Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Tatar strelil gól pri pohodlnom víťazstve Montrealu, Kučerov takmer prekonal Lemieuxa

Do zápasov zasiahlo aj viacero slovenských obrancov.

Hráči Montrealu sa radujú z víťazstva nad Philadelphiou.Hráči Montrealu sa radujú z víťazstva nad Philadelphiou.(Zdroj: Paul Chiasson TASR/AP)

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel gólom k víťazstvu Montrealu nad Philadelphiou (5:1) vo štvrtkovom zápase NHL.

Tatar skóroval dvadsiatykrát v tejto sezóne a stal sa druhou hviezdou zápasu.

Zo 60 stretnutí má na konte 45 bodov (20+25) a stále šancu prekonať svoj strelecký aj bodový rekord z ročníka 2014/2015, keď v drese Detroitu strelil 29 gólov a dokopy mal 56 bodov.

„Veľa vecí nám dnes večer na ľade fungovalo. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené," povedal Tomáš Tatar, cituje ho oficiálny web NHL.

Načítavám video...

Kučerov dosiahol stý bod v sezóne

Vo štvrtok boli v hre aj traja slovenskí obrancovia. Ani jeden sa nezapísal do štatistik produktivity.

Erik Černák sa predviedol 4 "hitmi", jednou zablokovanou strelou a jednou mínuskou pri víťaznom zápase Tampy Bay nad Buffalom 2:1 po samostatných nájazdoch.

V tomto stretnutí dosiahol Nikita Kučerov tridsiaty gól a zároveň stý bod v tejto sezóne.

Ruskému lídrovi kanadského bodovania NHL sa to podarilo v 62 zápasoch, čo je najmenší počet od sezóny 1996/1997.

Vtedy potreboval Mario Lemieux na 100 bodov iba 61 zápasov.

„Veľmi špeciálny moment. Hrali sme dobre a zo všetkého najdôležitejšie sú dva body," komentoval Nikita Kučerov pre nhl.com.

McDavid opäť rozhodol

Andrej Sekera absolvoval od návratu do NHL druhý zápas a tentoraz bol už víťazný.

Edmonton doma otočil duel s New York Islanders z 2:3 na 4:3 a skúsený slovenský obranca odohral 15:25 min s dvoma strelami a jedným plusovým bodom.

O víťazstve domácich rozhodol v predĺžení 32. gólom v sezóne ich kapitán Connor McDavid.

Ottawa prehrala na ľade New Jersey 0:4 a v drese hostí odohral 15:07 min Christián Jaroš. Pripísal si 1 strelu, 2 "hity", 1 zablokovanú strelu. Brankár Devils Cory Schneider si pripísal shutout za 30 zákrokov.

V bohatom 11-zápasovom programe NHL figuroval aj zápas Vancouver - Arizona, ktorý sa skončil triumfom hostí 3:2 po predĺžení.

Slovenský útočník Richard Pánik sa za vyše 13 minút výraznejšie nepresadil (1 strela, 1 "hit", 1 zablokovaná strela).

NHL 2018/2019 - 22. február - výsledky:

Florida - Carolina 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)

Góly: 27. Dadonov (Hawryluk), 30. Barkov(Dadonov, Huberdeau), 32. Huberdeau (Hoffman, Barkov) – 6. Williams (Pesce), 25. Niederreiter (Slavin, Williams), 41. Faulk (T. Teräväinen, Niederreiter), 43. Williams (T. Teräväinen, Aho)

New Jersey - Ottawa 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 12. Zajac (Wood, Butcher), 15. Santini (Bratt, Butcher), 24. Gabriel (Seney), 35. Wood (Severson, A. Greene)

/Obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 15 minút, vyhral jedno vhadzovanie, zblokoval jednu strelu, rozdal 2 bodyčeky a raz vystrelil na bránu./

New York Rangers - Minnesota 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 26. Bučnevič (DeAngelo, R. Strome) – 16. Spurgeon (E. Staal, Donato), 29. Mikael Granlund (Pateryn, Parise), 52. Parise, 58. Greenway (E. Staal, Donato)

Pittsburgh - San Jose 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Góly: 1. Hertl (Burns, E. Karlsson), 11. E. Kane (Burns), 14. Hertl (Labanc, Pavelski), 57. Burns (E. Karlsson, J. Thornton)

Toronto - Washington 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Góly: 45. A. Johnsson (Matthews), 60. Tavares (Rielly) – 24. Ovečkin (Carlson, Oshie), 33. Connolly (Eller, T. Wilson), 47. T. Wilson (Eller)

Montreal - Philadelphia 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)

Góly: 1. Gallagher (Danault, Kulak), 4. Kotkaniemi (Byron, Jo. Benn), 11. Gallagher, 23. Gallagher (A. Shaw, S. Weber), 27. Tatar (Domi) – 51. M. Raffl (Gostisbehere)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14 minút, strelil jeden gól, odsedel si jeden dvojminútový trest, trikrát vystrelil na bránu súpera, jednu strelu zblokoval, jedno vhadzovanie vyhral a jedno prehral a pripísal si jeden plusový bod./

Tampa Bay - Buffalo 2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Góly: 32. Kučerov (T. Johnson), rozh. náj. Stamkos – 19. Dahlin (Bogosian, Eichel)

/Obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral takmer 17 minút počas ktorých stihol rozdať štyri bodyčeky, prehrať jedno vhadzovanie, zblokovať jednu strelu, raz vystreliť na bránu súpera, pripísať si jeden mínusový bod a odsedieť si jeden dvojminútový trest./

Nashville - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 9. Turris (F. Forsberg, Josi), 21. Josi(Arvidsson) – 50. Amadio (Wagner, Phaneuf)

Dallas - St. Louis 5:2 (0:0, 4:2, 1:0)

Góly: 24. Ja. Benn (Heiskanen, Faksa), 29. Faksa (Lindell, Comeau), 30. Radulov (Seguin), 36. Ja. Benn (Lindell, J. Klingberg), 60. Seguin (Dickinson) – 33. Tarasenko (R. O'Reilly), 40. R. O'Reilly(Bouwmeester, Schwartz)

Edmonton - New York Islanders 4:3 (2:3, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 6. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 7. Gagner (Rieder), 58. Klefbom (Lucic, Cave), 62. McDavid (Draisaitl) – 13. Lee (Boychuk, B. Nelson), 20. B. Nelson (Eberle, Pulock), 20. Clutterbuck (Pulock, D. Toews)

/Obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 15 minút, vyhral jedno vhadzovanie, dvakrát vystrelil na bránu a pripísal si jeden plusový bod./

Vancouver - Arizona 2:3 (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 10. Horvat (Roussel, M. Granlund), 57. Gaudette (Roussel, Boeser) – 51. Chychrun(Galchenyuk, Ekman-Larsson), 56. Crouse (J. Archibald, Stepan), 62. Galchenyuk (Goligoski, Hinostroza)

/Útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 13 minút, zaznamenal jednu strelu na bránu, prehral jedno vhadzovanie, zblokoval jednu strelu súpera, uštedril jeden bodyček a pripísal si jeden mínusový bod./