Slovenský brankár Matej Tomek. (Autor: SITA/AP)

Svetová zimná univerziáda 2019 - Krasnojarsk, Rusko

Rusko - Slovensko 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 56. Rudenkov, 63. Morozov - 9. Vybiral

Zostava SR: Tomek - Bačik, Ďurkech, Vyskoč, Gábor, Jendroľ, Kasanický, Mihalko - Smolka, Vybiral, Zlocha, Šiška, Rzavský, Marcinek, Ondris, Fedorko, Klema, Šmída, Ligas, Tatar, Mikula. Tréner: Ivan Feneš

KRASNOJARSK. Slovenskí hokejisti prehrali s domácim tímom 1:2 po predĺžení v úvodnom vystúpení na 29. Svetovej zimnej univerziáde v ruskom Krasnojarsku.

Zverenci Ivana Feneša sa ujali vedenia v 9. minúte, keď po úspešnom absolvovaní dvojnásobného oslabenia skóroval útočník tipsportligového Liptovského Mikuláša Vladimír Vybiral.

• 3:00 Slovensko - Maďarsko

Favorizovaní Rusi, ktorí sú obhajcami zlata z ostatných dvoch univerziádnych turnajov, reagovali zvýšenou útočnou aktivitou.

Brankára Mateja Tomeka zasypali v priebehu riadneho hracieho času 42 strelami, ale vyrovnania sa dočkali až v 56. minúte po zakončení Igora Rudenkova spomedzi kruhov.

O víťazovi stretnutia napokon rozhodlo až predĺženie. V ňom Slováci najskôr nevyužili presilovku vo výhodnom formáte štyroch proti trom a následne inkasovali z hokejky Jegora Morozova.

Slovenskí vysokoškoláci získali do tabuľky základnej A-skupiny prvý bod. V Krasnojarsku ich čakajú ešte minimálne štyri duely.

Postupne si zmerajú sily s Českom (3. 3. o 10.00 h SEČ), Japonskom (5. 3. o 10.00 h SEČ), USA (7. 3. o 6.30 h SEČ) a s Maďarskom (8. 3. o 3.00 h SEČ).

Do semifinálových bojov postúpia dva najlepšie tímy z oboch skupín.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí hokejisti na univerziáde podľahli domácemu Rusku až po predĺžení