Žilina nemala väčšie problémy, v prvom barážovom zápase zdolala Michalovce

Momentka zo zápasu Žilina - Michalovce.
Momentka zo zápasu Žilina - Michalovce. (Autor: SITA)
SITA|12. mar 2019 o 21:28

Domáci rozhodli v druhej tretine.

ŽILINA. Hokejisti MsHK Žilina zvíťazili v utorňajšom prvom barážovom stretnutí v rámci najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 3:1.

V prvej tretine si obe mužstvá pripísali na konto po desať striel, ale ani jedna nebola úspešná.

Skóre sa prvýkrát menilo až v prostrednej časti hry.

V 24. minúte neudržal hosťujúci brankár Adam Trenčan strelu domáceho hráča, čím umožnil skórovať Filipovi Surovkovi.

O necelých desať minút neskôr už domáci viedli trojgólovým rozdielom, keďže sa do streleckej listiny zapísali aj Petr Beránek s Rudolfom Hunom.

Iskru nádeje pre víťaza St. Nicolaus I. ligy vykresal v 51. minúte Lukáš Toma, ale na viac sa už Michalovce nezmohli.

Žilina tak začala barážovú sériu lepšie a vedie 1:0 na zápasy.

Tipsport liga - baráž (hrá sa na štyri víťazstvá):

Žilina - Michalovce 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Góly: 24. Surovka (F. Ondruš, Dominik Rehák), 27. Beránek (Podešva), 34. Rudolf Huna (Matejka) - 51. Toma (Chalupa)

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Rencz (Maď.) - Šoltés, Muzsik, 1012 divákov

Žilina: Fučík - Kučný, Matejka, Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, M. Hudec, Turian - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Milý, J. Ručkay, Bárta - Beránek, Podešva, Hvila - Dominik Rehák, Surovka, F. Ondruš

Michalovce: Trenčan - Korenko, Kolba, Novický, Košecký, Valečko, Bdžoch, Gavrik - Mašlonka, Piatak, M. Giľák - Róth, Linet, Safaralejev - Bojko, Cútt, Dvurečenskij - Hamráček, Toma, Chalupa - Mesaroš

/stav série 1:0/

Domov»Hokej»Slovensko»Žilina nemala väčšie problémy, v prvom barážovom zápase zdolala Michalovce