Calgary Flames - Toronto Maple Leafs.
Calgary Flames - Toronto Maple Leafs. (Autor: SITA)
SITA|5. mar 2019 o 06:10

Pozrite si výsledky zápasov NHL z noci na utorok 5. marca.

BRATISLAVA. Slovenský hokejista Martin Marinčin prispel jednou asistenciou k triumfu Toronta na ľade Calgary 6:2 v pondelňajšom stretnutí NHL. Pre 27-ročného obrancu to bol štvrtý bod v trinástom vystúpení v aktuálnej sezóne v zámorskej profilige.

Rodák z Košíc prihral v 18. min na gól Tylerovi Ennisovi, ktorý zvýšil na priebežných 2:0. V 36. mn však Marinčin putoval na trestnú lavicu za držanie a Calgary počas presilovky strelilo svoj prvý gól, skóroval Matthew Tkachuk.

Reprezentant SR bol na ľade viac ako 15 minút, súperovho brankára ohrozil jednou strelu na bránku, prezentoval sa aj jedným "hitom" a sám zablokoval jednu strelu domáceho tímu. Hrdinom Toronta bol autor hetriku Ennis. Pre 29-ročného útočníka to bol vôbec prvý trojgólový zápis v NHL.

Z víťazstva sa tešil aj slovenský obranca Andrej Sekera, Edmonton zdolal domáce Buffalo tesne 4:3.

Buffalo pritom viedlo po prvej tretine 3:1, v druhej časti však hostia otočili stav vo svoj prospech. Rodák z Bojníc absolvoval 15:40 min a svoje štatistiky rozšíril o jednu "plusku", na súperovho brankára vyslal dva strelecké pokusy.

Edmonton triumfoval tretíkrát po sebe a stále bojuje o účasť v play-off. Úvodný gól Oilers strelil 23-ročný nemecký útočník Leon Draisaitl, ktorý pridal aj asistenciu a bodoval už v 11. stretnutí v neprerušenej sérii.

"V tejto súťaži je potrebné hrať celých šesťdesiat minút. Súpera sme prekvapili, vybehli sme naňho a neviem, prečo sme nezískali dva body. Prišlo niekoľko defenzívnych chýb v priebehu piatich minút a bolo rozhodnuté," zhodnotil podľa nhl.com tréner Buffala Phil Housley.

Brankár hostí Mikko Koskinen vykryl 35 striel súpera. "Za stavu 1:3 nás veľmi podržal. Potom sme sa do toho dostali, na konci druhej tretiny sme sa cítili oveľa lepšie. Bolo to dôležité a náročné víťazstvo. Dôležité je, že sme sa nevzdali, musíme na tom stavať," dodal kouč Edmontonu Ken Hitchcock.

NHL 2018/2019 - 5. marec - výsledky:

Buffalo – Edmonton 3:4 (3:1, 0:3, 0:0

Góly: 3. Eichel (Ristolainen, Skinner), 14. Mittelstadt (S. Wilson, Pominville), 18. Eichel - 2. Draisaitl (McDavid, Nurse), 37. Kassian (McDavid, K. Russell), 39. Nurse (Brodziak, Draisaitl), 40. Brodziak (A. Larsson, Lucic)

/Obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral odohral 15:40 min, pripísal si jeden plusový bod a dve strely na bránu/

Calgary – Toronto 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)

Góly: 36. M. Tkachuk (J. Gaudreau, Monahan), 53. D. Ryan (Giordano, Mangiapane) - 10. Ennis (Muzzin, Kapanen), 18. Ennis (MARINČIN, Moore), 19. Hyman (Marner), 25. Hyman (Marner, Rielly), 44. Ennis (Moore, Muzzin), 53. Marner (Tavares)

/Obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 15:03 min, pripísal si jeden bod za asistenciu, zaznamenal dve trestné minúty, jednu strelu na bránu, jeden hit, jedno zablokovanie strely a jednu stratu puku/

Domov»Hokej»NHL»Slovenskí obrancovia boli pri výhre svojich tímov, Marinčin si pripísal asistenciu