5.Sergej BočarnikovBielorusko+44,0 s1 tr. okr.
6.Vladimir IlievBulharsko+45,4 s0 tr. okr.
40.Michal ŠimaSlovensko+1:36 min1 tr. okr.
86.Šimon BartkoSlovensko+3:15,ľ min4 tr. okr.

RAUBIČI. Na majstrovstvách Európy v biatlone si bieloruskom Raubiči zlato v šprinte vybojoval Nór Tarjei Boe.

Na 10 km trati zdolal druhého Švéda Jespera Nelina o 10,6 sekundy a tretieho Rusa Dmitryja Malyška o 35,2 s. Štartovali aj dvaja Slováci, Michal Šima skončil na 40. mieste (+1:36,6) a Šimon Bartko bol 86. (+3:15,1).

Medzi 114 mužmi Šimon Bartko (celková strelecká bilancia 2-2) s číslom jedna vyštartoval na trať ako prvý a na strelnici pri neveľmi silnom vetre sa mu nedarilo.

Po dvoch nepresných ranách v 'ležke' netrafil druhý a piaty stojkový terč, dovedna až štyrikrát krúžil na trestnom okruhu a prepadol sa dozadu. Michal Šima (0-1) začal oveľa nádejnejšie, ale v stoji nevybielil štvrtý terč a pripravil sa o možné miesto v top dvadsiatke.

Na zlato najviac útočil Rus Malyško s čistou streľbou, nie však dlho. Jeden z favoritov Tarjei Boe sa pribrzdil po 'ležke' na trestnom okruhu, stratu však zmazal, pridal k tomu aj rýchly beh a keď 'stojku' zvládol bezchybne, vyšvihol sa na čelo poradia.

Na medzičase po 'stojke' sa pred neho síce dostal Švéd Nelin o 5,1 sekundy, no zo vzájomného súboja na diaľku vyšiel napokon víťazne bežecký suverén Nór. Vážne ich ešte ohrozoval Fín Ponsiluoma, citeľne si však výsledný čas spomalil na úplne poslednom terči.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Nór Tarjei Boe získal zlatú medailu na majstrovstvách Európy v biatlone