Víťazom kombinácie v Bansku sa stal Pinturault, Žampa do slalomu nepostúpil

Alexis Pinturault počas pretekov Svetového pohára v bulharskom Bansku.
Alexis Pinturault počas pretekov Svetového pohára v bulharskom Bansku. (Autor: Marco Tacca TASR/AP)
TASR|22. feb 2019 o 14:13

Francúzsky lyžiar získal aj malý krištáľový glóbus.

...Andreas ŽampaSlovenskonenastúpil na slalomové kolo

BANSKO. Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault zvíťazil v piatkovej alpskej kombinácii Svetového pohára v bulharskom Bansku.

Zároveň získal malý krištáľový glóbus za prvenstvo v hodnotení disciplíny.

Na druhom mieste skončil Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý zaostal o 68 stotín sekundy. Tesne tretí skončil Stefan Hadalin zo Slovinska (0,69).

Dvadsaťsedemročný úradujúci majster sveta Pinturault získal piaty malý glóbus v kombinácii a vyrovnal rekord Nóra Kjetila Andreho Aamodta.

Priebežný líder celkovej klasifikácie SP Hirscher sa predstavil v kombinácii prvýkrát od decembra 2016, vtedy v talianskom stredisku Santa Catarina obsadil rovnako druhú priečku. Hirscher síce v piatok zajazdil najrýchlejšie slalomovú časť, ale v super-G bol až na 20. mieste.

Slovenský reprezentant Andreas Žampa skončil po super-G na 47. mieste a do slalomárskej časti nenastúpil.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Víťazom kombinácie v Bansku sa stal Pinturault, Žampa do slalomu nepostúpil