Marinčin nastúpil za Toronto, jeho tím prehral vo Vancouveri

Vancouver - Toronto.
Vancouver - Toronto. (Autor: SITA)
TASR|7. mar 2019 o 06:31

Pozrite si výsledky zápasov NHL 2018/2019 z noci na 7. februára.

NEW YORK. Hokejisti Vancouveru zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na štvrtok na domácom ľade nad Torontom 3:2 po predĺžení. Rozhodol o tom švédsky obranca Alexander Edler.

Domáci po dvoch tretinách prehrávali 0:2, duel však dokázali otočiť. V drese hostí odohral vyše 13 minút slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý si pripísal jeden plusový bod.

Washington zvíťazil na ľade Philadelphie 5:3 a uspel v piatom zápase za sebou. Posunul sa do čela Metropolitnej divízie.

Gólom a asistenciou k tomu prispel kapitán Alexander Ovečkin, ktorému chýba už len jeden kanadský bod k pokoreniu méty 1200 bodov v profilige.

Philadelphia Flyers - Washington Capitals 3:5 (0:2, 1:3, 2:0)

Góly: 40. P. Myers (Giroux, Couturier), 41. Giroux (Lindblom, Couturier), 48. Laughton (MacDonald, M. Raffl) - 6. T. Wilson (Ovečkin, Orlov), 15. Connolly (Hagelin, Niskanen), 23. Ovečkin (Bäckström, Carlson), 25. Burakovsky (Boyd, Orlov), 26. Bäckström (J. Vrána, Jensen)

Vancouver Canucks - Toronto Maple Leafs 3:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 43. L. Eriksson (Gaudette, L. Schenn), 45. Leivo (Goldobin, Gaudette), 64. Edler (Boeser, Markström) - 33. Hainsey (Marner, Connor Brown), 34. Rielly (Tavares, Marleau)

/obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 13:04 min, pripísal si jeden plusový bod, jeden hit, dve zablokované strely, jednu stratu puku a jedno získanie puku/

Anaheim Ducks - St. Louis Blues 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)

Góly: 6. N. Ritchie (Terry, Holzer), 36. Rakell (Terry, Fowler), 38. Jaycob Megna (Steel, Silfverberg), 46. Henrique (Jaycob Larsson, Terry) - 9. B. Schenn (Tarasenko, R. O'Reilly), 16. R. O'Reilly (Bozak, Pietrangelo), 34. Thomas (Parayko, Maroon), 59. Thomas (Parayko, Tarasenko), 60. Pietrangelo (B. Schenn)

Vegas Golden Knights - Calgary Flames 2:1 (1:0, 0:1)

Góly: 9. Theodore (Stone, W. Karlsson), 50. Engelland (R. Smith, W. Karlsson) - 32. Hamonic (Monahan, M. Tkachuk)