TASR|23. feb 2019 o 16:46

Kobajaši skončil až štvrtý.

Majstrovstvá sveta 2019 v klasických lyžiarskych disciplínach - Seefeld (Rak.):

SKOKY NA LYŽIACH

Muži - individuálna súťaž na veľkom mostíku HS-130 v Innsbrucku - sobotňajšie výsledky:

1.Markus EisenbichlerNemecko279,4 bodu (131,5 m/135,5 m)
2.Karl GeigerNemecko267,3 bodu (131 m/130,5 m)
3.Killian PeierŠvajčiarsko266,1 (131 m/129,5 m)
4.Rjoju KobajašiJaponsko262,0 (133,5 m/126,5 m)
5.Kamil StochPoľsko259,4 (128,5 m/129,5 m)
6.Stefan KraftRakúsko256,1 (130 m/126,5 m)

SEEFELD.Nemecký skokan na lyžiach Markus Eisenbichler získal zlatú medailu v sobotňajšej súťaži na veľkom mostíku na majstrovstvách sveta v severských disciplínach v rakúskom Seefelde.

V druhom kole predviedol suverénne najdlhší pokus s dĺžkou 135,5 metra a v súčte získal 279,4 bodu. Striebro si vybojoval jeho krajan Karl Geiger s 267,3 b.

Na stupňoch víťazov ich doplnil Killian Peier zo Švajčiarska (266,1), ktorý o 4,1 bodu zdolal lídra celkového poradia Svetového pohára Japonca Rjojua Kobajašiho.

Dvadsaťsedemročný Eisenbichler získal prvé individuálne zlato na MS. Pred dvoma rokmi v Lahti sa radoval z prvenstva v súťaži miešaných družstiev, medzi jednotlivcami na strednom mostíku skončil bronzový.

V Seefelde si na víťazstvo vytvoril solídny základ už v prvom kole, keď ho klasifikovali ako druhého (136,7 b.!- Špičkový výkon predviedol v tom druhom, keď zaletel o päť metrov ďalej ako po prvom kole vedúci Geiger.

Kobajaši skončil až štvrtý a dosiaľ mu uniká pódium na MS. Obhajca titulu domáci Stefan Kraft obsadil šiestu priečku.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Eisenbichler preskočil všetkých. Na MS získal zlato na veľkom mostíku