Na druhom mieste skončil Čech Ondřej Berndt.

Majstrovstvá Slovenska v alpskom lyžovaní 2019 - Jasná:

4.Adam BarwoodNový Zéland+1,88 s
5.Matej FalatSlovensko+2,93 s
6.Adam KotzmannČR+3,14 s
9.Matej PrieložnýSlovensko+3,56 s

JASNÁ. Andreas Žampa zvíťazil v pondelkovom obrovskom slalome na majstrovstvách Slovenska v alpskom lyžovaní v Jasnej.

Na druhom mieste skončil s odstupom 0,33 sekundy Čech Ondřej Berndt, tretí bol Novozélanďan Willis Feasey (+1,72). V prvej desiatke sa umiestnili zo Slovákov Matej Falat, ktorý bol piaty (+2,93) a deviaty Matej Prieložný (+3,56) pred Samuelom Revúckym (3,59).

Medzi ženami bola najúspešnejšia Slovenka Tereza Jančová na 43. priečke. Na víťazku Juliu Scheibovú z Rakúska stratila 9,62 sekundy. Na druhom mieste klasifikovali Nemku Marlene Schmotzovú s mankom 0,23 s a prvú trojku uzavrela Nórka Kaja Norbyeová (+0,25).

54.Andrea PavlákováSlovensko+15,75

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Andreas Žampa sa stal víťazom obrovského slalomu na MSR v Jasnej, najlepšou Slovenkou je Jančová