MS v klasických lyžiarskych disciplínach 2019 - Seefeld, Rakúsko (severská kombinácia)

Súťaž družstiev (skoky na lyžiach HS-109, beh na 4x5 km):

Zloženie štafiet:

• Nórsko: Jarl Magnus Riiber, Jan Schmid, Jörgen Graabak a Espen Björnstad
  • Nemecko: Eric Frenzel, Fabian Riessle, Johannes Rydzek a Vinzenz Geiger
  • Rakúsko: Mario Seidl, Franz-Josef Rehrl, Bernhard Gruber a Lukas Klapfer

SEEFELD. Nórski reprezentanti v severskej kombinácii sa stali víťazmi sobotňajšej súťaže družstiev na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v rakúskom Seefelde.

Kvarteto v zložení Jarl Magnus Riiber, Jan Schmid, Jörgen Graabak a Espen Björnstad triumfovalo časom 50:15,5 minúty.

V dramatickom finiši skončili na druhom mieste reprezentanti Nemecka, ktorí na víťaznú štvoricu stratili jednu sekundu. Tretie miesto obsadili domáci Rakúšania.

Tým sa podarilo ovládnuť skokanskú časť pretekov, v cieli však napokon brali bronz s päťsekundovým odstupom na víťazov.

Víťazné družstvo Nórov viedol v závere trate Riiber, ktorý získal svoju druhú zlatú medailu v priebehu troch dní.

V sobotu úspešne nadviazal na štvrtkové individuálne preteky, v ktorých 21-ročný rodák z Osla tiež vybojoval celkový triumf.

V Seefelde sa v záverečných pretekoch združenárov na šampionáte skákalo zo stredného mostíka HS-109, nasledoval štafetový beh na lyžiach na 4x5 km.

Nóri si vybojovali už dvanáste najvyššie pódiové umiestnenie a celkovo 22. medailu, čím vylepšili vlastný rekord, keď sa pred štyrmi rokmi radovali 20-krát.

Na šampionáte je v hre ešte šesť medailí (sobotňajšia súťaž miešaných družstiev v skokoch na lyžiach a v nedeľu beh na lyžiach na 50 km s hromadným štartom.)

Aktuálne témy»Severská kombinácia»Nóri prekonali vlastný rekord, triumfovali aj v združenárskej štafete