Černák odohral v NHL ďalší veľký zápas, vyhlásili ho za prvú hviezdu

Bodovali traja slovenskí hokejisti.

NEW YORK. Slovenský obranca Erik Černák strelil gól a pridal aj asistenciu v nočnom stretnutí NHL medzi Tampou Bay a Ottawou (5:1).

Černák najprv v 8. minúte pasom cez šírku klziska prihral kolegovi z obrany Ryanovi McDonaghovi na druhý gól svojho tímu a v 24. minúte strelou švihom z útočného pravého kruhu upravil na priebežných 3:1.

Celkovo sa vo vydarenom zápase prezentoval aj tromi strelami, štyrmi bodyčekmi, jednou zablokovanou strelou a dvoma plusovými bodmi.

To všetko mu vynieslo ocenenie prvá hviezda zápasu.

Slovenskí bratranci si zahrali proti sebe

Černák má v tejto sezóne už jedenásť kanadských bodov za tri góly a osem asistencií a k tomu aj sedemnásť plusových bodov.

Dvadsaťjedenročného košického rodáka si však jeho zamestnávateľ z Tampy cení najmä pre jeho defenzívnu kvalitu.

V súboji najlepšieho s najslabším tímom súťaže sa predstavil aj ďalší slovenský obranca Christián Jaroš v drese Ottawy. Jeho štatistický zápis obsahoval dve strely, dva bodyčeky a jeden mínusový bod.

Zaujímavosťou je, že Černák a Jaroš sú bratranci.

Prečítajte si tiež: Sú bratranci, vyrastali v Košiciach. Teraz udivujú v zámorskej NHL

"Hrali sme výborne. Dobre sme sa hýbali a skvelo si prihrávali. Celkovo v porovnaní s predchádzajúcim zápasom proti Bostonu sme zlepšili našu hru v defenzíve, na mítingu sme si to rozobrali a dnes to bolo v každom ohľade oveľa lepšie," uviedol Černák v pozápasovom rozhovore na oficiálnom webe tímu.

K svojim pocitom na ľade dodal: "Zo zápasu na zápas sa cítim lepšie, najmä v ofenzívnej činnosti. Snažím sa zapájať čo najviac a hľadať spoluhráčov. Som rád, keď mi to vychádza."

Tampa Bay je so 104 bodmi neohrozený líder NHL. V sobotu dosiahli jej hráči 50. víťazstvo v sezóne, potrebovali na to len 66 stretnutí.

Tak skoro sa na métu 50 triumfov dostali predtým iba hokejisti Detroitu Red Wings v slávnej ére v sezóne 1995/1996.

Na piatich góloch proti Ottawe sa podieľali obrancovia štyrmi gólmi a celkovo až deviatimi kanadskými bodmi, čo je vyrovnaný klubový rekord.

"Chceme vyhrať čo najviac zápasov. Výborne sme sa vrátili na správnu cestu po prehre s Bostonom," zhodnotil skúsený švédsky zadák Victor Hedman, autor gólu aj asistencie, na oficiálnom webe NHL.

Načítavám video...

Bodovali aj Pánik a Marinčin

Celkovo sa v desiatich zápasoch sobotňajšieho programu v NHL predstavilo osem slovenských hokejistov a dokopy získali päť bodov.

Ďalšiu úspešnú noc má za sebou útočník Arizony Richard Pánik. Po štvrtkovom trojbodovom zásahu proti Vancouvru tentoraz pridal dve asistencie a zaslúžil sa o víťazstvo Coyotes nad Detroitom Red Wings 3:1.

Obranca Martin Marinčin raz asistoval pri víťazstve Toronta nad Buffalom (5:2).

DeBrusk odviedol výbornú robotu, keď vyhral súboj. Posunul puk na Bergerona a ten mi tradične ponúkol fenomenálnu prihrávku. Mal som veľa času a namieril som do zadnej časti bránky.

Brad Marchand popísal svoj gól

Marinčin, ktorý sa len nedávno po dlhšom čase vrátil do zostavy Maple Leafs, sa počas 15:30 minúty na ľade solídne prezentoval aj dvomi strelami, dvoma bodyčekmi, dvomi zablokovanými strelami a dvoma plusovými bodmi.

Ďalší štyria Slováci už nebodovali.

Útočník Peter Cehlárik a kapitán Zdeno Chára boli pri víťazstve Bostonu nad New Jersey 1:0. Pred Jaroslavom Halákom dostal prednosť v bránke Bruins Fín Tuukka Rask a pripísal si 44. čisté konto v kariére v NHL, tretie v tejto sezóne.

Boston bodoval v šestnástom zápase v neprerušenej sérii, v riadnom hracom čase jeho hráči neprehrali od 19. januára 2019. Rozhodujúci a jediný gól padol z hokejky Brada Marchanda už v 3. minúte v presilovej hre.

"DeBrusk odviedol výbornú robotu, keď vyhral súboj. Posunul puk na Bergerona a ten mi tradične ponúkol fenomenálnu prihrávku. Mal som veľa času a namieril som do zadnej časti bránky," popísal Marchand svoj 27. gólový moment sezóny.

Crosby sa dostal pred Jágra

V zápase Montreal - Pittsburgh (1:5) sa neujala ani jedna z piatich striel v podaní Tomáša Tatara. Slovenský útočník ukončil súboj s dvoma mínusovými bodmi.

Prvou hviezdou sa stal kapitán Pittsburghu Sidney Crosby, autor gólu a troch asistencií.

Vo svojom štvrtom viacbodovom zápase v sérii Crosby strelil 440. gól vo farbách Penguins, čím sa dostal na druhé miesto v klubových štatistikách pred Jaromíra Jágra.

Najlepším strelcom histórie Penguins zostáva Mario Lemieux s obrovským náskokom a 690 gólmi na konte.

"V tejto časti sezóny je pre nás každý zápas veľká motivácia, lebo sa hrá o dôležité body. Teraz je všetko o víťazstvách, ktoré sú veľmi potrebné. Každý z nás sa preto snaží vystupňovať svoj výkon na maximum," uviedol Crosby.

Minimálne štyri body v jednom zápase zaznamenal po tridsiaty druhý raz, čo je najviac medzi aktívnymi hráčmi.

Hokejisti Edmontonu s obrancom Andrejom Sekerom v zostave triumfovali nad hráčmi Columbusu 4:0 na jeho ľade. Rodák z Bojníc odohral viac ako 16 minút a prezentoval sa jednou strelou na bránku a jedným bodyčekom.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Columbus - Edmonton 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Góly: 7. Kassian (Draisaitl, K. Russell), 26. Currie (Draisaitl, McDavid), 29. Draisaitl (McDavid), 35. Chiasson (McDavid, K. Russell)

/obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 16:09 minúty, raz vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa aj jedným bodyčekom a jednou stratou puku/

Los Angeles - Chicago 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Góly: 3. D. Brown (Doughty, Quick), 5. Walker (A. Kempe, Carter), 16. Kovaľčuk (Carter, Leipsic), 29. A. Kempe (Brodzinski), 45. Leipsic (Kovaľčuk), 59. D. Brown (Kopitar) - 19. Perlini (Koekkoek, Strome), 23. Perlini (Crawford), 27. Murphy (Kunitz, Hayden)

Boston - New Jersey 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 3. Marchand (Bergeron, DeBrusk)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) presedel zápas na striedačke/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 22:13 minúty a prezentoval sa dvomi stratami puku/

/útočník Peter Cehlárik (Boston) odohral 8:45 minúty, trikrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa tiež jedným bodyčekom a dostal dve trestné minúty za podrazenie/

Florida - Carolina 3:4pp (2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 6. Borgström (Hunt, Pysyk), 12. Pysyk (J. McGinn, Borgström), 46. Borgström (J. McGinn, Hunt) - 2. B. McGinn, 3. McKegg (Wallmark, T. van Riemsdyk), 49. Pesce (J. Staal), 62. Aho (Niederreiter)

Montreal - Pittsburgh 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Góly: 28. Gallagher (Danault) - 1. Crosby (Guentzel, McCann), 5. Malkin (Crosby, Kessel), 9. Guentzel (Crosby), 27. Guentzel (Crosby, Gudbranson), 59. McCann (M. Pettersson, Guentzel)

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:54 minúty, pripísal si dva mínusové body, päťkrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa aj dvomi bodyčekmi, jednou zablokovanou strelou a štyrmi stratami puku/

Tampa Bay - Ottawa 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly: 8. Hedman (Cirelli, Girardi), 9. McDonagh (ČERNÁK, Kučerov), 24. ČERNÁK (Killorn, Coburn), 36. Kučerov (Hedman, Erne), 42. Sergačev (Coburn, Killorn) - 10. Duclair (Gibbons, Bödker)

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18:44 minúty, strelil gól a asistoval, okrem dvoch kanadských si pripísal aj dva plusové body, trikrát vystrelil na bránku, prezentoval sa tiež štyrmi bodyčekmi a zablokovanou strelou, vyhlásili ho za prvú hviezdu stretnutia/

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 16:45 minúty, pripísal si mínusový bod, dvakrát vystrelil na bránku súpera a prezentoval sa aj dvomi bodyčekmi/

Toronto - Buffalo 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)

Góly: 5. Tavares (Marner, MARINČIN), 20. Rielly (Matthews, Hainsey), 36. Petan (Moore), 40. Zajcev (Marner, Tavares), 59. Marner (Tavares, Muzzin) - 6. Pominville (Girgensons, Scandella), 8. Sheary (Okposo)

/obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 15:30 minúty, raz asistoval, pripísal si aj dva plusové body, dvakrát vystrelil na bránku, prezentoval sa tiež dvomi bodyčekmi a dvomi zablokovanými strelami/

Arizona - Detroit 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 6. Archibald (Ekman-Larsson, Hjalmarsson), 16. Ekman-Larsson (Hinostroza, PÁNIK), 45. Hinostroza (Chychrun, PÁNIK) - 28. Larkin (Kronwall, Mantha)

/útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 14:51 minúty, dvakrát asistoval a okrem dvoch kanadských si pripísal aj dva plusové body, raz vystrelil na bránku súpera/

St. Louis - Dallas 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 36. Pietrangelo (Sundqvist, Edmundson) - 17. Jamie Benn (Fedun), 19. J. Klingberg (Comeau, Janmark), 38. Jamier Benn (Seguin, J. Klingberg), 60. Jamie Benn (J. Klingberg)

Calgary - Minnesota 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)

Góly: 30. Monahan (J. Gaudreau, Giordano), 55. Hamonic (Backlund, Hanifin) - 4. E. Staal (Zucker, Greenway), 45. Read, 52. Suter (Greenway), 60. Donato (Spurgeon, Suter)