Tomáš Jurčo.
Tomáš Jurčo. (Autor: Archív SME - Gabriel Kuchta)
TASR|2. mar 2019 o 08:58

Súperom Jurča bol aj krajan Studenič.

NEW YORK. Slovenský hokejista Marko Daňo pomohol v noci na sobotu v zámorskej AHL dvomi asistenciami k výhre Manitoby na ľade Belleville 3:2 po predĺžení.

Dvadsaťštyriročný útočník prihral aj na víťazný gól Setha Griffitha v druhej minúty predĺženia, v zápase si pripísal i dva plusové body a tri strelecké pokusy.

Víťazný debut v drese Charlotte absolvoval slovenský krídelník Tomáš Jurčo, Checkers si doma poradili s Binghamtonom 4:2.

Jurčo nebodoval, rovnako ako Marián Studenič v drese hostí.

Dvadsaťšesťročný Jurčo prišiel do tímu Charlotte Checkers, ktorý je farmou klubu NHL Carolina Hurricanes, tesne pred uzávierkou výmien z organizácie Floridy.

Sezónu odštartoval po operácii platničky až v januári v drese floridského rezervného tímu Springfield Thunderbirds.

Domov»Hokej»NHL»Jurčo debutoval v drese farmárskeho tímu Caroliny, Daňo si pripísal dva body