Základ úspechu položili už v prvom kole.

Majstrovstvách sveta v severských disciplínach - Seefeld:

Súťaž družstiev v skokoch na lyžiach - ženy - finále:

5.Rusko820,3
6.Japonsko806,1
7.Francúzsko718,1
8.Taliansko690,5

SEEFELD. Nemecko ovládlo utorkovú premiérovú súťaž ženských družstiev v skokoch na lyžiach na majstrovstvách sveta v severských disciplínach v rakúskom Seefelde.

Juliane Seyfarthová, Ramona Straubová, Carina Vogtová a Katharina Althausová zdolali v celkovom súčte o 9,6 bodu domáce družstvo, bronz získali Nórky.

Nemky získali vôbec prvý titul v disciplíne, ktorá v Rakúsku zažila premiéru na MS. Základ úspechu položili už v prvom kole, ktoré ovládli o 10,2 bodu pred Nórkami.

Napodobnili tak mužov, ktorí triumfovali v nedeľu. Individuálne preteky tiež patrili Nemcom, keď v sobotu zvíťazil Markus Eisenbichler pred Karlom Geigerom.

V celkovej medailovej bilancii je Nemecko na druhom mieste za Nórskom so ziskom piatich zlatých a jednej bronzovej. Severania majú na konte 14 pódiových umiestnení (6 - 3 - 5).

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Nemky ovládli premiérovú súťaž ženských družstiev na šampionáte v Seefelde