Detva zdolala Nové Zámky a vyrovnala stav, v maďarskom derby opäť uspela Budapešť

V oboch zápasoch sa predlžovalo.

Momentka zo zápasu Nové Zámky - Detva.Momentka zo zápasu Nové Zámky - Detva.(Zdroj: SITA)

NOVÉ ZÁMKY. Hokejisti Detvy zvíťazili v Nových Zámkoch 4:3 po predĺžení v sobotňajšom druhom stretnutí série predkola play off a vyrovnali stav na 1:1 na zápasy.

Prvé víťazstvo vo vyraďovacej časti zariadil pre Detvu v 9. minúte predĺženia Kurtis McLean. Séria pokračuje v Detve v pondelok 4. marca.

Hráči tímu MAC Budapešť zvíťazili aj v druhom stretnutí série, v sobotu zdolali svojho súpera z Miškovca 3:2 po predĺžení.

Tipsport liga - predkolo play off (hrá sa na tri víťazstvá):

Nové Zámky - Detva 3:4 pp (1:3, 1:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 3. Urban (Bajtek, Andersons), 21. Štrauch (Urban), 60. Bajtek (Kudla, Urban) - 1. Puliš (Ščurko), 5. Gachulinec (T. Török), 11. Tibenský (F. Fekiač, McLean), 69. McLean (Betker)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Baluška - J. Tvrdoň, Synek, 661 divákov

Nové Zámky: Kristín (11. Košarišťan) - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Dundáček, M. Novák - Bajtek, Urban, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, Jakúbek - T. Pospíšil, Hruška, E. Šimun - Ondrušek, B. Fábry, Rogoň

Detva: R. Petrík - Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec - Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson - Tibenský, McLean, Král - T. Török, Matúš Chovan. Martin Ďaloga

/stav série 1:1/

Miškovec - Budapešť 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 9. Galanisz (Magosi), 15. Pance (D. Kiss) - 34. Langkow (Bodó, Orban), 44. Dudás (J. Brown, Danserau), 66. Brown (Langkow, Dudás) 1095 divákov

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1 , oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Korba - Šoltés, Kollár, 1095 divákov

Miškovec: Vay - D. Kiss, N. Crawford, Vojtkó, Szirányi, J. Milam, Láda - Kulmala, Vas, Pance - Magosi, Loiseau, R. Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Ritó, Hajós, Albert

Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Garát, Burt, Vokla, G. Bugár - Bodó, Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, B. Majoross, Pápa - Szigeti, Kreisz, Odnoga