Predposledné kolo Tipsport ligy rozhodlo o víťazovi základnej časti, Žilina musí hrať baráž

Trenčín má stále šancu na priamy postup do štvrťfinále.

Sprava Brock Higgs (Banská Bystrica) a Juraj Jurík (Nové Zámky).Sprava Brock Higgs (Banská Bystrica) a Juraj Jurík (Nové Zámky).(Zdroj: Dušan Hein - TASR)

TRENČÍN. Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili nad maďarským Miškovcom 3:0 v nedeľňajšom zápase predposledného 54. kola Tipsport ligy 2018/2019 a stále majú šancu na priamy postup do štvrťfinále play-off.

Trenčín rozhodol až v druhej polovici zápasu

Na siedmom mieste tabuľky totiž Trenčín stráca na šieste Nové Zámky iba dva body a v utorok ho čaká duel na ľade Novozámčanov. V prvej polovici nedeľňajšieho duelu pod hradom Matúša Čáka gól nepadol.

Skóre stretnutia otvoril v 33. minúte Andrew Radjenovic a poistku pridal v 45. minúte Michal Hlinka. Definitívnu podobu výsledku dal v 57. minúte v presilovke Tibor Varga.

Banská Bystrica je istý víťaz základnej časti

Hokejisti Banskej Bystrice sa stali víťazmi základnej časti, keď zdolali pred

vlastnými fanúšikmi Nové Zámky 3:1. Pred posledným kolom základnej časti súťaže má Banská Bystrica pred druhým Zvolenom náskok siedmich bodov.

Na presný zásah domáceho Tomáša Ziga odpovedal ešte v prvej tretine Henrich Ručkay, no potom skórovali už len domáci hráči. Víťazný zásah zaznamenal Patrik Lamper a poistku pridal Tomáš Surový.

Liptovský Mikuláš sa zachránil

Hokejisti Liptovského Mikuláša zdolali Poprad 5:2 a zabezpečili si účasť v Tipsport lige aj pre nasledujúci súťažný ročník. Liptáci si ziskom troch bodov upevnili 11. priečku.

Góly v nedeľňajšom súboji prišli až v druhej tretine. Na otvárací presný zásah Dávida Bondru z 24. minúty zareagoval Liptovský Mikuláš troma využitými presilovými hrami v priebehu piatich minút, do streleckej listiny sa zapísali Michal Uhrík, Jakub Sukeľ a Róbert Huna.

V tretej dvadsaťminútovke najskôr zvýšil náskok domácich Marek Uram, neskôr skorigoval Patrik Svitana a konečnú podobu výsledku dal tesne pred záverečnou sirénou Patrik Oško.

Nitra pokračuje vo víťaznej sérii

Prečítajte si tiež: Nitra vyhrala v Košiciach a preskočila svojho súpera, Žilina zvládla existenčný duel

Hráči Nitry otočili stretnutie a zdolali Zvolen 4:2. Zvolenčania pricestovali do Nitry iba so sedemnástimi hráčmi, napriek tomu po prvej tretine viedli, keď sa presadil Milan Kytnár.

Nitrania rozhodli duel v druhej časti, v ktorej skórovali Kale Kerbashian v presilovke, Branislav Rapáč a v oslabení Kenney Morrison. Lukáš Handlovský v tretej tretine v početnej výhode znížil, no Branislav Rapáč pridal v závere poistku do prázdnej bránky. Nitra bodovala naplno v šiestom zápase po sebe.

Vo vyrovnanom zápase bola úspešnejšia Budapešť

Hokejisti MAC Budapešť zvíťazili nad Detvou tesne 4:3 a pred záverečným kolom základnej časti sa dostali pred svojho súpera na deviate miesto. Po dvoch tretinách bolo skóre nerozhodné 1:1, v záverečnej dvadsaťminútovke padlo až päť gólov.

Tímy sa v tretej tretine striedali vo vedení, za hostí dvakrát skóroval Viktor Fekiač, no rozhodujúci presný zásah zaznamenal v 58. minúte Jesse Dudás. Obaja súperi sa v predstavia v predkole play-off.

Žilina sa bude musieť zachraňovať v baráži

Prečítajte si tiež: SZĽH má záujem o riadenie Tipsport ligy, Lintner je proti

Domáci Žilinčania museli bodovať, ak si chceli udržať šancu na vyhnutie sa baráži. V 8. minúte však išli do vedenia hostia zásluhou Šerbatova. Po prvej tretine Košičania viedli už trojgólovým rozdielom.

V 24. minúte znížil Surovka, no do konca strednej časti viedli hostia už 5:1. Zápas sa v tretej tretine už len dohrával, keďže o víťazovi duelu bolo rozhodnuté. Žilinčania so zápasom už nič nedokázali spraviť, čiže po prehre 1:7 budú hrať v baráži o udržanie sa v najvyššej súťaži.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 54. kolo - nedeľa:

HK Dukla Trenčín - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 33. Radjenovic (Gula, O. Mikula), 45. M. Hlinka (O. Mikula), 57. T. Varga (Bartovič, Sádecký)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Snášel - M. Orolin, Šoltés, 2674 divákov

Zostavy:

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, Daniel Krejčí, Cebák, Gula, T. Bokroš, L. Bohunický - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - J. Švec, Radjenovic, T. Varga - D. Hudec, Dlouhý, O. Mikula - M. Hlinka

Miškovec: Vay - D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, Milam, Göz - Kulmala, Vas, Pance - Magosi, Loiseau, Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Ritó, Hajós, Vojtkó - Albert

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MHC Mikron Nové Zámky 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 15. Zigo (M. Bartánus, Higgs), 48. Lamper, 54. T. Surový (Southorn) - 19. H. Ručkay (Ordzovenský, Zbořil)

Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Faille 10 min za napadnutie zozadu, Southorn (obaja Banská Bystrica) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Stano - Tvrdoň, Vyšný, 2561 divákov

Zostavy:

Banská Bystrica: S. Williams - Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Glenn - Asselin, Faille, Selleck - M. Bartánus, Higgs, Zigo - Lamper, T. Surový, Šoltés - Matoušek, A. Šťastný, Koper - Češík

Nové Zámky: Košarišťan - Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, Henderson, Andersons - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Urban, Šimun - Rogoň, Hruška, Štrauch - Ondrušek, Fábry, Nejezchleb

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Góly: 29. Uhrík (Piatka, Števuliak), 32. J. Sukeľ (Oško, J. Nemec), 34. Róbert Huna (Nechaj), 45. Uram (Sukeľ, Nádašdi), 59. Oško - 24. D. Bondra (P. Svitana, Petran), 51. P. Svitana (Abdul, Erving)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, M. Korba - Bogdaň, Durmis, 1270 divákov

Zostavy:

Liptovský Mikuláš: Šimko - Suchý, Kurali, J. Nemec, Nádašdi, Matej Bača, Mezovský, S. Droppa - Čenka, Tamáši, L. Žiak - Uram, Oško, J. Sukeľ - Richard Huna, Róbert Huna, Nechaj - Uhrík, Piatka, Števuliak - Vybiral

Poprad: Vošvrda - Petran, Miner, Ťavoda, Fabian, Salija, K. Karalahti, Erving - P. Svitana, Kevin Miller, D. Bondra - Paločko, Heizer, Buzzeo - Abdul, Zagrapan, Valigura - Belluš, Mlynarovič, Macík - S. Takáč

HK Nitra - HKM Zvolen 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

Góly: 23. Kerbashian (Lantoši, McCormack), 28. B. Rapáč (Bortňák), 37. Morrison , 60. B. Rapáč - 19. Kytnár (Michal Chovan), 43. Handlovský (Michal Chovan, Drgoň)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Morrison 10 min za bitku - Pöyhönen 10 min za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, Babic - Kollár, Vincze, 2495 divákov

Zostavy:

Nitra: Hanuljak - McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím - Lantoši, Čaládi, Blackwater - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Buček - Pätoprstý, Hrušík, Minárik - A. Hvizdoš

Zvolen: Skapski - Fraser, Vandane, Zeleňák, Hraško, Ulrych, Drgoň, Michal Roman, D. Růžička - Handlovský, Kytnár, Zuzin - Pöyhönen, Michal Chovan, Vandas - Kelemen, Mitchell, Andrisík - S. Petráš

MAC Budapešť (Maď.) - HC 07 Detva 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)

Góly: 38. Orban (Bodó, Langkow), 46. J. Brown, 49. Orban (Bodó, Garát), 58. Dudás (Burt, Pápa) - 5. Murček (Puliš, Martin Chovan), 45. V. Fekiač (Martin Ďaloga), 55. V. Fekiač (Král)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Adamec - Výleta, Synek, 720 divákov

Zostavy:

Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Garát, Burt, Vokla - Bodó, Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Szigeti, B. Majoross, Pápa - Kreisz

Detva: Zalivin - Kuklev, Martin Chovan, Sládok, Golian, Betker, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec - Puliš, Murček, Ščurko - Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga - Tibenský, Matúš Chovan, Král - M. Surový, McLean, T. Török

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)

Góly: 24. Surovka (Kučný, Jenčík) - 8. Šerbatov (T. Slovák), 14. Klíma, 16. Brophey (Petráš, Šedivý), 31. Petráš (Suja, J. Sýkora), 32. Koch (Ignatuškin, Petráš), 56. Koch (Petráš), 58. Kafka (J. Sýkora)

Rozhodovali: Goga, Juhász - Muzsik (obaja Maď.), Valo, vylúčení na 2 min.: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 815 divákov

Zostavy:

Žilina: Fučík (32. Mikoláš) - Kučný, Matejka, Jankovič, Dubeň, Piegl, Bagin, Dlugoš - Jenčík, Surovka, Rud. Huna - Bárta, J. Ručkay, Milý - Hvila, Podešva, Beránek - Dom. Rehák, Ondruš, Síkela - Hrazdíra.

Košice: Habal - T. Slovák, Koch, Šedivý, Derliuk, Pretnar, Dudáš, Čížek - Spilar, Suja, Lušňák - J. Sýkora, Brophey, Kafka - Šerbatov, Ignatuškin, Petráš - Klíma, Galamboš, Jokeľ - Žitný.