Slovensko má medailu z MS v skialpinizme. Získala ju Jagerčíková

Skialpinizmus. (ilustračná fotografia) (Autor: skialpinizmus.vetroplachmagazin.sk)

Majstrovstvá sveta v skialpinizme - Villars-sur-Ollon (Švaj.) - nedeľa:

ŠPRINT Ženy:

1.Claudia Galiciová CotrinováŠpanielsko
2.Marianna JagerčíkováSlovensko
3.Déborah ChiarellováŠvajčiarsko

VILLARS-SUR-OLLON. Vynikajúci výsledok dosiahla v úvodný súťažný deň na majstrovstvách sveta v skialpinizme slovenská výprava. V nedeľňajšom šprinte totiž medzi ženami obsadila skvelú druhú priečku Marianna Jagerčíková a vybojovala si striebornú medailu.

Nad sily slovenskej reprezentantky bola len Španielka Claudia Galiciová Cotrinová. Bronz si vo švajčiarskom stredisku Villars-sur-Ollon vyjazdila domáca Déborah Chiarellová.

Medzi mužmi obsadil Jakub Šiarnik 24. priečku, Borisa Obergriesa klasifikovali v juniorskej kategórii na 15. pozícii. Matúš Černek skončil medzi kadetmi na 25. stupienku a Laura Kolárová medzi kadetkami na 16. mieste.

Skialpinizmus má v budúcnosti šancu stať sa olympijským športom, už v roku 2020 bude súčasťou ZOH mládeže vo švajčiarskom Lausanne.

Domov»Zimné športy»Ďalšie súťaže»Slovensko má medailu z MS v skialpinizme. Získala ju Jagerčíková