Manchester United sa počas jedného polčasu zranili až štyria hráči

David De Gea vychytal 100. čisté konto

Manchester United.Manchester United.(Zdroj: SITA)

MANCHESTER. V nedeľňajšom dueli 27. kola anglickej Premier League 2018/2019 medzi futbalistami Manchestru United a FC Liverpool síce chýbalo gólové korenie, nebola však núdza o zaujímavé momenty.

Po stretnutí na Old Trafforde naďalej platí, že dočasný nórsky tréner United Ole Gunnar Solskjaer v anglických súťažiach ešte neprehral. Liverpool sa po remíze opäť posunul na líderskú pozíciu o bod pred minulosezónneho šampióna Manchester City.

Liverpool bol rád aj za bod

"Čisté konto je pozitívne, pretože na tomto štadióne sa nehrá ľahko. Nevytvorili sme si však toľko šancí, ako by sme chceli, a preto sme sklamaní, že sme nevyhrali. Nemali sme dobrý pohyb ani finálne prihrávky."

,,United sú sebavedomý a dobre organizovaný tím. Musíme zlepšiť hru, a to najmä vo chvíľach, keď máme loptu na svojich kopačkách," povedal pre televíziu Sky Sports stredopoliar "LFC" James Milner.

Prečítajte si tiež: V najslávnejšom anglickom derby gól nepadol, Arsenal rozhodol v prvom polčase

Hostia mohli byť radi aj za zisk bodu. Krátko pred koncom si Kamerunčan Joel Matip zrazil loptu do vlastnej siete, ale mužstvo trénera Jürgena Kloppa zachránilo postavenie centrujúceho Chrisa Smallinga v tesnom ofsajde.

"Bol to taký zvláštny zápas. Vstúpili sme doň dobre, ale všetky zranenia mali vplyv na tempo stretnutia. Museli sme nútene vystriedať ´Bobbyho´ Firmina, čo pre nás bola katastrofa. Nevedeli sme chytiť správny rytmus. Bol to duel bez výraznejších vzruchov, máme však ďalší bod," skonštatoval Klopp.

Do diania už v úvodnej štyridsaťpäťminútovke výrazne zasiahli zranenia viacerých hráčov. Domáci tréner Solskjaer si už do prestávky vyčerpal všetky striedania, keď musel stiahnuť z hry zdravotne indisponovaných Andera Herreru, Juana Matu a Jesseho Lingarda.

De Gea nemal veľa práce

Posledný menovaný pritom prišiel na trávnik v 25. min namiesto Matu, ale už v 43. min prepustil svoje miesto Alexisovi Sánchezovi. Na strane hostí nedohral spomenutý Roberto Firmino, v 31. min ho vystriedal Daniel Sturridge.

"Všetko, čo sa v prvom polčase mohlo pokaziť, sa aj pokazilo. Mali sme až štyroch zranených, no Marcusa Rashforda sme museli ponechať v hre a zdalo sa, že to bude ťažký zápas. Nepamätám si však žiadnu gólovú príležitosť v podaní Liverpoolu."

,,Aj keď hostia mali veľké držanie lopty, nepamätám si žiadny zákrok Davida De Geu," podotkol Solskjaer, ktorý nastúpil do funkcie po decembrovej prehre United práve s Liverpoolom (1:3).

Španielsky gólman De Gea nemal v zápase veľa práce, poľahky sa tak dopracoval k jubilejnému 100. čistému kontu v Premier League.

Stal sa iba siedmym brankárom v dejinách súťaže, ktorý to dokázal vo farbách jedného klubu. V tíme ManUnited sa v minulosti rovnaký zápis podaril legendárnemu Dánovi Petrovi Schmeichelovi.