Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2018/2019 - Kvitfjell, Nórsko

4.Vincent KriechmayrRakúsko+ 0,82 s
5.Travis GanongUSA+ 0,89 s
6.Aleksander Aamodt KildeNórsko+ 0,93 s
-Martin BendikSlovenskonedokončil

KVITFJELL. Francúzsky lyžiar Dominik Paris zvíťazil v nedeľňajšom super-G Svetového pohára v nórskom Kvitfjelli.

Úradujúci majster sveta v tejto disciplíne zdolal domáceho Kjetila Jansruda o 43 stotín. Na treťom mieste skončil Švajčiar Beat Feuz, ktorý zaostal o 0,60 sekundy.

Slovenský reprezentant Martin Bendik súťaž nedokončil.

Paris štartoval s číslom sedem, v strednej časti trate zaostával ešte o 18 stotín, ale v závere dokázal zrýchliť a vytvoriť si pohodlný náskok.

Dvadsaťdeväťročný pretekár nadviazal na sobotňajší triumf v zjazde, celkovo sa tešil zo štrnásteho víťazstva vo Svetovom pohári v kariére.

Do čela hodnotenia v super-G sa dostal Paris pred Rakúšana Vincenta Kriechmayra.

"Myslím si, že som išiel za hranou, ale mal som šťastie a vyšlo to. Trať bola veľmi rýchla, takže som mal občas namále. Napokon sa mi podarilo zvíťaziť, hoci to bolo tesné," povedal pre ORF Paris.