Boston bodoval už osemnásť zápasov za sebou, Pánik so Sekerom bojujú o play off

Zdeno Chára (vľavo) sa objíma s Patricom Bergeronom.
Zdeno Chára (vľavo) sa objíma s Patricom Bergeronom. (Autor: Mary Schwalm - TASR/AP)
Sportnet|8. mar 2019 o 07:13

Bostonu k výhre pomohli aj Chára s Cehlárikom.

NEW YORK. Vo štvrtkovej porcii jedenástich zápasov zámorskej NHL sa predstavilo až šesť slovenských hokejistov, ale ani jeden z nich nebodoval.

Zdeno Chára s Petrom Cehlárikom z Bostonu sa tešili z triumfu nad Floridou 4:3, Edmonton s Andrejom Sekerom v zostave zdolal Vancouver 3:2 a tešil sa aj Richard Pánik, jeho Arizona zvíťazila nad Calgary 2:0. Naopak, Erik Černák (Tampa Bay) ani Tomáš Tatar (Montreal) nemali dôvod na radosť, keďže ich tímy prehrali.

Florida využila vylúčenie Cháru

Boston otočil zápas s Floridou až v záverečnej minúte tretej tretiny. Tridsaťsedem sekúnd pred koncom vyrovnal v presilovej hre Matt Grzelcyk a dva body pre Bruins stanovil gólom na 4:3 iba sedem sekúnd pred záverom tretej tretiny Patrice Bergeron.

Kapitán Bruins Chára odohral necelých 18 minút a v 26. minúte inkasoval menší trest za zdržiavanie hry. V následnej presilovke Floridy zvýšil Jonathan Huberdeau na priebežných 2:0.

Slovenský veterán sa prezentoval aj jednou strelou na bránku súpera, dvoma bodyčekmi a sám zablokoval jednu strelu hostí. Útočník Cehlárik absolvoval 16:27 min a brankára Floridy ohrozil jedným streleckým pokusom.

Arizona pokračuje v kvalitných výkonoch

Tampa Bay podľahla na vlastnom ľade Minnesote 0:3. Hrdinom stretnutia bol autor hetriku Jason Zucker. Rodák z Košíc Černák bol na ľade takmer 21 minút a štatistiky si rozšíril o jednu strelu na bránku, 2 bodyčeky a jeden blok. Tím Lightning je napriek nezdaru suverénnym lídrom celej súťaže.

Pánik pri triumfe Arizony nad Calgary 2:0 odohral 14:29 min a získal dva plusové body. Na súperovho brankára vyslal dve strely a rozdal aj dva bodyčeky.

Coyotes triumfovali siedmykrát v ostatných ôsmich zápasoch. Brankár Arizony Darcy Kuemper potreboval na tretie čisté konto v sezóne 30 úspešných zákrokov.

Edmonton ťažil z trojgólového náskoku

Dva plusové body získal aj obranca Andrej Sekera pri tesnom triumfe Edmontonu nad Vancouverom 3:2. Rodák z Bojníc absolvoval 13:51 min, v druhej tretine sedel na trestnej lavici za podrazenie, ale súper jeho vylúčenie nevyužil.

Tridsaťdvaročný zadák vyslal na brankára hostí jednu strelu, pridal jeden bodyček a zablokoval dva pokusy súpera. Edmonton si utvoril trojgólové vedenie do 22. minúty a napokon si ho udržal až do konca zápasu.

Tatar v zostave Montrealu nezabránil prehre svojho tímu na ľade San Jose 2:5. Dvadsaťosemročný krídelník odohral 17:40 min a prezentoval sa jednou strelou na bránku a jedným bodyčekom.

Christián Jaroš nenastúpil za Ottawu proti New Yorku Islanders pre svalové zranenie zadného stehenného svalu.

NHL 2018/2019 - 8. marec - výsledky:

Boston – Florida 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

Góly: 31. Krejčí (Heinen, Backes), 49. Bergeron (McAvoy, Marchand), 60. Grzelcyk (Marchand, McAvoy), 60. Bergeron (Marchand) - 23. Barkov (Yandle, Huberdeau), 27. Huberdeau (Barkov, Yandle), 51. Huberdeau (Dadonov, Ekblad)

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 17:54 minút, odsedel si jeden dvojminútový trest, zaznamenal jednu strelu na bránu, rozdal dva bodyčeky a pripísal si jednu zablokovanú strelu/

/Útočník Peter Cehlárik (Boston) odohral 16:27 minút, zaznamenal jednu strelu na bránu a raz získal puk/

/Brankár Jaroslav Halák (Boston) presedel zápas na striedačke/

Pittsburgh – Columbus 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 3. P. Kessel (Malkin, Hörnqvist), 39. Bjugstad (McCann, J. Schultz), 60. Crosby (Guentzel)

Ottawa – New York Islanders 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Góly: 7. B. Tkachuk (Harpur, Duclair), 30. O. Lindberg (Gibbons, B. Ryan) - 6. Filppula (Komarov, Leddy), 16. Filppula (Kühnhackl), 53. Beauvillier (Pelech, Barzal), 60. Cizikas

Detroit – New York Rangers 3:2 sn (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Góly: 26. Tyler Bertuzzi (Bowey, Athanasiou), 47. Athanasiou (DeKeyser), rozhod. sam. nájazd: Athanasiou - 9. Bučnevič (B. Howden, B. Lemieux), 55. Bučnevič (B. Lemieux, DeAngelo)

Tampa Bay – Minnesota 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 11. Zucker (Donato, Suter), 47. Zucker (Donato), 59. Zucker (E. Staal, Fehr)

/Obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20:56 minút, zaznamenal jednu strelu na bránu, rozdal dva bodyčeky, pripísal si jednu zablokovanú strelu a jeden stratený puk/

Chicago – Buffalo 5:4 sn (2:0, 0:3, 2:1 - 0:0)

Góly: 17. Keith (J. Toews, P. Kane), 19. Anisimov (Kahun, P. Kane), 45. Anisimov, 48. Perlini (J. Toews, Koekkoek), rozhod. sam. nájazd: P. Kane - 24. Sobotka (Girgensons, T. Thompson), 25. Montour (S. Wilson, Bogosian), 27. Bogosian (Rodrigues), 48. Okposo (Rodrigues, Sheary)

Dallas – Colorado 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 17. A. Radulov (Jamie Benn, Spezza), 29. A. Radulov (Seguin), 46. Jamie Benn (Dickinson), 58. A. Radulov

Edmonton – Vancouver 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 6. Chiasson (Gagner), 15. Kassian (McDavid, Draisaitl), 22. Nugent-Hopkins (McDavid) - 39. Beagle (Boeser), 48. Edler (Boeser, Pettersson)

/Obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 13:51 minút, dosiahol dva plusové body, odsedel si jeden dvojminútový trest, zaznamenal jednu strelu na bránu, rozdal jeden bodyček a pripísal si dve zablokované strely/

Arizona – Calgary 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 11. Keller (Dvorak, Chychrun), 43. Chychrun

/Útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 14:29 minút, dosiahol dva plusové body zaznamenal dve strely na bránu a rozdal dva bodyčeky/

Los Angeles – St. Louis 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 21. Tarasenko (B. Schenn), 39. Bozak (Edmundson, Thomas), 40. R. O'Reilly (B. Schenn, Tarasenko), 49. Barbašev (Blais, MacEachern)

San Jose – Montreal 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Góly: 7. Hertl, 10. Sörensen (Labanc, Burns), 28. J. Thornton (Labanc, Sörensen), 47. Meier (Donskoi), 60. Nyquist - 18. Lehkonen (N. Thompson, Kulak), 36. A. Shaw (Byron, M. Domi)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 17:40 minút, zaznamenal jednu strelu na bránu a rozdal jeden bodyček/

Domov»Hokej»NHL»Boston bodoval už osemnásť zápasov za sebou, Pánik so Sekerom bojujú o play off