Rashford z penalty v závere vyradil PSG

Marcus Rashford (v popredí) oslavuje víťazný gól.
Marcus Rashford (v popredí) oslavuje víťazný gól. (Autor: Francois Mori TASR/AP)
Športové prenosy SME|6. mar 2019 o 21:00

V druhej odvete uspelo FC Porto.

PARÍŽ, PORTO. Futbalisti Manchestru United postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov 2018/2019.

Po prehre v úvodnom domácom stretnutí 0:2 zvíťazili v stredajšom odvetnom osemfinálovom zápase na štadióne Paríža St. Germain 3:1 a prebojovali sa medzi osem najlepších tímov.

V nadstavenom čase rozhodol Marcus Rashford gólom z jedenástky, ktorú rozhodca Damir Skomina nariadil po konzultácii s VAR.

Paríž nepremenil viacero šancí

Po necelých dvoch minútach hry sa Manchester dostal do vedenia, keď nedorozumenie medzi domácimi obrancami Kehrerom a Silvom využil na vedúci gól Lukaku.

Od tohto momentu boli Parížania aktívnejší, hostí takmer pol hodinu nepustili na dostrel svojej bránky. V 7. minúte chýbali Mbappemu na vyrovnanie po prihrávke Di Mariu iba centimetre, o päť minút neskôr sa už však domácemu Bernatovi podarilo skórovať.

Ďalšie príležitosti na otočenie skóre mali Alves a Di Maria, ale gól padol do Buffonovej siete. Brankár PSG neudržal v 30. minúte strelu Rashforda takmer z 30 metrov a Lukaku dostal United do polčasového vedenia 2:1.

Paríž Saint-Germain - Manchester United (Liga majstrov 2018/2019, osemfinále): fotogaléria

7.3.2019

Osudová ruka Kimpembeho

Domáci pokračovali po zmene strán vo svojej prevahe, strely na De Geovu bránku však nepribúdali. Dvadsať minút pred koncom musel vynútene striedať domáci Draxler pre zranenie zadného stehenného svalu na ľavej nohe.

Manchester sa pred Buffona nedostával, domáci držali loptu, no chýbalo im zakončenie. Až v 82. minúte sa dostal k strele z uhla Meunier, De Gea vyrazil. O niekoľko sekúnd bol sám pred brankárom hostí Mbappe, pri kľučke sa však pošmykol a nedokázal zakončiť.

Šok pre domácich prišiel v nadstavenom čase, keď Dalot trafil ruku Kimpembeho v domácej šestnástke a rozhodca Skomina prisúdil hosťom po prezretí videa penaltu. Rashord ju premenil a posunul United do štvrťfinále.

V Porte sa predlžovalo

V druhej stredajšej osemfinálovej odvete medzi FC Porto a AS Rím sa rozhodlo až v predĺžení. Domáci v riadnom hracom čase triumfovali 2:1, týmto výsledkom v prospech domácich sa skončil aj prvý zápas v Ríme na trávniku semifinalistu uplynulej edície.

V pridanej tridsaťminútovke sa do streleckej listiny zapísal iba brazílsky obranca z tímu Porťanov Alex Telles, keď v 117. min premenil penaltu po faule Alessandra Florenziho. Rovnako ako v Paríži, aj v Porte odobril jedenástkový verdikt až systém videoasistenta rozhodcu (VAR).

Liga majstrov 2018/2019 - osemfinále - odveta:

Paríž St. Germain - Manchester United 1:3 (1:2)

Góly: 12. Bernat - 2. a 30. Lukaku, 90.+4 Rashford (z 11 m). ŽK: Di Maria, Paredes - Shaw, rozhodoval: Skomina (Slov.)

Paríž: Buffon - Kehrer (70. Paredes), Thiago Silva, Kimpembe, Bernat - Verratti, Marquinhos - Dani Alves (90.+5 Cavani), Draxler (70. Meunier), Di Maria - Mbappe

Manchester: De Gea - Lindelöf, Bailly (36. Dalot), Smalling, Shaw - Young (87. Greenwood), McTominay, Fred - Pereira (80. Chong), Lukaku, Rashford

/prvý zápas 2:0, postúpil Manchester/

FC Porto - AS Rím 3:1 po predĺžení (2:1, 1:1)

Góly: 26. Tiquinho Soares, 53. Marega, 117. Alex Telles (z pok. kopu) - 37. De Rossi (z pok. kopu), rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

FC Porto: Casillas - Éder Militao (103. Maxi Pereira), Felipe, Pepe, Alex Telles - Otávio (94. Hernani), H. Herrera, Danilo Pereira, J. Corona (69. Brahimi) - Marega, Tiquinho Soares (78. Fernando)

AS Rím: R. Olsen - Marcano (77. Cristante), Manolas, Juan Jesus - Karsdorp (55. Florenzi), N´Zonzi, De Rossi (45.+ Lorenzo Pellegrini, 96. Schick), Kolarov - Zaniolo, Perotti - Džeko

/prvý zápas 1:2/ - postúpilo FC Porto/

Online prenos: Paríž Saint-Germain - Manchester United (Liga majstrov 2018/2019, osemfinále, odveta)

Liga majstrov Osemfinále 2018/2019
06.03.2019 o 21:00
Paríž
1:3
(1:2, 0:1)
90+10 minúta
Manchester United
Góly: 12. Bernat – 2. R. Lukaku, 30. R. Lukaku, 90+4. Rashford (pen.). ŽK: 34. Di María (PSG), 75. Paredes (PSG) – 90+9. Shaw (MAN). Rozhodca: Damir Skomina (Slovinsko).
V tejto chvíli je to už odo mňa všetko. Manchester United vykopáva PSG zo súťaže po dramatickom večeri v Parku Princov. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.

Do čítania, priatelia!
Viac slov hádam netreba. No predsa si pridáme ešte jeden fakt. Manchester United sa stáva prvým klubom histórie Ligy majstrov, ktorý postúpil do ďalšej fázy súťaže aj napriek prehre v úvodnom zápase o aspoň dva góly.
Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou! Manchester United postupuje po góle z penalty v nadstavenom čase do štvrťfinále Ligy majstrov! Paríž Saint-Germain prekvapivo končí po výsledkoch 2:0 a 1:3, rozhodli o tom góly strelené na súperovom ihrisku.

Dôležité zásahy vsietil v prvom polčase Lukaku, najprv po chybe Kehrera a potom i Buffona. Za Francúzov sa presadil iba Bernat, čo na postup nestačilo.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:0. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 9:15.
90+10
90+9
yellowCardA ešte jedna štandardka, spojená so žltou kartou pre Shawa.
90+9
Očakával som ešte ďalšie tri, možno štyri minúty, piatu však už nie. Kedy sa to skončí?
90+8
David de Gea sa s výkopom neponáhľa, hráme už ôsmu nadstavenú minútu.
90+8
Marquinhos si taktiež žiada penaltu, no Rashford ani Shaw nefaulovali.
90+7
Shaw loptu posiela iba ďalej doprostred ihriska.
90+7
Chong síce neprešiel cez hráča, získal ale vhadzovanie.
90+6
Preťažený center Argentínčania, Damir Skomina stále nedáva signál na ukončenie.
90+6
Chong a jeho sklz posiela loptu do autu, stále sa hrá.
90+5
De Gea s neistým zákrokom, Di María tak získava roh.
90+5
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Dani Alves, prichádza Edinson Cavani.
90+5
My však pokračujeme, kvôli videorozhodcovi sa nehrali asi tri minúty.
90+4
90+4
goalManchester United dal gól!
MARCUS RASHFORD voči Buffonovi, Talian mal smer lopty, no nie výšku, hostia strieľajú postupový gól!
90+3
Kamera si vyberá Marcusa Rashforda, ktorý si stavia loptu na biely bod.
90+2
importantJe to penalta! Neskutočné, video pomáha prisúdiť hosťom penaltu!
90+1
Nadstavovať sa budú tri minúty.
90+1
Stále sa nehrá, Slovinec teraz napomenul niekoho z realizačného tímu United.
90+1
importantA pozrime sa, Damir Skomina predsa len skontroluje prípadnú ruku pomocou systému VAR!
90
Dalot získava rohový kop pre United. Náprah z vyše dvadsiatich metrov. Presnel Kimpembe zahral rukou, no na penaltu to nebolo.
89
Thomas Meunier podržal loptu, získal sekundy a PSG kontroluje situáciu.
88
Kapitánsku pásku po Youngovi prevzal Smalling. Začína sa záverečný tlak.
87
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Ashley Young, prichádza Mason Greenwood.
86
Päť minút do konca, do hry ešte príde Mason Greenwood, najmladší hráč na lavičke Manchestru. V októbri 2018 mal ešte len 17 rokov.
85
Pekná lopta od Shawa na Dalota vo veľkom vápne. Portugalčan ale loptu nezachytil, guľatý nezmysel sa od neho odráža do autu.
84
importantDefinitíva neprichádza, Mbappé sa aj za pomoci Smallinga dostal za obranu, položil si de Geu, no vykoľajený a bez balansu nedokázal zakončiť. Smalling svoju chybu napravil, dorážka Juana Bernata skončila na tyči.
83
Chyba v rozohrávke PSG, hostia loptu zachytili, tá sa však odrazila len smerom von z ihriska.
83
Držanie lopty – 70% : 30%.
82
Meunier z prakticky nulového uhla páli iba do de Geu, Chong o desať sekúnd neskôr po strate lopty fauluje.
81
Shaw získal loptu na ľavej strane, šiel na os ihriska, aby nepresne prihral na Dalota. Mbappé so šancou zakončiť, zas a znovu ale neuspel proti Smallingovi.
80
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Andreas Pereira, prichádza Tahith Chong.
80
Rozohrávka nakrátko sa nevydarila, lopta šla ďaleko na stred ihriska, kde Andreas Pereira fauloval súpera.
79
Thomas Meunier neodcentroval cez Shawa, bude to ale roh. S jeho rozohraním sa musí počkať, rozhodca niečo dohovára hráčom v šestnástke.
79
Angličania si prihrávajú na vlastnej ploche, akoby mali nahrané. Čas sa kráti, na ihrisko príde mladík Tahith Chong.
78
V útoku je to od Manchestru príliš statické. McTominay síce pekne prehodil na Dalota, ten však bez podpory proti Bernatovi nemal šancu uspieť.
77
Smalling aj v tejto minúte na výbornú, do útoku sa už ženú hostia.
76
Young stráca loptu na území súpera, rýchly brejk Di Maríu a Mbappého sa končí zlým driblingom druhého menovaného. Takéto šoky Young svojim stopérom robiť nemôže.
75
yellowCardLeandro Paredes síce zasiahol loptu, no pri sklze oboma nohami zachytil nohu Andreasa Pereiru. Je z toho žltá karta pre striedajúceho hráča.
74
Fred stratil loptu, Shaw ju rýchlo získava späť. Sekundy plynú, napätie sa stupňuje. Gól hostí by znamenal postup.
73
Kylian Mbappé v ďalšom ofsajde. Zase raz oneskorený verdikt, ale to všetko kvôli novým pravidlám a zavedením videorozhodcu (VAR).
72
Rýchla výmena lopty medzi Mbappém a Alvesom vo veľkom vápne, prihrávka na Di Maríu už bola odvrátená.
71
S čím prídu hostia? Do konca riadneho hracieho času zostáva dvadsať minút, nadstavený čas sa môže pohybovať na hranici troch minút. Pri lopte stále PSG.
70
Dokonca naraz až dvojité striedanie, Meunier podporí defenzívu svojho celku. Draxler sa presúva smerom na lavičku s bolestivou grimasou a smútkom v tvári.
70
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Thilo Kehrer, prichádza Leandro Paredes.
Striedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Julian Draxler, prichádza Thomas Meunier.
69
Julian Draxler krúti rukami, avizuje tak striedanie. Vyzerá to na zadný stehenný sval Nemca, ktorý si okamžite sadá na zem po neúspešnom centri cez Dalota.
68
To je škoda. Lukaku sa na osi ihriska zbavil dvoch protihráčov naozaj svetovým spôsobom, no jeho prihrávka napravo už bola zachytená.
67
Nuž, ťažko povedať, či to bol faul, dlho o tom rozmýšľal aj samotný arbiter. Skúsený Slovinec ale odpískal previnenie voči Shawovi.
66
Vhadzovanie pre Manchester na úrovni pokutového územia Buffona. Na tom istom mieste sa rozcvičuje aj Cavani.
65
Dalot nedobehol loptu pri postrannej čiare. Mrzieť ho to nemusí, nakoľko Damir Skomina ponechal výhodu po zákroku na Pereiru v stredovom kruhu a vzápätí odpískal aj faul.
64
Julian Draxler iba prekopáva celú šírku ihriska pri svojej snahe o center. Márne čakáme na striedania, ktoré by mohli s vývojom zápasu viac zamávať.
63
Julian Draxler odohral loptu spoza bránkovej čiary, no postranný arbiter nemal jasný výhľad, a preto musí v takejto možnosti nechať dohrať útočiaci tím. De Gea si už stavia loptu na malé vápno.
62
Tretia druhého dejstva za nami, do predĺženia ísť nemôžeme. Domáci kontrolujú loptu, do zakončenia sa ale nehrnú.
61
Young sa vložil do letiacej lopty a zachránil tak de Geu pred všadeprítomným Di Maríom. O niekoľko sekúnd neskôr si hereckou vložkou vyslúžil voľný kop Marquinhos.
60
Technický pokus spoza veľkého vápna, Di María len do náručia de Gea. Dlhý výkop od Španiela končí len u obrancov PSG.
59
Smalling razantným odkopom posiela loptu až k Buffonovi. Lukaku hlboko zatiahnutý, asi ešte musí rozchodiť situáciu spred dvoch minút.
58
Problém s členkom vyzerá byť riešiteľný, Belgičan môže pokračovať za cieľom dokončiť hattrick.
57
Toto nevyzerá dobre. Romelu Lukaku po hlavičkovom súboji dopadol nepríjemne na zem a musí byť ošetrovaný.
56
56
importantÁngel Di María skóruje, gól je anulovaný! Ofsajd bol zreteľný, Argentínčan oslavoval predčasne. Geniálnou prihrávkou sa prezentoval Mbappé.
55
Desať minút z druhého polčasu za nami. V metropole Francúzska husto prší, domáci dlho na lopte.
54
Preťažené centre od Dalota i Pereiru hľadali primárne Lukakua, prípadne Rashforda. Lopta končí za svätyňou Buffona.
53
Mbappé nezachytil loptu na hracej ploche. Napokon rozhodcovia avizujú ofsajd mladého Francúza.
52
Victor Lindelöf odkopáva loptu presne pred Alvesom. Švédsky obranca dnes šéfuje defenzíve Red Devils.
51
Hostia zvládli ubrániť tento nákop a po ofenzívnom previnení PSG môžu rozohrať nový atak.
51
Kapitán Manchestru radšej odvracia hlavou na roh pred Danim Alvesom. Rozohrať ho ide Draxler.
50
V postavení mimo hru i Marcus Rashford. Z pomerne jednoznačného dvojzápasu je zrazu dráma.
49
Young zachytil rozohrávku súpera, loptu poslal na istotu len dozadu. Pripomínam, že anglický mančaft potrebuje streliť gól na postup.
48
Nekonečné prihrávky sa končia ofsajdom. Domáci si nedali pozor na pravom krídle, konkrétne to bol Julian Draxler. Opakovaný záznam ukázal, že to bolo prinajmenšom tesné, ak to vôbec ofsajd bol.
47
Paríž zase jasne na lopte, domácim sa ale nedarí dostať prihrávku či center pred de Geu.
46
Po zmene strán zostáva jedinou zmenou oproti základným jedenástkam striedanie Dalota za Baillyho. Ďalšie prídu v nasledujúcich desiatkach minút.
46
Začal sa druhý polčas.
Dve chyby domácich a jedná pekná akcia zhodne od Parížanov. Hrúbky Kehrera s Buffonom dostali Manchester dva razy do vedenia, za Francúzov odpovedal Bernat. V druhom dejstve je tak všetko otvorené, United stačí jeden gól a virtuálne by postupoval.

Druhý polčas sa začne približne o 22:03.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Fred získava voľný kop pre svoj celok, loptu do poľa pošle de Gea.
45+1
Nadstavuje sa jedna minúta.
45
Toto sú dôležité momenty pre hostí, ktorí si musia udržať náskok pred polčasovou pauzou.
44
Hostia mohli vyraziť do brejku, napriek tomu Dalot hru zastavil a nepochopiteľne prihral na veľkú vzdialenosť dozadu. Loptu zachytil Mbappé, ktorý šiel na Smallinga s Lindelofom, no pri svojom pohybe zabudol loptu za sebou.
43
Parížania po dlhej dobe usadení pred pokutovým územím Angličanov. Opäť sa nám schyľuje k akej-takej vyčkávacej taktike.
42
Diogo Dalot sa hnevá sám na seba, hoci Portugalčan urobil všetko ako mal! Krásny prienik striedajúceho hráča z pravého krídla, kľučka vyšla. Dalot sa dostal do šestnástky, kde v druhej vlne hľadal najskôr Pereiru. Lopta skončila na nohe obrancu PSG, odkiaľ sa aj s dávkou šťastia odrazila k Buffonovi.
41
United sa dostali z obrany, no dvojica Lukaku – Rashford na hrote nezmohla nič. Pred nami posledné minúty prvého dejstva.
40
Rashford znovu na zemi a zase je v tom Kehrer. Odchovanec United dostal zásah hlavou do hlavy, nebolo v tom nič úmyselné.
39
Marcus Rashford získal pressingom loptu, chcel si obhodiť Kehrera, no pri vzájomnom dotyku spadol. Slovinský arbiter faul neprisúdil.
38
Kylian Mbappé nedokázal vyskočiť a spracovať si vysoký center, de Gea loptu zobral do náručia.
37
Uvidíme, či sa Manchester preskúpi. Hostia po druhom góle Lukakua ožili. Pre Belgičana to bol už šiesta trefa do čierneho z troch zápasov.
36
Po voľnom kope prišiel jemný oblúčik na Rashforda, ktorý po prebratí lopty a pár krokoch pálil mimo. Postranný arbiter nechal hru plynúť, podľa nových pravidiel musí nechať takúto akciu nehrať dohrať. Napokon sa mával správne ofsajd.
36
Teraz nevieme povedať, či to je čisto taktické striedanie, alebo je za tým aj zranenie. Podľa odchodu Erica Baillyho to bude skôr to druhé, prípadne nejaký mix.
35
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Eric Bailly, prichádza Diogo Dalot.
35
Marquinhos vysoko vo vzduchu zrazil Andreasa Pereiru k zemi. Červení diabli začínajú ožívať.
34
yellowCardÁngel Di María nešetrne dohral súboj s McTominayom a teraz sa už žltilo. Škót nepríjemne dopadol na zem a chvíľu bude otrasený.
33
Marquinhos povzbudzuje spoluhráčov k vyššiemu napádaniu. Oba góly hostí prišli po chybách domácich, zatiaľ čo Francúzi si svoje šance dokážu vypracovať.
32
Eric Bailly zostáva ležať na zemi, dôvodom je faul Marca Verrattiho. Damir Skomina dáva Talianovi len napomenutie, pokojne z toho mohla byť aj žltá karta za zásah do kotníka.
30
30
Neskutočné! Rashford napriahol z veľkej diaľky, Buffon šmykľavú loptu nezachytil, vypadla mu. ROMELU LUKAKU bol nablízku s dorážkou a znovu dopravil loptu do siete!
29
Ojedinelá možnosť United. Rashford využil pošmyknutie Kehrera, dostal sa od šestnástky, avšak jeho zakončenie ľavačkou minulo bránu. Lukaku s ďalším spoluhráčom len márne rozhadzovali rukami.
28
Nuž, hostia akoby prišli duel do Paríža len odchodiť. Voľný kop z vlastnej polovice zahral Rashford dozadu až tak prisilno, že Young ani Bailly loptu nezachytili. Aut pre Saint-Germain.
27
Victor Lindelöf sa rozčuľuje. Z pozície stopéra nemal komu prihrať. A hoci je Švéd na lopte naozaj dobrý, jeho spoluhráči zo zálohy mu to neuľahčili.
26
Lopta sa nejako odrazila ku Silvovi, ktorý možno bol aj v ofsajde. Každopádne bude rozohrávať de Gea.
25
Rohový kop, prvý počas dnešného večera. Di María síce neodcentroval cez Baillyho, získal ale štandardku.
24
Dani Alves skúšal akrobatické zakončenie zo vzduchu, natlačený Shaw mu to zneškodnil.
23
Trvalo to len pár sekúnd, PSG opäť na lopte. Za nami polovica polčasu, Manchester nevymyslel za tú dobu nič. Hostia by už boli radi v šatni, kde dostanú určite nové pokyny.
22
Nedorozumenie medzi Verrattim a Bernatom. Lopta zadarmo pre United.
21
Ďalekonosná rana od Di Maríu, ktorý je pri chuti. Argentínčan a jeho krížna koncovka donútila de Geu k pohybu, Španiel zasahovať nemusel.
20
importantBernat mohol pridať druhý gól, po výbornej akcii sprava sa uvoľnilo miesto vnútri šestnástky na ľavej strane. Krajný obranca ale pálil iba do rukavíc de Geu, ktorý správne zmenšil strelecký uhol.
19
Kamera si vyberá Neymara, ktorý vo VIP boxe pokojne prežúva, najskôr jedlo. Jeho spoluhráči dominujú.
18
Sekundy plynú veľmi rýchlo, hrá sa na území PSG. Loptu majú domáci, borci v ružovom sú bezmocní a bezzubí.
17
Marcus Rashford pri jednom z hlavičkových súbojov dopadol zle na nohu a pár momentov evidentne kríval. Ak by sa z ihriska musel pobrať, bola by to asi definitíva z pohľadu šancí hostí na postup.
16
Kolmica na Mbappého od Alvesa, rana z uhla mieriaca na prednú žrď trafila len bočnú sieť.
15
Fred sa snažil prehodiť loptu do rýchleho brejku, guľatý nezmysel však skončil na kopačkách súpera.
14
Ángel Di María na ľavej strane zosmiešnil Baillyho, odcentroval do šestnástky, kde už Dani Alves čakal na half-volej. Ten sa mu vôbec nepodaril, strela letela príliš vysoko.
13
Ťah je tak na hosťoch, ktorí za doterajšiu časť duelu nič nepredviedli. Neskúsená trojica v zálohe má čo robiť, aby niečo vymyslela, respektíve aby loptu udržala na kopačkách.
12
12
goalParíž dal gól! Predĺženie nám nehrozí, po krásnej prihrávke za obranu bol uvoľnený Mbappé, ktorý cez Smallinga a Freda prihral na zadnú tyč, kde osamotený JUAN BERNAT vyrovnáva na 1:1.
11
Ani Lindelof, ani Shaw neodpratali loptu, tá sa dostala ku Danimu Alvesovi, no zakončenie z toho nebolo.
10
Presnel Kimpembe si dal pozor na dlhú prihrávku Baillyho a s Lukakuom zviedol rovnocenný súboj. Buffon narýchlo rozohráva na Silvu.
9
Situácia pretrváva naďalej, krátke prihrávky a potom pokus o presun do šestnástky. Preťažený Bernatov center, po azda piatich minútach môže Shaw z autu upokojiť dianie na poli.
8
Parížania chcú jednoznačne vyrovnať, aby sa tak viac upokojili. Už štvrtú minútu hosťom loptu požičali iba na odkopy od vlastného pokutového územia.
7
Ak si odmyslíme gól, tak Manchester prakticky bez lopty. Mbappé sa naťahoval po lopte na malom vápne, avšak prihrávku Di Maríu nezachytil.
6
Smalling s dvomi defenzívnymi zákrokmi pred de Geom, Francúzi naďalej pri lopte.
5
Paríž chce mať situáciu pod kontrolou, aj z toho padol úvodný gól. Domáci kombinujú už na polovici súpera.
4
Už sa nám na trávniku iskrí. Dani Alves faulovaný pred vlastnou šestnástkou, za pačesy sa chytil s krajanom Andreasom Pereirom.
2
2
Toto sme potrebovali, hostia okamžite znižujú deficit! ROMELU LUKAKU využíva hrúbku Kehrera a jeho malej domov na Buffona. Silva Lukakua nezachytil, Belgičan obišiel Buffona a z veľkého uhla na mokrom trávniku dokázal zakončiť do prázdnej brány.
1
Po dvoch desiatkach sekúnd sa píska faul Freda na Di Maríu. Prvý gól napovie veľa o vývoji stretnutia.
1
Manchester United dnes v ružových dresoch, PSG v tradičnej čiernej farbe s prvkami bielej.
1
Hráči oboch celkov už sú na trávniku. V Paríži mohutne prší, ba až leje. Domáci s totožnou jedenástkou ako v Manchestri, United pod ťarchou početných zranení a vylúčenia Pogbu nútený hrať v inom rozostavení aj s inými hráčmi.
Edinson Cavani sa napokon môže zapojiť do dnešného duelu, hoci len z lavičky. Hostia z Manchestru majú na lavičke až štyroch odchovancov, očakáva sa, že minimálne jeden z útočnej trojice Chong, Gomes a Greenwood by mal do zápasu v neskoršej fáze zasiahnuť.

Paríž Saint-Germain: Buffon – Kehrer, Silva (C), Kimpembe, Bernat – Verratti, Marquinhos – Dani Alves, Draxler, Di María – Mbappé.
Náhradníci: Aréola – Paredes, Cavani, Meunier, Choupo-Moting, Kurzawa, Dagba.

Manchester United: de Gea – Lindelöf, Bailly, Smalling, Shaw – Young (C), McTominay, Fred – Pereira, R. Lukaku, Rashford.
Náhradníci: Romero – Rojo, Dalot, Garner, Chong, Gomes, Greenwood.

Rozhodca: Damir Skomina (Slovinsko).
V prvom zápase sa zrodil triumf PSG v Anglicku 2:0. Všetko podstatné sa udialo v druhom polčase, keď v 54. minúte otvoril skóre hry po rohovom kope Kimpembe, aby o sedem minút neskôr uzavrel na konečnú podobu výsledku po rýchlej kontre Mbappé. V samom závere uvidel po zákroku na Daniho Alvesa druhú žltú kartu v stretnutí Paul Pogba, ktorý sa tak musel predčasne porúčať do spŕch, čo mu automaticky znemožnilo nastúpiť do odvety.
Paríž Saint-Germain

Sedemnásť bodov náskoku a duel k dobru. PSG vedie svoju ligu naozaj komfortne a môžeme čakať oslavy titulu už predčasne niekedy v polovici/konci apríla. Niet preto divu, kto je v dnešnej odvete favoritom, Francúzi sú podľa všetkých stávkových kancelárii jasná tutovka.

Oproti hosťom budú domáci len bez dvoch hráčov, no azda bez najväčších opôr. Útočníci Neymar a Cavani nehrali ani na Old Trafford, kde hlavnú úlohu v útoku vzali na seba Mbappé na Di María.

Anglický mančaft pod vedením Oleho Gunnara Solskjæra prehral iba jediný raz. Áno, hádate správne, bolo tomu tak v prvom dueli osemfinále proti PSG. Odvtedy Manchester prešiel cez Chelsea v FA Cupe, remizoval proti Liverpoolu a pripísal si ďalšie dve výhry v Premier League. Famóna United je naozaj očarujúca, to všetko dostalo Red Devils až do TOP 4 ligovej tabuľky.

Čo je však horšie, to sú nepochybne početné zranenia. V tejto chvíli začneme menovať hráčov, ktorí v Parku Princov budú chýbať. Pogba (vylúčenie v 1. zápase), Lingard, Mata, Matić, Herrera, Alexis, Martial, Valencia, Darmian a Jones. Na druhej strane tak šancu môžu dostať mladíci z akadémie, do Paríža cestovali Williams, Garner, Gomes, Chong i Greenwood.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z odvetného zápasu osemfinále Ligy majstrov. Po včerajšku poznáme prvých dvoch postupujúcich do štvrťfinále, dnes sa k nim pridajú ďalší dvaja. Jeden z nich vznikne z dvojice Paríž Saint-Germain a Manchester United.

Stretnutie sa začne o 21:00.