Juraj Bellan - majster SR v cestnej cyklistike v kategórii do 23 rokov.
Juraj Bellan - majster SR v cestnej cyklistike v kategórii do 23 rokov. (Autor: ARCHÍV JB )
SITA|11. mar 2019 o 14:06

Spomedzi šiestich zástupcov Dukly Banská Bystrica bol druhý najlepší Čanecký.

Grand Prix Justiniano Hotels (kat. UCI 1.2) - výsledky:

Alanya - Alanya (153,4 km):

1.Onur BalkanTureckoSalcano Sacarya BB Team3:37:21 h
7.Juraj BellanSlovenskoDukla Banská Bystricarovnaký čas ako víťaz
22.Marek ČaneckýSlovenskoDukla Banská Bystricarovnaký čas ako víťaz
30.Ján Andrej CullySlovenskoDukla Banská Bystricarovnaký čas ako víťaz

ALANYA. Slovenský cyklista Juraj Bellan (Dukla Banská Bystrica) skončil na siedmom mieste v jednorazových pretekoch Grand Prix Justiniano Hotels v Turecku (kat. UCI 1.2).

V špurte pelotónu na podujatí so štartom aj cieľom v Alanyi (153,4 km) zvíťazil Turek Onur Balkan (3:37:21 h). Bellan získal 5 UCI bodov. Spomedzi šiestich zástupcov Dukly Banská Bystrica bol druhý najlepší Marek Čanecký na 22. priečke rovnako v čase víťaza.

„Od začiatku nástup striedal nástup. V každom sme však mali svoje zastúpenie, aby to neodišlo bez nás. Najmä druhý únik s Tyborom a Haringom si vytvoril solídny náskok, v poslednej hodine však začalo tempo rásť a dostihli sme ich.

Tybor výborne nastúpil chvíľu pred cieľom, celkom prekvapil, no balík bol rýchlejší. Snažil som sa dostať v závere čo najviac dopredu a vyšlo to na 7. miesto. Som veľmi rád za toto umiestnenie," priblížil svoje dojmy Juraj Bellan v tlačovej správe Slovenského zväzu cyklistiky.

Šiesti "Dukláci" sa predstavili v Turecku v ešte jednej jednorázovke s názvom Grand Prix Velo Alanya a v nej skončil najlepšie Patrik Tybor na 26. mieste. Zvíťazil Bielorus Nikolaj Šumov.

„Najmä v nedeľu boli preteky od začiatku do konca veľmi bojovné. Bolo vidno, že súperi už majú nejaké štarty v sezóne za sebou a pre nás bol tento víkend prvý pretekový.

Všetci naši jazdci však bojovali a skúšali. Splnili to, čo sa od nich čakalo - aktívne tvoriť priebeh pretekov," komentoval Martin Fraňo, športový riaditeľ kontinentálneho tímu Dukla Banská Bystrica.

Domov»Cyklistika»Bellan skončil na Grand Prix v Turecku na siedmom mieste, pripísal si päť UCI bodov