Michalovčan Kira neinkasoval už 412 minút. Je to najviac v súťaži

Na snímke uprostred Andraž Šporar (Slovan) strieľa tretí gól počas 14. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 3. novembra 2018 v Bratislave. (Autor: Pavel Neubauer TASR)
SITA|25. feb 2019 o 11:17

Michalovce neprehrali už šesť zápasov.

MICHALOVCE. Brankár slovenského futbalového klubu MFK Zemplín Michalovce Matúš Kira si po víkendovom 20. kole Fortuna ligy 2018/2019 drží najdlhšiu sériu bez inkasovaného gólu v tomto ligovom ročníku.

Dvadsaťštyriročný rodák z Košíc neinkasoval už 412 minút a prekonal doterajšieho tohtosezónneho lídra Igora Šemrinca z AS Trenčín (325 minút, pozn.). Michalovce v sobotu doma remizovali s Nitrou (0:0).

MPrišli síce o päťzápasovú víťaznú sériu, na druhej strane však natiahli šnúru bez prehry už na šesť ligových duelov. Dve kolá pred koncom základnej časti FL sú v tabuľke na 5. mieste a sú blízko k tomu, aby v nadstavbe účinkovali v tzv. skupine o titul.

Domov»Futbalnet»Michalovčan Kira neinkasoval už 412 minút. Je to najviac v súťaži