Ondrej Duda (v strede) so svojimi spoluhráčmi.
Ondrej Duda (v strede) so svojimi spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. mar 2019 o 18:33

Slovák striedal až v úplnom závere.

BERLÍN. Futbalisti Herthy Berlín zvíťazili v sobotňajšom domácom stretnutí 24. kola nemeckej Bundesligy nad hráčmi Mainzu 2:1.

Slovenský reprezentant Ondrej Duda odohral v drese Herthy takmer celý zápas, keď striedal až v 90.+3. minúte. Do štatistík sa nezapísal.

Jeho spoluhráč Peter Pekarík absentoval pre zranenie.

Schalke na vlastnom ihrisku utrpelo debakel od Düsseldorfu 0:4. Domáci v uplynulých piatich ligových zápasoch strelili iba jeden gól a inkasovali dvanásťkrát.

Dobrú fazónu potvrdil Frankfurt, ktorý si poradil s Hoffenheimom 3:2, hoci v 89. minúte ešte prehrával 1:2.

V domácej súťaži neprehral už sedem duelov a v tabuľke je piaty s trojbodovým mankom na štvrtú priečku zaručujúcu účasť v Lige majstrov.

Na tej figuruje Borussia Mönchengladbach, ktorá doma nestačila na Bayern Mníchov 1:5. Hostia viedli už po 11 minútach o dva góly zásluhou Javiho Martineza a Thomasa Müllera.

Borussia síce skorigovala ešte v prvom polčase, ale po zmene strán inkasovala trikrát. Dva góly dosiahol kanonier Robert Lewandowski.

Bayern využil piatkové zaváhanie lídra tabuľky Dortmund a bodovo sa dotiahol. Na druhom mieste zaostáva iba o skóre.

Bundesliga - 24. kolo:

• Frankfurt - Hoffenheim 3:2 (1:1)

Góly: 20. Rebič, 89. Haller, 90.+ Paciencia - 43. Joelinton, 60. Belfodil

ČK: 66. Kasim (Hoffenheim) po druhej ŽK

• Hertha Berlín - Mainz 2:1 (0:0)

Góly: 50. Grujič, 60. Stark - 46. Stark (vlastný)

Góly: 62. a 84. Kownacki, 36. Lukebakio (z 11 m), 68. Raman

• Mönchengladbach - Bayern Mníchov 1:5 (1:2)

Góly: 37. Stindl - 47. a 90 Lewandowski (druhý z 11 m), 2. Martinez, 11. Müller, 75. Gnabry

Domov»Futbal»Nemecko»Hertha v zostave s Dudom bodovala naplno, Bayern sa dotiahol na Dortmund