V najslávnejšom anglickom derby gól nepadol, Arsenal rozhodol v prvom polčase

Mohamed Salah je hviezdou FC Liverpool.
Mohamed Salah je hviezdou FC Liverpool. (Autor: TASR/AP)
SITA|24. feb 2019 o 17:27

Liverpool je v tabuľke o bod pred City.

LONDÝN. V šlágri 27. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League medzi Manchestrom United a FC Liverpool sa zrodila bezgólová remíza 0:0.

V najslávnejšom anglickom derby tak diváci gól nevideli. Manchester United predĺžil svoju sériu ligových duelov bez prehry už na číslo 10, Liverpool sa vďaka získanému bodu dostal priebežne na čelo tabuľky Premier League pred Manchester City.

Futbalisti londýnskeho Arsenalu triumfovali v domácom prostredí nad Southamptonom 2:0. Domáci rozhodli o výsledku dobrým vstupom do stretnutia. V 6. minúte otvoril skóre Alexandre Lacazette, o jedenásť minút neskôr pridal druhý gól Arsenalu arménsky stredopoliar Henrich Mchitarjan.

Stretnutie Chelsea - Brighton odložili z dôvodu účasti Chelsea vo finále Ligového pohára.

Premier League 2018/2019. Výsledky 27. kola:

Arsenal - Southampton 2:0 (2:0)

Góly: 6. Lacazette, 17. Mchitarjan

Manchester United - Liverpool 0:0

Domov»Futbal»Anglicko»V najslávnejšom anglickom derby gól nepadol, Arsenal rozhodol v prvom polčase