Rafael Nadal.
Rafael Nadal. (Autor: SITA/AP)
SITA|28. feb 2019 o 07:51

Pozrite si výsledky zápasov turnaja ATP v Acapulcu.

ACAPULCO. Španiel Rafael Nadal ako najvyššie nasadený hráč prehral s Austrálčanom Nickom Kyrgiosom 6:3, 6:7 (2), 6:7 (6) v 2. kole dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 500 v mexickom Acapulcu.

Mimoriadne vyrovnaný zápas trval 3 hodiny a 3 minúty a Nadal nevyužil tri mečbaly za stavu 6:3 v tajbrejkovej koncovke tretieho setu. Španielsky ľavák v zápase ani raz neprehral svoje podanie, ale zároveň premrhal až 9 z 10 brejkových príležitostí. Jeho premožiteľ si pomohol 21 esami.

Nadal je dvojnásobný víťaz z Acapulca z rokov 2005 a 2013, v sezóne 2017 neuspel vo finále. Na mexickom "harde" má aktuálne zápasovú bilanciu 15:2. Súperom Kyrgiosa vo štvrťfinále bude Švajčiar Stan Wawrinka, ktorý si poradil s Američanom Stevom Johnsonom (7.) 7:6 (5), 6:4.

Výsledky stretnutí stredajšieho 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 500 Abierto Mexicano Telcel v mexickom Acapulcu (dotácia 1 642 795 USD, tvrdý povrch):