Trenčín otočil zápas v Nitre a rozhodol v predĺžení, Košice doma prehrali

V oboch zápasoch uspeli hostia.

Hokejisti Dukly Trenčín so svojimi fanúšikmi.Hokejisti Dukly Trenčín so svojimi fanúšikmi.(Zdroj: SITA)

KOŠICE, NITRA. Pondelňajší úvodný diel východniarskej štvrťfinálovej bitky v play off Tipsport ligy lepšie zvládli hokejisti z Popradu.

Tí zvíťazili v košickej Steel Arene nad domácimi hráčmi 3:2 a ujali sa vedenia v sérii hranej na štyri víťazné zápasy.

Popradčania už v 5. minúte otvorili skóre zásluhou Justina Buzzea. V 17. minúte však vyrovnal Evan Brophey a začínalo sa odznova.

Aj do prostredného dejstva vstúpili lepšie hostia a Samuel Mlynarovič opäť hosťom prinavrátil najtesnejšie vedenie.

V 50. minúte Košičania aj druhýkrát v zápase dokázali vyrovnať, keď sa presadil Marcel Haščák, ale zakrátko presne trafil popradský bek Marcel Petran a zariadil pre svoj tím úspešný vstup do vyraďovacej časti.

Minulosezónni finalisti z Dukly Trenčín predviedli dokonalý obrat na ľade HK Nitra.

Pod Zoborom prehrávali po úvodnej tretine 0:2, ale v ďalších dvoch častiach hry dokázali streliť po jednom góle a vynútili si predĺženie.

V pridanom extračase rozhodol o triumfe hostí obranca Martin Rýgl.

Tipsport liga 2018/2019 - štvrťfinále play off:

(hrá sa na štyri víťazstvá)

Košice - Poprad 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 17. Brophey (L. Nagy, T. Slovák), 50. Marcel Haščák (Ščerbatov, Derľuk) - 5. Buzzeo (Salija, K. Miller), 24. Mlynarovič (P. Svitana), 53. Petran (K. Karalahti, Buzzeo)

Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: L. Paukovček 10 min za vrazenie na mantinel, Mlynarovič (obaja Poprad) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Adamec - Orolin, Kacej, 6017 divákov

Košice: Habal - Koch, T. Slovák, Derľuk, Šedivý, Dudáš, Pretnar, Čížek - L. Nagy, Suja, Spilar - Kafka, Brophey, J. Sýkora - Lušňák, Ignatuškin, Marcel Haščák - Š. Petráš, T. Klíma, Ščerbatov - Jokeľ

Poprad: Vošvrda - Brejčák, Miner, Petran, Fabian, Salija, Erving, K. Karalahti - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - Buzzeo, Zagrapan, S. Takáč - Abdul, Heizer, K. Miller - Belluš, L. Paukovček, Macík - Paločko

/stav série 0:1/

Nitra - Trenčín 2:3pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 10. Kerbashian (Scheidl, Miroslav Pupák), 17. Lantoši (M. Slovák) - 21. Bartovič (Cebák), 58. Starosta (Sojčík, Radivojevič), 70. Rýgl (Ölvecký)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Štefik - Tvrdoň, Výleta, 3247 divákov

Nitra: Hanuljak - McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím - Lantoši, M. Slovák, Blackwater - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Pätoprstý, Čaládi, Hrušík - Fominych

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, D. Krejčí, Cebák, Gula, T. Bokroš, L. Bohunický - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - J. Švec, Radjenovic, T. Varga - M. Hlinka, R. Dlouhý, O. Mikula - D. Hudec