Vlhová vyhrala v Jasnej aj druhé preteky, v slalome deklasovala konkurenciu

Petra Vlhová sa raduje z víťazstva v slalome na Európskom pohári v Jasnej 2019.
Petra Vlhová sa raduje z víťazstva v slalome na Európskom pohári v Jasnej 2019. (Autor: SITA)

3.Ylva StaalnackeováŠvédsko+ 0,88 s
4.Mina Fuerst HoltmannováNórsko+ 0,97 s
5.Marlene SchmotzováNemecko+ 1,14 s
6.Charlotte ChableováŠvajčiarsko+ 1,35 s
51.Sophia Christine LilgováSlovensko+ 20,47 s

JASNÁ. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová po sobotňajšom obrovskom slalome vyhrala aj nedeľňajší klasický slalom na Európskom pohári v Jasnej.

Liptáčka nemá vyjazdené body v menej prestížnom seriáli, preto v prvom kole štartovala až s číslom 24.

Vlhovej po ňom patrila druhá pozícia, na celkový triumf jej stačila aj šiesta najrýchlejšia jazda v druhom kole.

Zverenkyňa talianskeho trénera Livia Magoniho v slalome zvíťazila s náskokom 80 stotín sekundy pred Britkou Charlie Guestovou a 88 stotín pred Švédkou Ylvou Staalnackeovou.

Európsky pohár Jasná 2019: Pozrite si, ako Petra Vlhová vyhrala slalom: fotogaléria

5.3.2019

Nemka Marlene Schmotzová, ktorá bola líderkou po prvom kole, obsadila konečné piate miesto.

Druhá slovenská lyžiarka Sophia Christine Lilgová obsadila 51. miesto. Iba 16-ročná pretekárka stratila na Vlhovú viac ako 20 sekúnd.

Vlhová sa suverénne stala najúspešnejšou pretekárkou víkendu a získala Veľkú cenu Demänovských jaskýň. Najstaršie lyžiarske podujatie na Slovensku sa s pauzami organizuje od roku 1939.

Dvadsaťtriročná Slovenka absolvovala súťažný víkend v Jasnej pred stovkami svojich fanúšikov v rámci prípravy na blížiace sa preteky Svetového pohára v českom Špindlerovom Mlyne (8.- 9. marca).

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová vyhrala v Jasnej aj druhé preteky, v slalome deklasovala konkurenciu