Volko bude bojovať o medailu, na halových ME postúpil už do finále

Ján Volko.
Ján Volko. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. mar 2019 o 20:33

Slovák vyhral druhé semifinále.

GLASGOW. Obhajca striebra z Belehradu 2017, slovenský reprezentant Ján Volko, vyhral druhé semifinále behu na 60 metrov na halových majstrovstvách Európy v atletike v škótskom Glasgowe časom 6,61 sekundy.

Volko skončil o stotinu pred Holanďanom Van Goolom (6,62) a majstrom Európy 2017 do 23 rokov na 100 metrov Edoburunom z Veľkej Británie (6,63).

Zverenec trénerského dua Naďa Bendová - Róbert Kresťanko sa do finále kvalifikoval semifinálovým najlepším časom.

Ján Volko a jeho tréning: fotogaléria

27.7.2020

Okrem neho sa o medaily pobijú ešte spomenutí Van Gool (6,62) a Edoburun (6,63), ďalej Grék Zíkos (6,64), obhajca titulu Kilty z Veľkej Británie (6,64), Turek jamajského pôvodu Barnes (6,65), Golitin z Francúzska (6,67) a Nemec Kranz (6,67).

Dvadsaťdvaročný Volko dosiahol svoj šiesty najlepší čas v kariére.

"Teraz sa už len budem snažiť, aby som mal čistú hlavu, finále si chcem užiť a zvládnuť tak, aby som bol spokojný," reagoval v cieli. "Samozrejme, postup ma potešil, splnil som si základný cieľ."

Finále je na programe o 21:50 SEČ. Doň sa nedostal Šimon Bujna, ktorý v treťom semifinále finišoval ôsmy za 6,86 sekundy a celkovo ho klasifikovali na 23. mieste.