Volko: Ďakujem Bohu, že som dobehol. Trénerka dva týždne nespávala

Ján Volko (druhý sprava) počas finále v behu na 60 metrov na HME v atletike 2019. (Autor: TASR/AP)
Juraj Berzedi|3. mar 2019 o 10:48

Volko zvíťazil napriek zraneniu.

Rozhovor pre denník SME

Po dobehnutí do cieľa bol chvíľu v neistote. Keď sa na svetelnej tabuli objavila pri jeho mene jednotka, zvalil sa na zem.

Slovenský šprintér JÁN VOLKO sa stal v škótskom Glasgowe halovým majstrom Európy na 60 metrov. "Nemyslím si, že bude extrémne veľká oslava," priznal skromne 22-ročný rodák z Bratislavy.

Ako sa vám zobúdzalo s pocitom, že ste majstrom Európy?

"Veľa som toho nenaspal, zaspal som až okolo štvrtej nadránom. Mal som v sebe veľký adrenalín z pretekov aj z víťazstva. Okolo tretej v noci som mal v sebe stále veľa energie, zrejme aj zo zvyškov kofeínu, ktorý som mal v tele. Je to úžasný pocit, ale ešte stále mi poriadne nedochádza, čo sa stalo."

Za jeden deň ste odbehli rozbeh, semifinále i finále. Navyše s boľavým zadným stehenným svalom. Ako ste to zvládali po fyzickej a psychickej stránke?

"Pred rozbehom sme boli všetci v tíme poriadne nervózni, čo sa stane a či sval vydrží.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Volko: Ďakujem Bohu, že som dobehol. Trénerka dva týždne nespávala