Juventus v šlágri kola zdolal Neapol, Insigne v závere zahodil penaltu

Cristiano Ronaldo medzi hráčmi Neapola.
Cristiano Ronaldo medzi hráčmi Neapola. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. mar 2019 o 22:46

Turínsky klub sa súperovi ešte viac vzdialil.

RÍM. Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 26. kola talianskej Serie A na pôde SSC Neapol 2:1 a na čele tabuľky majú pred tímom spod Vezuvu už šestnásťbodový náskok.

Duel ovplyvnila situácia z 25. minúty.

Cristiano Ronaldo sa rútil sám na brankára domácich Alexa Mereta. Ten sa snažil trafiť nohou loptu, no kanonier hostí si ho obhodil a následne spadol.

Rozhodca okamžite vytiahol červenú kartu a do bránky Neapolu musel ísť David Ospina. Toho prekonal z následného priameho kopu Miralem Pjanič. Na 2:0 zvýšil o desať minút hlavou Emre Can.

Sily na ihrisku sa vyrovnali ihneď po zmene strán, keď Pjanič zahral rukou a po druhej žltej karte musel opustiť ihrisko.

Neapolu sa podarilo znížiť v 61. minúte zásluhou Joseho Callejona, vyrovnať mohol v 84. minúte Lorenzo Insigne, no z pokutového kopu trafil len do bránkovej konštrukcie.

ČK: 25. Meret - 47. Pjanič

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Juventus v šlágri kola zdolal Neapol, Insigne v závere zahodil penaltu