Jarl Magnus Riiber. (Autor: Matthias Schrader TASR/AP)
SITA|28. feb 2019 o 16:19

Nór je zároveň predčasným držiteľom veľkého krištáľového glóbusu.

Majstrovstvá sveta v klasických lyžiarskych disciplínach - Seefeld - štvrtok:

Severská kombinácia - Preteky jednotlivcov (skok na lyžiach HS-109, beh na lyžiach 10 km Gundersenovou metódou):

1.Jarl Magnus RiiberNórsko25:01,3 min
2.Bernhard GruberRakúsko+1,4 s
3.Akito WatabeJaponsko+4,6 s
4.Franz-Josef RehrlRakúsko+29,8 s
5.Ilkka HerolaFínsko+36,4 s
6.Espen BjörnstadNórsko+41,4 s

SEEFELD 28. februára (SITA) - Nór Jarl Magnus Riiber získal zlatú medailu vo štvrtkových pretekoch v severskej kombinácii na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v rakúskom Seefelde.

Do cieľa prišiel v čase 25:01,3 min a dosiahol svoje premiérové celkové prvenstvo na svetovom šampionáte. Dvadsaťjedenročný talentovaný "združenár" ovládol už skoky z mostíka HS-109 a na trať sa vydal s náskokom pred ostatnými súpermi.

Pred posledným bežeckým kolom ho však dobehli viacerí konkurenti, pričom tempo s ním držali najmä domáci pretekár Bernhard Gruber, ktorý skončil napokon druhý s tesným mankom 1,4 s, a Japonec Akito Watabe. Ten si napokon na krk zavesil bronzovú medailu, keď za víťazom zaostal o 4,6 s.

Riiber je okrem najnovšej pozície majstra sveta zároveň predčasným držiteľom veľkého krištáľového glóbusu v rámci Svetového pohára 2018/2019.

Do svojej zbierky v aktuálnej sezóne tak pridal ďalší veľký úspech a vynahradil si zaváhanie z minulotýždňových piatkových individuálnych pretekov, keď ako favorit skončil až na 5. mieste. Víťaz prvej individuálnej disciplíny z Nemecka Eric Frenzel skončil prekvapivo až na 16. mieste s odstupom 1:23,5 min na víťaza.

Aktuálne témy»Severská kombinácia»Riiber potvrdil pozíciu favorita a v Seefelde získal zlato v severskej kombinácii