Pánik strelil gól, v Toronte sa odohral súboj medzi Marinčinom a Černákom

Pozrite si výsledky zápasov NHL.

Hokejisti Chicaga Blackhawks.Hokejisti Chicaga Blackhawks.(Zdroj: SITA)

NEW YORK. Slovenský hokejista Richard Pánik strelil gól, ale jeho Arizona prehrala 1:7 na ľade Chicaga v pondelkovom stretnutí NHL. Pánik otvoril skóre v 5. min, keď bekhendom dorazil za chrbát Coreyho Crawforda odrazený puk po vlastnej strele. Dosiahol dvanásty gól a 30. bod vo vrcholiacej sezóne.

Až dvaja slovenskí obrancovia boli v hre v súboji Toronta a Tampy Bay (2:6). Martin Marinčin na domácej a Erik Černák nebodovali, ale na konci mal dôvod na spokojnosť 21-ročný zadák Tampy Bay.

Černák sa prezentoval piatimi strelami na bránku, jedným bodyčekom a dvoma plusovými bodmi. Marinčin raz vystrelil a pridal aj jeden "hit".

V pondelok si v NHL zahral ešte jeden slovenský obranca Andrej Sekera a dočkal sa triumfu jeho Edmontonu nad New York Rangers 3:2 po predĺžení.

Sekera strávil na ľade solídnu porciu minút (23:32 min) s 1 strelou na bránku, 1 plusovým bodom a 4 zablokovanými pokusmi súperových hráčov. O víťazstve Edmontonu rozhodol v 35. sekunde predĺženia Leon Draisaitl po prihrávke Connora McDavida.

NHL 2018/2019 - základná časť:

NY Islanders - Columbus 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 7. Pulock (Clutterbuck, Pelech), 59. Lee (Filppula)

Philadelphia - Ottawa 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Góly: 23. Lindblom (Couturier, Gostisbehere), 27. Raffl (Patrick), 40. Laughton (Konecny, Raffl) - 10. Tierney (Harpur, Balcers), 58. Chlapík (Z. Smith, Chabot)

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) nehral/

Toronto - Tampa Bay 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

Góly: 32. Matthews (Johnsson, Zajcev), 60. C. Brown (Marleau, Kadri) - 11. T. Johnson (McDonagh, Kučerov), 19. Cirelli (Sergačiov, Killorn), 25. T. Johnson (Point, McDonagh), 25. Palát (Coburn, Rutta), 39. Paquette (Hedman, Gourde), 46. Paquette (Gourde, Rutta)

/obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 17:46 min, zaznamenal jednu strelu a jeden hit/

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19:37 min, zaznamenal 5 striel, jeden hit, dva plusové body a dve trestné minúty/

Načítavám video...

Minnesota - San Jose 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 35. Goodrow (Vlasic, Heed), 45. Hertl (Meier, Nyquist), 51. Couture)

Chicago - Arizona 7:1 (2:1, 4:0, 1:0)

Góly: 7. Perlini (Seabrook, DeBrincat), 9. Saad (J. Toews, Gustafsson), 24. Perlini (Strome, Kahun), 27. Kunitz (Kämpf, Krüger), 29. P. Kane (Anisimov, Kahun), 35. J. Toews (z trest. strieľania), 60. Perlini (DeBrincat, Murphy)

/útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 18:05 min, strelil jeden gól, zaznamenal 6 hitov, tri strely a jeden mínusový bod/

Colorado - Carolina 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 31. Hamilton (Williams. Svečnikov), 48, Svečnikov (Teräväinen, Faulk), 58. Svečnikov (Teräväinen, Pesce)

Edmonton - NY Rangers 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 7. McDavid (Chiasson, Draisaitl), 9. Benning (Draisaitl, Kassian), 61. Draisaitl (McDavid, Nurse) - 32. B. Lemieux (Shattenkirk), 42. Howden (Lemieux)

/obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 23:32 min, raz vystrelil na bránu, získal jeden plusový bod a zaznamenal 4 zablokované strely