1.Johannes Thingnes BöNórsko24:37,6 min1 tr. okr.
6.Martin FourcadeFrancúzsko+ 32,5 s0 tr. okr.
39.Tomáš HasillaSlovensko+ 1:59,8 min0 tr. okr.
49.Matej KazárSlovensko+ 2:17,5 min1 tr. okr.
54.Martin OtčenášSlovensko+ 2:32,7 min1 tr. okr.

ÖSTERSUND. Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö získal zlatú medailu v sobotňajších rýchlostných pretekoch mužov na 10 kilometrov na majstrovstvách sveta vo švédskom Östersunde.

Na druhom mieste so stratou 13,7 sekundy na víťaza skončil Rus Alexander Loginov. Bronzovú medailu si vybojoval Francúz Quentin Fillon-Maillet, keď zaostal o 16,5 sekundy za víťazným pretekárom.

Na štart sa postavilo 104 biatlonistov.

Dvadsaťpäťročný J. T. Bö získal po jednej chybe v stoji a najrýchlejšom bežeckom výkone už svoju druhú zlatú medailu v šprinte na MS, prvé zlato mu na krk zavesili vo fínskom Kontiolahti 2015.

Celkovo si olympijský víťaz zo zimných olympijských hier 2018 v Pjongčangu J. T. Bö vybojoval na svetových šampionátoch už 11 medailí (5-4-2) vrátane zlata zo štvrtkovej miešanej štafety.

Slovensko reprezentovala v pretekoch trojica pretekárov. Najviac sa darilo Tomášovi Hasillovi, ktorý po bezchybnej streľbe obsadil 39. miesto.

Matej Kazár finišoval po jednom nepresnom výstrele na 49. priečke, Martin Otčenáš minul na strelnici raz a v cieli mu patrila 54. pozícia.

V nedeľňajších stíhacích pretekoch na 12,5 kilometra sa tak predstavia všetci traja slovenskí reprezentanti, ktorí sa postavili na štart šprintu.