Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Ottawa prehrala ďalší zápas, Pánik bol pri výhre Arizony

Výsledky zápasov NHL.

Dallas Stars - Chicago BLackhawks.Dallas Stars - Chicago BLackhawks. (Zdroj: SITA)

WASHINGTON. Hokejisti Arizony so slovenským útočníkom Richardom Pánikom v zostave triumfovali na domácom ľade nad Winnipegom 4:1 v nedeľňajšom stretnutí zámorskej NHL.

Dvadsaťosemročný krídelník absolvoval 11:27 min, počas ktorých zablokoval jednu strelu súpera a pridal jeden "bodyček". V 52. min inkasoval menší trest za nedovolené bránenie, ale Winnipeg presilovú hru nevyužil.

Domáci zvíťazili už v treťom zápase po sebe a spravili tak radosť niekdajšiemu kapitánovi tímu Shanovi Doanovi, ktorého číslo pred stretnutím počas krátkeho ceremoniálu putovalo pod strechu tamojšej Gila River Areny.

Domáca Ottawa podľahla Calgary tesne 1:2. V drese zdolaného tímu absolvoval necelých 18 min slovenský bek Christián Jaroš. Do štatistík si pripísal jeden mínusový bod, prezentoval sa aj jedným "hitom" a zablokoval 3 strely súpera.

Štvrtú prehru Senators v neprerušenej sérii zariadil 41 sekúnd pred koncom tretej tretiny útočník Calgary Austin Czarnik.

Prečítajte si tiež: Celú kariéru odohral za jeden klub, Arizona vyradí číslo tímovej legendy Čítajte

"Konečne sa cítim veľmi dobre. Mesiac som nehral a bolo to náročné obdobie. Teraz sa snažím veľa strieľať na bránku a vychádza to," uviedol podľa nhl.com 26-ročný Američan, ktorý sa vrátil do zostavy Flames 16. februára po tom, čo bol v deviatich zápasoch v pozícii zdravého náhradníka. Teraz skóroval štvrtýkrát v ostatných piatich dueloch.

"Sme veľmi šťastní, že sa mu darí. Nehral veľa zápasov a odkedy sa vrátil, prezentuje sa vo výbornom svetle. Nielenže strieľa góly, ale je dobrý aj bez puku, robí veľa malých detailov, ktoré tvoria celok, a sme radi, že je za to odmenený aj gólmi," chválil spoluhráča krídelník Calgary Mikael Backlund.

Jediný gól Ottawy strelil v 36. min Brady Tkachuk. Bol to preňho špeciálny zápas, pretože za Calgary nastúpil jeho starší brat Matthew. V zámorskej profilige na seba natrafili vôbec prvýkrát.

V úvodnom nedeľňajšom súboji zámorskej hokejovej NHL hráči Washingtonu zvíťazili v domácom prostredí nad New Yorkom Rangers 6:5 po predĺžení.

Na úvodný zásah hosťujúceho Kreidera z 21. sekundy duelu odpovedali domáci gólmi Bäcströma, Kempného a Wilsona. Rangers sa potom podarilo vyrovnať zásluhou Skjeia a Veseya.

Capitals opäť získali dvojgólový náskok zásahmi Dowda a Backström, ale hostia sa nevzdali a Namestnikov so Skjeiom zariadili remízu 5:5 po tretej tretine. V záverečnej minúte predĺženia triumf domácich zariadil Kuznecov. Washington si úspechom upevnil piatu pozíciu v hodnotení Východnej konferencie.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Washington - New York Rangers 6:5 po predĺžení (2:1, 1:1, 2:3 - 1:0)

Góly: 19. Backström (Carlson, Oshie), 20. Kempný (Connolly, Burakovsky), 26. T. Wilson, 43. Dowd (Boyd, Orpik), 44. Backström, 65. Kuznecov (Ovečkin, Orlov) - 1. Kreider (Vesey, Zibanejad), 39. Skjei (Brickey, L. Andersson, 41. Vesey, 47. Namestnikov (Pionik, DeAngelo), 60. Skjei (Shattenkirk, Zibanejad)

Detroit Red Wings - San Jose Sharks 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)

Góly: 15. Helm (Abdelkader, Green), 20. Nyquist (D. Larkin, Tyler Bertuzzi), 28. Green (Abdelkader, Mantha) - 4. Heed (Vlasic, Labanc), 34. Burns (Meier, Couture), 36. Pavelski (J. Thornton, Burns), 37. Pavelski (Vlasic, Hertl), 59. Pavelski (Couture)

Chicago Blackhawks - Dallas Stars 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Góly: 23. Kunitz (Krüger, Keith), 36. Caggiula (Keith, E. Gustafsson), 45. P. Kane (E. Gustafsson) - 12. Faksa (Zuccarello, Dickinson), 18. A. Radulov (Heiskanen), 22. Zuccarello (Seguin, Lindell), 49. Spezza (A. Radulov, J. Klingberg)

Načítavam video...

Minnesota Wild - St. Louis Blues 2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 32. Zucker (E. Staal, Brodin), 63. Donato (Parise, Brodin) - 48. Pietrangelo (Bozak, Tarasenko)

Ottawa Senators - Calgary Flames 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 36. B. Tkachuk (Chabot) - 5. Backlund (S. Bennett), 60. Czarnik (Frolík, Jankowski)

/Obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 15:10 minúty, pripísal si jeden mínusový bod, zaznamenal jeden hitm tri zablokované strely a jednu stratu puku/

Arizona Coyotes - Winnipeg Jets 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 6. Richardson (Hinostroza, Goligoski), 28. Crouse (Hjalmarsson, Ekman-Larsson), 34. Keller (Galchenyuk, Goligoski), 60. J. Archibald - 3. Laine (Wheeler, Connor)

/ÚtočníkRichard Pánik (Arizona) odohral 11:27 min, zaznamenal 2 trestné minúty, 1 "hit" a zablokoval 1 strelu súpera/