Jaroš chýbal pri výhre Ottawy. Wheeler strelil štyri góly

Ottawa Senators.
Ottawa Senators. (Autor: SITA)
Sportnet|4. mar 2019 o 06:38

Američan zariadil výhru Winnipegu.

NEW YORK. V ôsmich zápasoch nedeľňajšieho programu v NHL sa nepredstavil slovenský hokejista. Vzhľadom na dvojice súperiacich tímov mal šancu iba obranca Ottawy Christián Jaroš, ocitol sa však iba medzi náhradníkmi.

Ottawa aj bez Jaroša zvíťazila na ľade Floridy 3:2 a prerušila sériu siedmich prehier. Senators majú 51 bodov a zostávajú najslabším tímom súťaže.

"Je pekné opäť vidieť hráčov s úsmevom na tvárach. Ráno pred zápasom som pobadal, že to môže byť energický zápas," skonštatoval dočasný tréner Ottawy Marc Crawford na webe NHL.

Držiteľ Stanley Cupu s tímom Colorada zo sezóny 1995/1996 dosiahol prvé víťazstvo na lavičke "senátorov", keďže len 1. marca nahradil vo funkcii odvolaného Guya Bouchera.

Hlavnou hviezdou nedeľňajšej noci v NHL bol kapitán Winnipegu Blake Wheeler, ktorý strelil štyri góly a výrazne sa zaslúžil o víťazstvo svojho tímu na ľade Columbusu 5:2. Wheeler bol strelecky úspešný v 21., 48., 58. a 60. min a vôbec prvýkrát v kariére dosiahol štyri góly v jednom stretnutí.

Hetrik mal predtým naposledy 29. októbra 2017. Brankár Connor Hellebuyck pochytal 40 striel a tiež prispel k tretiemu triumfu Jets v ostatných piatich dueloch.

"Strieľanie gólov je súčasť našej práce, ale hrdí sme aj na drobné detaily v hre. Góly sú odmena za robotu a z toho potom plynie dobrý spoločný pocit v šatni," uviedol Blake Wheeler.

Hokejisti New Yorku Rangers zaváhali doma s Washingtonom Capitals, s ktorým prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch. Domáci pritom viedli už od 1. min zásluhou Ryana Stroma.

Hostia odpovedali o minútu gólom Carla Hagelina. Pred koncom prvej tretiny dostal hostí do jednogólového vedenia Andre Burakovsky.

"Rangers" v druhej tretine vyrovnali a keďže vo zvyšku stretnutia a ani v predĺžení gól nepadol, rozhodnúť museli samostatné nájazdy. V nich triumf Washingtonu zariadil kapitán a najlepší strelec súťaže Rus Alexander Ovečkin.

NHL 2018/2019 - základná časť:

NY Rangers - Washington 2:3sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 2:3)

Góly: 1. Strome (Kreider), 15. Buchnevič (Chytil, DeAngelo) - 2. Hagelin (Eller, Orpik), 11. Burakovsky (N. Dowd, T. Boyd), rozhodujúci sam. nájazd Ovečkin

NY Islanders - Philadelphia 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Góly: 56. Pelech (Ladd, J. Bailey) - 9. Konecny (Gudas, Hagg), 15. Sanheim (Giroux), 24. Laughton (Raffl), 45. Couturier (Lindblom, Giroux)

Anaheim - Colorado 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 4. Silfverberg (Guhle), 31. Fowler (Rakell, Silfverberg) - 45. Brassard (Söderberg, Compher)

Las Vegas - Vancouver 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Góly: 26. Pacioretty (Schmidt, Stastny), 29. Carpenter (Bellemare, Theodore), 39. R. Smith (W. Karlsson, Marchessault)

Florida - Ottawa 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)

Góly: 10. Barkov (Pysyk, Yandle), 16. Brouwer (Sheahan) - 6. Z. Smith (Pageau, Pääjärvi), 26. Gibbons (Ceci, White), 38. Balcers (DeMelo, Wolanin)

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) nehral/

Columbus - Winnipeg 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Góly: 12. N. Foligno (Panarin, Atkinson), 38. S. Jones (Panarin, Werenski) - 3. Niku (Chiarot, Perreault), 21. Wheeler (Kulikov, Scheifele), 48. Wheeler (Beaulieu, Scheifele), 58. Wheeler (Laine, Beaulieu), 60. Wheeler (Scheifele, Copp)

Minnesota - Nashville 2:3 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 1:2)

Góly: 37. Fehr, 40. Zucker (Suter, E. Staal) - 6. Bonino (Simmonds, Grimaldi), 56. F. Forsberg (Turris, Josi), rozhod. nájazd Johansen

San Jose - Chicago 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Góly: 13. Hertl (Heed), 22. Meier (Heed, Donskoi), 45. Sörensen (Thornton, Donskoi), 49. M. Karlsson (Burns, Haley), 58. M. Karlsson (Goodrow, Haley) - 20. Strome (DeBrincat, Seabrook), 27. Gustafsson (J. Toews, Keith)