinále postúpil Neapol

Góly: 43. Verdi, 75. Ounas, rozhodoval: Anastasios Sidiropulos (Gréc.)

RB Salzburg (Rak.) - FC Bruggy (Belg.) 4:0 (3:0) - prvý zápas 1:2, do osemfinále postúpilSalzburg

Góly: 29. a 43. Daka, 17. Schlager, 90.+ Dabbur, rozhodoval: Daniel Siebert (Nem.)

Dinamo Záhreb (Chor.) - Viktoria Plzeň (ČR) 3:0 (2:0) - prvý zápas 1:2, do osemfinále postúpilo Dinamo

Góly: 15. Oršič, 33. Dilaver, 73. Petkovič, ČK: 86. Limberský (Plzeň) po druhej ŽK, rozhodoval: István Kovács (Rum.)
Matúš Kozáčik odchytal celý duel, Patrik Hrošovský a Roman Procházka odohrali celé stretnutie, Marek Bakoš (všetci Plzeň) nastúpil v 57. min a v 61. min uvidel žltú kartu

Benfica Lisabon (Portug.) - Galatasaray Istanbul (Tur.) 0:0 - prvý zápas 2:1, do osemfinále postúpila Benfica Lisabon

Rozhodoval: Ovidiu Hategan (Rum.)

Dynamo Kyjev (Ukr.) - Olympiakos Pireus (Gréc.) 1:0 (1:0) - prvý zápas 2:2, do osemfinále postúpilo Dynamo Kyjev

Gól: 32. Sol, rozhodovali: Ivan Kružliak - Tomáš Somoláni, Branislav Hancko (všetci SR)

Betis Sevilla (Šp.) - Stade Rennes (Fr.) 1:3 (1:2) - prvý zápas 3:3, do osemfinále postúpilo Stade Rennes

Góly: 41. Lo Ceslo - 22. Bensebaini, 30. Hunou, 90.+ Niang, rozhodoval: Viktor Kassai (Maď.)

FC Chelsea (Angl.) - Malmö FF (Švéd.) 3:0 (0:0) - prvý zápas 2:1, do osemfinále postúpila Chelsea

Góly: 55. Giroud, 74. Barkley, 84. Hudson-Odoi, ČK: 73. Bengtsson (Malmö) po 2. ŽK, rozhodoval: Orel Grinfeld (Izr.)

Bayer Leverkusen (Nem.) - FK Krasnodar (Rus.) 1:1 (0:0) - prvý zápas 0:0, do osemfinále postúpil Krasnodar

Góly: 87. Aránguiz - 84. Sulejmanov, rozhodoval: Gediminas Mažeika (Lit.)

KRC Genk (Belg.) - Slavia Praha (ČR) 1:4 (1:1) - prvý zápas 0:0, do osemfinále postúpila Slavia Praha

Góly: 10. Trossard - 64. a 69. Škoda, 23. Coufal, 54. I. Traoré, rozhodoval: Bobby Madden (Škót.)

Miroslav Stoch (Slavia Praha) nastúpil v 63. min

Inter Miláno (Tal.) - Rapid Viedeň (Rak.) 4:0 (2:0) - prvý zápas 1:0, do osemfinále postúpilo Inter Miláno

Góly: 11. Vecino, 18. Ranocchia, 80. Perišič, 87. Politano, rozhodoval: Artur Soares Dias (Portug.)